Оксана Кунікевич: Як це працювати в Grammarly?

24 May, 2017

Львів’янка Оксана Кунікевич працює в українській компанії Grammarly, яку називають одним з найперспективніших українських стартапів і яка нещодавно отримала 110 млн інвестицій від іноземних інвесторів. Сервіс Grammarly перевіряє письмову англійську на наявність граматичних та синтаксичних помилок, правильність побудови речень в реальному часі. Розрахований на широку аудиторію, для особистого та професійного спілкування. В інтерв’ю Львівському ІТ Кластеру Оксана розповідає про компанію зсередини: робочу атмосферу, ставлення до працівників і важливість особистого розвитку.

oks

У Grammarly я працюю комп’ютерним лінгвістом у команді NLP (Natural Language Processing) вже 2 роки. Я працюю над завданнями, що пов’язані з опрацюванням природної мови.

Мені найбільше подобається в моїй роботі те, що завдання завжди дуже різні й нетипові. Кожне наступне завдання вимагає творчого підходу і розв’язання якоїсь конкретної проблеми. Деколи я цілий день проводжу за книжками і на форумах, досліджуючи якесь суперечливе лінгвістичне питання, інколи я цілий день пишу скрипти для опрацювання лінгвістичних ресурсів, як-то тезаурусів або корпусів, ще в інші дні я розробляю алгоритм якоїсь нової перевірки, яка виправлятиме помилки користувачів.

Кожна окрема людина в Grammarly надзвичайно талановита і різностороння. І якщо всіх цих людей зібрати докупи, то виходить чудова команда. Я вважаю, що в будь-якій компанії найважливіше – це команда. Якщо у людей спільні цілі, спільні інтереси та одне бачення, то працювати набагато легше і веселіше.

Коли я тільки почала працювати в Grammarly, то була вражена, наскільки кожен працівник вболіває за продукт. Для кожного тут це не просто робота, це ніби щось своє, рідне. Тому робоча атмосфера тут дуже розслаблена і сімейна. Ніхто нікого не контролює, бо всі знають, що мають зробити і особисто вкладаються в роботу. Це така велика сім’я, яка працює в напрямку єдиної цілі. Мене також вразило, наскільки компанія дбає про саморозвиток кожного працівника: у нас постійно проходять різні внутрішні курси, працівники постійно їздять по конференціях та беруть участь у воркшопах, кожну другу п’ятницю у нас проходять fun days, тобто цілий день кожен працівник може витратити на навчання, проходження курсів чи свій pet project.

grammarly1У Grammarly працює близько 150 людей. У київському офісі – 80 працівників.

Я досі інколи не розумію, як мені пощастило потрапити в Grammarly.  Ще коли вчилась у Львові, то на веб-ресурсі DOU натрапила на інтерв’ю Мар’яни Романишин, мого теперішнього техліда в Grammarly. Вона тоді розказала про волонтерський проект BruK, корпус української мови, який збирає група волонтерів. Я вирішила долучитись, поволонтерити, набратись досвіду. На той момент я не дуже розуміла, що в Україні реально можна працювати за професією, комп’ютерним лінгвістом. Десь через рік після того Мар’яна запропонувала податись до них на відкриту вакансію комп’ютерного лінгвіста. Я взагалі не очікувала, що мене візьмуть і подавалась лише заради цікавості, спробувати себе і написати тест. Для мене Grammarly було чимось дуже крутим, далеким і недосяжним. Але після всіх співбесід мене взяли. Спочатку я працювала віддалено зі Львова, а після закінчення університету і захисту диплому переїхала до Києва.

Новину про залучення компанією інвестицій я сприйняла спокійно. Чомусь всі мої друзі вважають, що ці 110 млн розділять і виплатять працівникам Grammarly готівкою. Інвестиції – це дуже великий трамплін для росту Grammarly. А ріст означає ще більше крутих спеціалістів, а це зі свого боку означає, що я буду працювати в ще кращій і цікавішій команді і в мене буде можливість вчитись і набиратись досвіду від гуру NLP.

У словосполученні «український стартап» для мене ключовим словом є не стартап, а «український». До новини про інвестиції мало хто знав, що Grammarly має глибоке українське коріння. Компанія заснована трьома киянами, тут же була створена перша версія продукту. І щоразу, коли мене питали, де я працюю, то я з величезною гордістю розказувала, що працюю саме в стартапі заснованому українцями.

gram3
Взагалі працювати в Grammarly дуже весело. Для мене було відкриттям, що майже кожен працівник є ще й дуже талановитим у чомусь іншому: кожен другий грає на якомусь інструменті (у нас навіть є ціла музична кімната з синтезатором, гітарами,  барабанами), всі танцюють, займаються спортом, створюють якісь неймовірно креативні речі. Це люди, які не тільки працюють разом, але й часто поводять разом час поза роботою. Тому, крім організованих компанією тімбілдінгів, ми часто вибираємось кудись самі: покататись на великах на вихідних, встати о 6 ранку, щоб перед роботою покататися на каяках, злітати в сусідню країну на вихідні, чому би й ні?

Особливе свято для всіх – це щорічний оффсайт. Раз на рік компанія організовує великий тімбілдінг для всіх працівників десь за кордоном. Минулого літа ми цілим офісом їздили в Грецію. Десь тиждень після оффсайту я ще ходила під враженнями. Я, звісно, підозрювала, наскільки всі круті в Grammarly, але ж не настільки!