Марія Олійник: Як Вдосконалити Професію HR?

01 Aug, 2017

Марія Олійник – HR-менеджер компанії V.I.Tech, менеджер програм та викладач в LITS. Три роки тому, вона разом з колегою започаткувала IT HR Club Lviv, ком’юніті, яке має на меті підвищити професійний рівень львівських HR-менеджерів. Про Клуб, події, які він організовує та чого бракує HR’рам читайте в нашій розмові.

В кожній компанії HR спеціаліст має часто різні обов’язки, тому, на нашу думку, професія потребує уніфікації. Львівський IT HR Club розпочався з ідеї «хочеться щось робити» в цьому напрямку. Розпочали цей проект ми вдвох з Ларисою Олійник (проджект-менеджер компанії Lohika). Спочатку HR Club збирався раз на місяць. Ми оголошували тему зустрічі і запрошували HR та рекрутерів на нашій сторінці у Facebook. Оскільки я і моя колега працюємо в цій сфері, нам було легко зібрати людей, бо багатьох знаємо особисто. Друзі перейнялися нашою діяльністю, тому зустрічі переросли в ком’юніті, на базі якого все зараз відбувається.

IT HR Club існує для того, щоб вдосконалювати професію HR, дати можливість професійного росту людям, які в цій сфері вже працюють. Ми хочемо створити діалог між людьми у сфері HR і поліпшити розуміння самої HR професії, зробити професіоналів на ринку більш обізнаними. HR-менеджер має дуже конкретні функції та обов’язки, тому нашим завданням є викристалізувати їх, дати конкретне розуміння професії і самим HR-спеціалістам і роботодавцям.

mar2
Від теорії до практики

Ми організовуємо різні формати зустрічей: доповіді, дискусії, воркшопи, міні-конференції. Перші зустрічі HR Club відбувались в офісах ІТ-компаній, пізніше в коворкінгах Львова. Тепер ми вирішили сфокусуватися на воркшопах. Кожної суботи організовуємо воркшопи на актуальні теми, які тривають 4-5 годин. Ці формати є дорожчими для учасників, але й цікавішими і більш затребуваними. На будь-які наші події приходить приблизно 30-40 учасників, інколи 50-60, в залежності від теми і заходу. Найбільш затребувані теми стосуються рекрутингу чи HR процесів. Також загальні софт-скілові теми актуальні, наприклад, нещодавно робили лекцію про емоційний інтелект.

Однією з найпопулярніших наших подій була soft skills party, бо задовго до події викупили всі 150 квитків. Також багато відвідувачів були на панельній дискусії про постапокаліптичні прогнози для HR. На події власники ІТ компаній розповідали про своє бачення HR спеціалістів. Зал був переповнений. Завжди ажіотаж викликають воркшопи Іри Повх, яка розповідає про рекрутинг і про те, як правильно шукати кандидатів на відкриті вакансії в ІТ.

club4
Людям цікаві наші події, бо таких мало. Зустрічі в такому форматі справді є затребуваними. У нас вже є своя аудиторія – люди які працюють в сфері HR відвідують наші події і чекають наступних. Люди, які хочуть розвиватись професійно і ділитись досвідом з іншими. Проте більший відсоток відвідувачів все-таки нові люди у професії. Вони якраз цікавляться такими загальними подіями, де є момент знайомства. Ті хто давніше в сфері, більше цікавляться воркшопами, де можна конкретно чомусь навчитися.

Минулого року наш клуб долучився до LITS, спільно з якою ми запустили HR School. Для школи ми розробили програму і запросили наших колег викладати. HR School пропонує наразі такі курси: «Курс ІТ рекрутера» та «HR in IT. Essentials».

Зараз над HR Club працює 10 людей, які займаються дизайном, логістикою, веденням соцмереж і тд. Це люди, які поділяють нашу ідею і працюють над HR клубом у вільний час.

lar
HR-менеджер – не офісна фея

HR-менеджерам здебільшого бракує розуміння бізнесу в якому вони працюють, чим живуть люди, які працюють в ІТ компаніях, зрештою, як конкретно ІТ компанії заробляють гроші. Також HR має знати базові HR-процеси, як вони впливають на бізнес, як їх налагоджувати і впроваджувати. Усім загалом бракує стратегічного розуміння для чого HR потрібен компанії. На жаль, досі популярна думка, що HR – це красива дівчинка, яка організовує події в компанії. Але все значно серйозніше. Натомість, самі HR також не розуміють загальної стратегії бізнесу і де в цій стратегії їхня частина роботи.

HR працюють з людьми, а це значно складніше. Немає якогось одного алгоритму, який би працював у всіх ситуаціях. Для HR дуже важливо працювати з інформацією і аналізувати її. В жодному разі не можна переносити досвід роботи з одної компанії в іншу, процеси, які працювали в одному місці, можуть не спрацювати в іншому.

club
Я постійно щось читаю і дивлюсь виступи на TEDx. Самоосвіта для мене – це можливість розуміти, що відбувається не лише в моїй сфері, але й в інших сферах, дотичних до моєї. Наприклад, в маркетингу та фінансах. Також часто читаю статті про психологію.

В HR Club ми запровадили проект BookRing, на наших подіях люди можуть брати книги по менеджменту та роботі HR, прочитати їх і повернути назад. Так ми спонукаємо людей до самонавчання.