Неймовірні Досягнення Львівського ІТ Кластеру за 2017 рік

28 Dec, 2017

Під кінець року, кожен з нас підбиває підсумки. Львівський ІТ Кластер дуже продуктивно попрацював у 2017 році, тому ми також підсумовуємо зроблене і ділимося з вами результатами нашої роботи по усіх проектах. А їх – чимало.

Освіта

gyfka-03
Освіта – один з найпріоритетніших напрямків Львівського ІТ Кластеру. Цього року Кластер продовжив оновлення та осучаснення бакалаврських програм у львівських університетах. Спільно з ІТ компаніями Львова та академіками, Кластер запустив 4 інноваційні навчальні програми в двох університетах – Системи штучного інтелекту у Львівській Політехніці та DS&IS, Data Science та Computer Science в ЛНУ ім. І. Франка. Усі програми були розроблені робочими групами, до яких увійшли менеджери Кластеру, експерти з ІТ компаній та викладачі університетів, для того, щоб зробити навчання більш сучасним та таким, яке відповідає вимогам ринку праці в ІТ сфері.

Першу інноваційну програму Кластеру, Інтернет речей у Львівській політехніці запустили ще у 2016 році. Протягом 2017 року Кластер спільно з ІТ компаніями працював над облаштуванням для студентів програми лабораторії IoT Lab, її планують офіційно відкрити вже за місяць. Лабораторія з сучасним обладнанням має стати платформою для студентів зі створення розумних пристроїв та інженерних експериментів.

На усіх програмах Кластеру вже успішно навчаються 460 студентів.

Львівський ІТ Кластер працює не лише зі студентами, але й зі школярами. В рамках проекту IT Future, освітні менеджери Кластеру відвідали цього року 80 шкіл Львова з промоційними лекціями про ІТ індустрію, з них 30 шкіл у Львівській області.

Інфраструктура

gyfka-04
Найбільший інфраструктурний проект Львівського ІТ Кластеру Innovation district IT Park стартує навесні 2018 року. Протягом 2017, Кластер провів усі підготовчі роботи для запуску проекту та початку будівництва. Підписано попередні договори з першими компаніями-орендарями офісних приміщень ІТ Парку; меморандум про співпрацю з творцями варшавського центру науки «Коперник», який має створити концепцію дитячого наукового центру, який розмістять в ІТ Парку. Загалом, залишилося 5500 м. кв. вільних офісних площ у першій черзі ІТ Park.

Цього року завершили і здали в експлуатацію перший інфраструктурний проект Кластеру IT House, в якому вже мешкає спільнота працівників ІТ сфери. Також у 2017 Кластер приклав чимало зусиль для реалізації наступного проекту – IТ Village, котеджного містечка для ІТ працівників. Для його реалізації вже сформовано робочу групу, вибрано локацію (с.Басівка) та розроблено концепцію поселення. Також продовження матиме і проект IT House, другий будинок IT House 2.0. зводитимуть наступного року. Будинок для ІТ спільноти зведуть недалеко від ТЦ Victoria Gardens.

Події

gyfka-05
Цього року команда Львівського ІТ Кластеру зважилась на авантюру і вирушила в IT Tour, семиденний тур містами України, аби розповісти всім про Львівську ІТ індустрію. В ході туру було організовано кілька зустрічей з місцевими ІТ спільнотами у Вінниці, Дніпрі, Одесі, Миколаєві, Маріуполі та Харкові та проведено лекції ІТ експертів зі Львова. У Маріуполі Кластер подарував одній з державних шкіл мультимедійне обладнання. Кількість відвідувачів усіх зустрічей Кластеру в рамках IT Tour – більше 1 тис.

22-23 червня у Львові під час джазового фестивалю, відбулася конференція IT Jazz, в ході якої на кількох панельних дискусіях виступили 20 спікерів. Кластер зміг зібрати місцевих лідерів думок, керівників ІТ компаній, інвесторів та представників влади, щоб спільно обговорити розвиток індустрії у Львові, її вплив на місто та майбутнє. Під час другого дня конференції, відбулася офіційна презентація проекту Innovation District IT Park, якай пройшла на території майбутньої забудови – вул.Стрийська-вул.Луганська-вул.І.Чмоли. В ході прес-конференції, презентували детальний макет майбутнього інноваційного району.

Найбільш очікувана та наймасштабніша подія Кластеру – технологічна конференція IT Arena, відбулась 29 вересня-1 жовтня. Цього року найбільша подія такого роду в Україні та Східній Європі зібрала 2300 учасників та 80 спікерів з найвідоміших світових компаній, таких як Cambridge Analytica, Amazon Web Services, Bluetooth SIG, Mind the Product, Bayer, Petcube, Hired, 500 Startups та багато інших. В ході конференції пройшли змагання 30 стартапів зі всієї України та неймовірний фестиваль електронної музики Futureland Festival, який зібрав більше 2000 відвідувачів.

IT Arena з’явилась на сторінках найвідоміших технічних медіа – TechCrunch, Tech.eu, The next Web. А ресурс dou.ua вже втретє назвав IT Arena найкращою технологічною подією року в Україні у категорії 800+ відвідувачів.

Медіа

gyfka-09
Великі цілі досяжні. Львівський ІТ Кластер започаткував власне видання, журнал ITID Lviv. Видання має промоційний характер, адже нам важливо показати, що Львів – не лише місто кав’ярень та красивої архітектури, а й людського потенціалу, сучасних технологій та центр української ІТ індустрії. В грудні вийшов з друку другий номер видання, який містить цікаві матеріали та інтерв’ю з місцевими ІТ експертами.

Видання виходить накладом 1000 примірників та розповсюджується офісами ІТ компаній, коворкінгами, ресторанами, готелями, кафе, навчальними закладами міста Львова.

Для того, аби надихнути інших, Кластер спільно з платформою The Ukrainians розпочав проект Технологія успіху. Було опубліковано вже 6 історій-інтерв’ю з засновниками львівських ІТ компаній, матеріали переглянули 120 000 користувачів.

IT Club

gyfka-10
Програма лояльності Кластеру IT Club стає масштабнішою. На сьогодні, IT Club налічує 550 партнерів у Львові та області, а також 12000 учасників, які мають унікальну нагоду користуватися знижками, бонусами і спеціальними пропозиціями у кафе, ресторанах, кінотеатрах, магазинах, онлайн платформах та сервісах нашого міста. Протягом року телефонний додаток для користування програмою IT Club завантажили 3200 користувачів.

IT Research

gyfka-11
Львів ІТ Кластер тримає руку на пульсі розвитку та росту ІТ індустрії у Львові. Цього року підготував вже друге масштабне дослідження ІТ компаній у місті та кластеру працівників ІТ сфери  – IT Research. За кілька місяців Кластер спільно з соціологами зробив понад 800 опитувань та два десятки експертних інтерв’ю, щоб з’ясувати як ІТ індустрія Львова впливає на інші сфери міста, на що ІТ працівники витрачають свої кошти, тощо.

В ході дослідження підрахували кількість компаній у Львові, на сьогодні їх 247 та 20000 ІТ спеціалістів. ІТ індустрія Львова створює 3, 37 нових робочих місць у місті.

Львівський ІТ Кластер дякує всім тим, хто долучався до наших проектів протягом цього насиченого 2017 року, хто жертвував свій час та кошти для того, щоб зробити нереальне реальним. Попереду в нас багато цілей і неймовірних планів на 2018 рік. Запрошуємо вас усіх стати частиною їх втілення разом з нами, стати частиною глобальних змін нашого міста та індустрії.