Сучасна ІТ-освіта: студенти програми ІоТ навчаються оцінювати проекти з першого семестру

30 Nov, 2016

Порадами щодо ефективної оцінки проектів зі студентами бакалаврської програми Іnternet оf Тhings Львівської Політехніки та Програми комп’ютерних наук УКУ, що розроблялися спільно з Львівським ІТ Кластером, поділився Володимир Федак, Solution Architect компанії SoftServe та співавтор Програми IoT.

Інтерактивне заняття на тему “Estimation. How to count your project” включало теорію, практичні завдання та кілька жвавих дискусій. Володимир пояснив, як відбувається оцінювання тривалості завдань та проілюстрував це прикладами з бізнесу. Також він розповів про цілі та зобов’язання, методологію та підходи до оцінювання, і, звісно, «граблі», на які не варто наступати.

1 / 2

«Вміння оцінювати проекти та їх окремі компоненти – необхідна передумова роботи в ІТ та зокрема у сфері Internet of Things. На жаль, наразі більшість ІТ-фахівців освоюють ці навички вже на реальних проектах, прийшовши працювати в компанію, – розповідає Володимир Федак. – Студенти програм ІоТ та Computer Science опановують ці навички з першого-другого курсу. Впевнений, це принесе їм практичну користь не лише на старті роботи в ІТ-компанії чи у власних стартапах, але ще у процесі навчання в університеті».

Після тренінгу студенти мали змогу закріпити отримані знання на практиці: вправлялися в оцінці проектів на основі короткого опису та вчилися визначати нефункціональні вимоги у них, складати та оцінювати користувацькі історії.

«Навики оцінки проектів необхідні студентам якнайшвидше. Адже навчання на програмі ІоТ побудоване на практичному підході та буквально з першого семестру першокурсники працюють над власними проектами, де ці знання зможуть застосувати на практиці, – підсумовує Зеновій Верес, Solution Architect SoftServe та один з ініціаторів Програми ІoT. – Чим швидше студенти опанують ці навички, тим швидше вони стануть свідомими. І це стосується не лише проектів у ІТ, але й інших сфер життя».

1 / 2

На завершення навчального дня слухачі тренувалися презентувати проекти, які першокурсники ІоТ готували упродовж першого семестру навчання. Зеновій Верес та Наталя Куба, керівники напрямку Training & Development давали зворотній зв’язок щодо викладу презентацій та поради, як зробити виступ яскравим. Отримані рекомендації студенти зможуть врахувати при підготовці до захисту проектів, що відбудеться вже 26 грудня.