Найамбітніші Проекти Львова: Звіт Львівського ІТ Кластеру за 2018 рік

28 Dec, 2018

2018 добігає кінця – саме час підбити підсумки діяльності Львівського ІТ Кластеру. Цей рік видався особливо успішним для організації: діяльність Кластеру увінчалась новими проектами, стрімким розвитком попередніх та великою кількістю нових учасників! На сьогодні Львівський ІТ Кластер об’єднує 95 учасників, серед яких 84 ІТ-компанії, а також партнери та університети.

Основні напрямки роботи Львівського ІТ Кластеру у 2018 році:

Освіта
Інфраструктура
IT Club
Події
Промоційні проекти
IT Research 3.0.
IT Law Committee
Найновіші проекти Кластеру

Освіта

Модернізація ІТ-освіти в Україні є одним з пріоритетних напрямків діяльності Львівського ІТ Кластеру, адже якісна освіта виховує професіоналів, які вже скоро формуватимуть нове бізнес-середовище в Україні. Щоби виростити достойних працівників, майбутніх конкурентів та бізнес-партнерів, ІТ Кластер працює над трьома освітніми проектами для школярів та студентів: IT Expert, IT Future та IT Challenge.
itarena2018-47

У рамках програми IT Expert у 2018 році було запущено 4 нові навчальні програми: Робототехніка, Бізнес аналіз та Кібербезпека у Львівській Політехніці та Кібербезпека у Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності. Загалом, під егідою ІТ Кластеру запущено вже 9 інноваційних бакалаврських програм, на яких навчаються 741 студент і над якими працюють 80 спеціалістів з ІТ-компаній Львова. Щоб популяризувати ці освітні напрямки було проведено Дні відкритих дверей для семи програм навесні та взимку 2018. Для кращої та комфортнішої роботи студентів Львівський ІТ Кластер спільно з місцевими ІТ-компаніями відкрили 4 нові лабораторії: IoT лабораторія в ЛНУ від Intellias, N-iX та Vakoms; DS лабораторія в ЛНУ від Intellias, та 2 IoT лабораторії у Львівській Політехніці від Sigma, PLVision, SoftServe, Conscencia, Intellias, Perfectial та Vakoms.

Програма IT Future для школярів теж набрала оборотів у 2018 році. У ході проекту менеджери Львівського ІТ Кластеру відвідали 100 шкіл у Львові та Львівській області. Учні 10-11 класів мали змогу послухати про перспективи навчання на інноваційних програмах, а також про те, як побудувати кар’єру в ІТ-сфері і з чого розпочати свій професійний розвиток. У рамках IT Future учні з 50-ти шкіл також відвідали львівські технологічні компанії та побачили зсередини, як працюють львівські ІТ-спеціалісти.

fut1
Третім проектом освітнього напряму ІТ Кластеру є IT Challenge – шкільна Олімпіада з ІТ, яку Львівський ІТ Кластер спільно з університетом Львівська Політехніка та ЛМР організовує серед молодих ІТ-талантів. Цьогорічний призовий фонд становив 10 000 грн для переможця олімпіади, а ліцей “Львівський”, в якому навчається переможець, був нагороджений новим комп’ютерним класом. Проект покликаний вмотивовувати учнів розвивати свої навики ще зі школи та популяризувати вивчення математики та англійської мови.

Інфраструктура

30 червня 2018 року офіційно стартував найбільший інфраструктурний проект Львівського ІТ Кластеру Innovation District IT Park вартістю 180 млн доларів. Innovation District IT Park – надзвичайно важливий проект для міста та для ІТ-спільноти, оскільки це простір, де будуть працювати та навчатись майбутні ІТ-спеціалісти. Окрім офісних приміщень, на території IT Park розмістяться також інноваційні навчальні лабораторії площею 2 000 м2, вільний доступ до яких отримають науковці та студенти з різних навчальних закладів міста. Станом на кінець 2018 року підготовлені договори з яркірними орендарями на 51 тис. м. кв., які будуть підписані найближчим часом.
okr_8762

Цьогоріч стартував новий інфраструктурний проект Львівського ІТ Кластеру – IT Village. IT Village – заміський простір для ІТ-професіоналів та ком’юніті людей зі спільними інтересами. Комплекс загальною площею 17 га складатиметься зі 133 окремих будинків у с.Нагоряни, Пустомитівського району, за 9 км від Львова. Серед будинків, які можна придбати – 5 різних проектів з різною площею та дизайном. Наразі 26 ділянок вже заброньовано для будівництва містечка. У 2019 році планується старт усіх трьох черг будівництва котеджів, а також дитячого садка, спорткомплексу та магазину. Упродовж 2018 року вдалося укласти договори з першими мешканцями та зібрати вступний і членський внески.

Ажіотаж навколо проекту IT House дав зрозуміти, що ІТ-ком’юніті Львова потребує більше інфраструктурних рішень. Тому у 2018 році стартував IT House 2.0. Вже зараз ведуться перемовити стосовно виділення ділянки для високотехнологічного будинку для ІТ-спільноти на вулиці Роксоляни. Очікується, що впродовж 2019 року розпочнеться проектування наступної багатоповерхівки.

