Позиція Львівського ІТ Кластеру щодо Посилення Ймовірності Зовнішніх Загроз

08 Feb, 2022

Збільшення концентрації російських військ поблизу наших державних кордонів змусило Україну, Європу, США та весь світ стежити за ситуацією та готуватися до різних сценаріїв розвитку подій. Львівський ІТ Кластер стежить за актуальними подіями, вивчає аналітичні та експертні дані, щоб надати компаніям, які є членами спільноти, необхідну підтримку. 

Найперше, ми провели дослідження серед компаній Львівського ІТ Кластеру щодо реакції на посилення зовнішніх загроз. Звіт за результатами цього екстреного дослідження IT Research Monitoring вже отримали компанії-учасниці Кластеру. Згідно з результатами опитування, майже 57% компаній вже створили план дій на випадок можливих сценаріїв, таких як воєнні дії на неокупованій території України, введення воєнного стану. Щоб надати підтримку компаніям, які є членами Кластеру та ще не розробили план підготовки до всіх можливих ризиків, Кластер запустив екстрений проект, в межах якого компанії учасники отримають всесторонню підтримку.

Готовність технологічної галузі України до посилення зовнішніх ризиків є високою. Воєнні дії на Сході тривають з 2014 року, що впливає на всі сфери та кожну область нашої країни. Проте держава, громадяни і бізнес навчилися жити, працювати в нових умовах. Незважаючи на акти агресії з боку Росії, виклики пов’язані з корона кризою, ІТ-галузь України і Львова стало зростає. Згідно з даними аналітичного дослідження IT Research, динаміка зростання обороту ІТ-ринку Львова протягом останніх 6 років складає майже 20% щороку. Попри початок пандемії Covid-19, 2020 рік також показав хорошу динаміку росту 78 нових компаній відкрили офіси у Львові.

Переконливі аналітичні дані це ще не все. Попри політичне напруження та негативне забарвлення медіапростору, бізнес-середовище реагує помірковано й прагматично. Іноземні компанії відкривають офіси в Україні, компанії Львівського ІТ Кластеру продовжують відкривати нові центри розробки по всій території України, зокрема у північних та східних областях. Компанії спільноти Львівського ІТ Кластеру надають послуги іноземним клієнтам у повному обсязі і своєчасно. Наразі ми не маємо жодних свідчень про припинення контрактів, або недотримання домовленостей між компаніями Кластеру та іноземними замовниками, спричинених зовнішніми загрозами з боку Росії. 

Львівський ІТ Кластер вважає своєю ціллю надавати підтримку учасникам спільноти у підготовці своїх компаній до безперебійної роботи при будь-яких ризиках та загрозах. Для цього Кластер запустив екстрений проект підтримки учасників спільноти, в межах якого передбачені такі заходи: 

  • Створена BCP-команда у Львівському ІТ Кластері, ціль якої допомогти компаніям підготуватись до можливих зовнішніх загроз, а також допомогти їх ефективно подолати;
  • Проводяться періодичні аналітичні дослідження для вивчення реакції ринку на потенційні актуальні ризики, а також виявлення і поширення кращих практик у BCP планах компаній;
  • Організовуються конференції та вебінари з галузевими експертами та учасниками спільноти для обміну досвідом щодо підготовки бізнесу до різного рівня ризиків, у тому числі військових.
  • Запущений окремий канал спілкування між учасниками Кластеру для оперативної комунікації.

Львівський ІТ Кластер це об’єднання 190 провідних ІТ-компаній з офісами у Львові. Таке об’єднання є особливо важливим у непрості часи, коли загострюються зовнішні загрози. Екстрений проект Львівського ІТ Кластеру передбачає надання підтримки, всім компаніям-учасницям, незалежно від розміру компанії, щоб разом прогнозувати та долати можливі виклики.