На Навчальні Програми Кластеру – Рекордна Кількість Вступників

30 Jul, 2018

26 липня завершилась подача заяв абітурієнтів у ЗВО України. На навчання на інноваційні програми Львівського ІТ Кластеру абітурієнти подали рекордну кількість заяв – більше 7 тисяч. Причому більшість навчальних програм займають лідируючі позиції.

Загалом на усі навчальні програми Кластеру подано 7129 заяв. Це становить близько 1% від загальної кількості усіх поданих заяв у ЗВО України (майже кожна сота заява) та 7,4% від заяв, які подані у ЗВО Львівщини (кожна тринадцята заява). Кількість заяв абітурієнтів у конкурсному відборі визначена згідно веб-сайту Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЄДЕБО) станом на 09:00 27 липня. Також станом на цей час створено 162 070 електронних кабінетів вступників та подано 963 380 електронних заяв.

На навчальні програми у Львівській Політехніці подано більше 4896 заяв (кожна шоста заява від абітурієнтів була подана на програми Кластеру).

На бакалаврську програму Internet of Things подано 818, з яких 588 на бюджет. При максимальному обсязі держзамовлення 27 це дає показник у 21.77 заяв на одне бюджетне місце. Навчальна програма входить у топ-10 програм спеціальності 122 “Комп’ютерні науки” серед ЗВО України з найбільшим показником кількості поданих заяв в розрахунку на одне бюджетне місце, займаючи 3-ю позицію. Середній конкурсний бал абітурієнтів становить 170.1.

На бакалаврську програму Artificial Intelligence подано 2064 заяви, з яких 1767 на бюджет. При максимальному обсязі держзамовлення 255 це дає показник у 6.93 заяв на одне бюджетне місце. Середній конкурсний бал абітурієнтів становить 175.8. Навчальна програма входить у топ-10 усіх програм ЗВО України, куди подано найбільше заяв від абітурієнтів, займаючи 5-у позицію.

На бакалаврську програму Robotics подано 139 заяв, з яких 108 на бюджет. При максимальному обсязі держзамовлення 38 це дає показник у 2.84 заяв на одне бюджетне місце. Середній конкурсний бал абітурієнтів становить 153.2. Дана програма є другою в Україні в розрахунку по кількості поданих заяв на спеціальність 152 “Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка”.

На бакалаврську програму Business Analysis & Data Science подано 657 заяви, з яких 534 на бюджет. При максимальному обсязі держзамовлення 32 це дає показник у 16.7 заяв на одне бюджетне місце. Середній конкурсний бал абітурієнтів становить 169.9. Дана програма є першою в Україні по показнику кількості заяв на одне бюджетне місце серед спеціальностей 124 “Системний аналіз” та другою в розрахунку по кількості поданих заяв на цю спеціальність.

На бакалаврську програму Кібербезпека подано 1218 заяв, з яких 965 на бюджет. При максимальному обсязі держзамовлення 91 це дає показник у 10.6 заяв на одне бюджетне місце. Середній конкурсний бал абітурієнтів становить 168.4. Дана програма є другою в Україні в розрахунку кількості поданих заяв на спеціальність 125 “Кібербезпека”.

На навчальні програми у ЛНУ ім. Івана Франка подано 2120 заяв (кожна вісімнадцята заява від абітурієнтів була подана на програми Кластеру).

На бакалаврську програму Data Science&Intelligent Systems подано 526 заяв, з яких 352 на бюджет. При максимальному обсязі держзамовлення 10 це дає показник у 35.2 заяв на одне бюджетне місце. Середній конкурсний бал абітурієнтів становить 162.3. Програма є другою в Україні в розрахунку по кількості поданих заяв на спеціальність 126 “Інформаційні системи та технології” та першою по показнику кількості заяв на одне бюджетне місце.

На програму Інтелектуальний аналіз даних (Data Science) подано 541 заяву, з яких 454 на бюджет. При максимальному обсязі держзамовлення 55 це дає показник у 8.25 заяв на одне бюджетне місце. Середній конкурсний бал абітурієнтів становить 177.8.

На програму Комп’ютерні науки (Computer Science) подано 1053 заяв, з яких 876 на бюджет. При максимальному обсязі держзамовлення 100 це дає показник у 8.76 заяв на одне бюджетне місце. Середній конкурсний бал абітурієнтів становить 171.1.

У ЛДУ БЖД на бакалаврську програму Кібербезпека подано 113 заяв,тобто кожна чотирнадцята заява від абітурієнтів була подана на програму Кластеру. Навчатись на даній програмі максимально зможуть 40 абітурієнтів на контрактній основі. Середній конкурсний бал абітурієнтів становить 153.6.

Відтепер абітурієнтам слід чекати 1 серпня, адже цього дня будуть оприлюднені рейтингові списки вступників за державним або регіональним замовленням. Вступники, які отримали рекомендації до зарахування на місця державного або регіонального замовлення, повинні до 18:00 6 серпня принести оригінали документів у приймальні комісії відповідних закладів вищої освіти. Зарахування абітурієнтів на контрактне навчання проводиться до кінця серпня. Також до 18 серпня відбувається переведення на вакантні місця державного та регіонального замовлення вступників, які зараховані на навчання за кошти фізичних або юридичних осіб.

Варто зазначити, що ЛНУ ім. Івана Франка та Національний університет «Львівська політехніка» увійшли у топ-30 найпопулярніших ЗВО серед абітурієнтів за даними інформаційної системи «Вступ.ОСВІТА.UA». ЛНУ ім. Івана Франка є другим по кількості заяв від абітурієнтів, що вступають на основі повної загальної середньої освіти, а Львівська політехніка займає четверту сходинку цього рейтингу.