IT Club

club7

У 2018 році програма лояльності для учасників ІТ Кластеру вийшла за межі Львова! У листопаді програма почала діяти у Києві та Одесі. Загалом, програма лояльності IT Club об’єднує більше ніж 650 партнерів у Львові, які надають спеціальні знижки та пропозиції для власників карток – працівників ІТ-компаній, які є учасниками Львівського ІТ Кластеру. Користувачами програми на сьогодні є більше 85+ ІТ-компаній та загалом 15 000 працівників ІТ-індустрії. У Львові програма настільки популярна, що кожні 30 хв відбувається транзакція з карткою IT Club, а 1 учасник відвідує в середньому 7 партнерів протягом місяця.

Події

Цьогоріч наймасштабніша тех конференція в Україні IT Arena відсвяткувала своє п’ятиріччя. З 28 по 30 вересня Львів наповнили ІТ-фахівці зі всього світу: 3300 відвідувачів з США, Великої Британії, Німеччини, Нідерланд, Австралії, Малайзії, Катару, Португалії, Норвегії, Канади та з інших країн.

itarena2018-10

На цьогорічній IT Arena можна було познайомитись з експертами таких компаній, як Facebook, Tesla, Google, eBay, Samsung, Gitlab, Taxify, SAP та ін, поспілкуватися з професіоналами та однодумцями, завести нові, корисні знайомства, побачити інноваційні розробки від українських стартапів та продуктивно і весело провести час. У рамках конференції відбулось змагання стартапів – IT Arena Startup Competition, загальний призовий фонд якого становив понад $70 000. Переможцем став Liki24 – платформа, яка об’єднує медичні продукти, лікарів, клініки, аптеки, страхові компанії та клієнтів. Стартап отримав $10 000 на розвиток свого бізнесу.

28 червня – 1 липня в рамках фестивалю Leopolis Jazz Fest відбулась щорічна конференція Lviv IT Jazz. Представники української IT-cпільноти, високопосадовці та інвестори обговорили взаємодію зі структурами державного управління та інвестиції в IT. Кіноут-спікером конференції став один з найвидатніших економістів сучасності, футуролог та директор McKinsey Global Institute Джонатан Ветцель, а ключовою подією – закладення каменю будівництва Innovation District IT Park, одного із наймасштабніших інфраструктурних проектів України.

img_6571


Промоційні проекти

Започаткований ще в 2017 році журнал про тех індустрію Львова, ITID Lviv став найпопулярнішим друкованим виданням про ІТ у Львові. Видання виходить накладом 3000 примірників та розповсюджується офісами ІТ-компаній, коворкінгами, ресторанами, готелями, кафе, навчальними закладами міста Львова. Журнал ITID покликаний пропагувати тех індустрію у Львові та ознайомлювати читачів з новинами ІТ-ринку Львова. ITID виходить щоквартально і вміщає інтерв’ю з експертами, статті та матеріали від компаній-учасників ІТ Кластеру.

img_1342

Цього року Львівський ІТ Кластер став партнером онлайн ресурсу Creatives, який розповідає про успішних українців креативної індустрії. Creatives – це онлайн-видання про лідерів креативних індустрій, slow media про українців, які досягають успіху від творців The Ukrainians. Це вже другий спільний проект Львівського ІТ Кластеру з виданням The Ukrainians після «Технології успіху» – серії інтерв’ю з успішними підприємцями ІТ-індустрії.

IT Research 3.0.

Вже втретє Львівський ІТ Кластер разом з соціологічною агенцією “Fama” проводить масштабне аналітичне дослідження ІТ-ринку у Львові. За три роки IT Research став найочікуванішим та наймасштабнішим дослідженням галузі у Західному регіоні. Проект IT Research є важливим для всієї ІТ-спільноти України: дані дослідження використовуються як місцевими компаніями, державними структурами, так і далеко за межами Західного регіону. Цьогорічні результати показали, що за останній рік у Львові з’явилися 70 нових компаній, їх загальна кількість збільшилася з 247 до 317 компаній. Кількість ІТ-фахівців також збільшується з середньою річною динамікою 25%. Загальний вплив ІТ-індустрії на економіку Львова вражає: так економічний ефект, створений ІТ-галуззю Львова за минулий рік дорівнював майже 1 млрд. доларів, порівняно з $734 млн доларів у 2016. Детальний огляд дослідження можна переглянути тут.


IT Law Committee

IT Law Committee надає юридичний супровід усіх проектів Кластеру. В рамках проекту, компаніям-учасницям було надано більше 100 консультацій та відбулося 12 засідань IT Law Committee.

11-1


Найновіші проекти Кластеру

З новостворених дослідницьких проектів також запрацював Портал Львівського ІТ Кластеру, де розміщена уся інформація про роботу, плани та стратегії організації та було запущено R&D Committee.

2018 виявився дуже продуктивним роком для Львівського ІТ Кластеру і сподіваємось, що надалі розвиток буде ще стрімкіший! Кластер входить в новий 2019 рік з новообраним Головою Наглядової ради, Іваном Бабічуком, а отже з новими силами та ідеями. Ми дякуємо всім, хто разом з нами працював плідно працював протягом 2018 року, долучаюсь до наших проектів на різних етапах. Львівський ІТ Кластер також висловлює подяку Андрію Павліву, CEO в N-iX та колишньому Голові Наглядової Ради Кластеру. Упродовж чотирьох років своєї каденції Андрій ініціював розвиток інфраструктурних проектів Кластеру, та активно працював над промоцією міста Львова в контексті глобального ІТ-ринку.

img_7826

У Львівського ІТ Кластеру багато нових ідей та планів, які чекають свого часу. Ми й надалі працюватимемо над розвитком ІТ-індустрії у Львові та Україні, щоб підтримувати та покращувати репутацію країни на глобальних ринках!