На Lviv IT Arena урочисто запустили бакалаврську програму «Інтернет речей»

12 Oct, 2016

30 вересня відбулася інавгурація бакалаврської програми «Інтернет речей», що Львівський ІТ Кластер запустив спільно з Львівською Політехнікою.

Інавгурація відбулася на стадіоні Арена Львів, де у той час проходила одна з найбільших тех-конференцій Східної Європи Lviv IT Arena.

На інавгурації були присутні всі, хто долучився до створення програми – працівники ІТ Кластеру, представники львівських ІТ-компаній та, звісно, викладачі новоствореної програми.

За словами, СЕО Львівського ІТ Кластеру Степана Веселовського, метою створення програми «Інтернет речей» є розвиток львівської та у цілому української ІТ-індустрії.

«Львівський ІТ-ринок дуже стрімко розвивається, тому він потребує все більше кваліфікованих спеціалістів. На жаль, сучасна освіта не в змозі задовольнити цю потребу. Львівський ІТ Кластер розпочав свою роботу у напрямку покращення ІТ-освіти з проекту ІТ Expert, який дав можливість студентам почути лекції найкращих львівських спеціалістів. Та тепер ми доросли до того, щоб створювати нові освітні програми. Відтепер ми займаємося створенням нових доріг, а не латанням старих. «Інтернет речей» – це один з найпопулярніших напрямків ІТ, цей ринок оцінюється у мільйони доларів, тому ця освітня програма має дуже великі перспективи».

1 / 10

Успіх цієї програми не викликає сумнівів ні в кого. За словами ініціатора програми Зеновія Вереса, вона відкриває для України перспективи розробки власних продуктів.

«Я гордий за те, що у Львові завдяки співпраці компаній Львівського ІТ Кластеру та Львівської Політехніки запущена нова бакалаврська програма «Системна інженерія (інтернет речей)». Завдяки цьому Львів стає конкурентоспроможнішим як у галузі освітніх послуг, так і у плані привабливості для інвесторів та замовників. Ми подаємо сигнал світу: Україна – це технологічна держава, тут є всі можливості для створення дослідницьких підрозділів та виготовлення розробок світового рівня», – каже він.

Зеновій – один з перших почав роботу над програмою. Та разом з ним у команді організаторів працювали ще декілька десятків спеціалістів. Вони розробляли навчальну програму, шукали фінансування та лобіювали виділення державних стипендій.

Та тепер труднощі зі створення програми позаду. Зараз викладачі навчають понад 50 першокурсників, 20 з яких отримали державні стипендії та ще 3 – стипендії від компаній Кластеру. Особливість цієї програми полягає у тому, що зі студентами працюють не лише викладачі, але й спеціалісти з ІТ-компаній. Це допомагає їм від перших годин в університеті не бути відірваними від індустрії, отримувати практичний досвід та формувати реальне уявлення про професію.

За словами організаторів, філософія програми полягає у тому, щоб не стояти на місці. Тож з кожним роком програма «Інтернет речей» буде зростати: до викладання буде залучено ще більше професіоналів, буде розвиватися технічна база та з’явиться все більше можливостей для отримання практичного досвіду.

«Звичайно, програма буде постійно змінюватись, оскільки цей напрям новий і сам постійно розвивається», – каже один з викладачів програми, pH.D., Solution Architect Володимир Федак.

За його словами, це великий успіх, що студенти мають можливість постійно контактувати з фахівцями. Це допоможе їм стати такими ж професіоналами та після навчання отримати роботу в провідних компаніях.

Словом, це й одна з цілей, яку собі поставили ІТ-компанії, взявшись за розвиток бакалаврської програми «Інтернет речей», – виростити нове покоління кваліфікованих працівників, які зможуть долучитися до розвитку ІТ-індустрії у Львові.