Перевір факти та отримай $40 тисяч: конкурс канадської журналістки Даян Френсіс

04 Aug, 2016

Канадська та американська журналістка Даян Френсіс оголосила про конкурс «Fast & Furious Fact Check Challenge». Інформація про це з’явилася на платформі HeroX.

Мета конкурсу – винайти технологію, яка би дозволяла найточніше та найшвидше перевіряти факти. Тому Даяна Френсіс запрошує до участі не лише журналістів, але й тих, хто не має стосунку до перевірки інформації – у тому числі ITішників.

«Сьогодні ми завжди на зв’язку із оточення, з соціальними медіа, які дійсно дають нам можливість чути все сказане будь-ким, у будь-якому місці, у будь-який час. Не дивно, що цей потік матеріалів ускладнює розуміння, що відбувається насправді», – зазначається в описі проекту.

Цей конкурс і покликаний зупинити розповсюдження неправдивих фактів та допомогти людині краще орієнтуватися у ситуації у світі та своїй країні.

Взяти участь у конкурсі можуть як одна людина, так і команда з будь-якої країни. Він відбуватиметься у два етапи. У першому – Qualifying Round – команди мають запропонувати рішення проблеми перевірки фактів. За результатами цього етапу буде відібрано 20 фіналістів, які випробують свої методи на практиці. Учасникам буде надано ряд кейсів, які вони мають перевірити на достовірність. В основному, це будуть промови політиків та громадських діячів.

Головні критерії при визначені правди – швидкість та результативність. Команда, яка впорається із завданням найкраще, отримає 40 тисяч доларів. За друге місце призовий фонд передбачає 10 тисяч доларів.

Для того, щоб взяти участь у конкурсі, потрібно зареєструватися на сайті HeroX. Дедлайн для подачі заявки – 15 вересня.


Даян Френсіс – відома колумністка, розслідувачка, телевізійна коментаторка та сценаристка. Вона працює у виданні Canada’s National Post і пише для американського видання Huffington Post. У рамках конкурсу вона має намір розвивати партнерські зв’язки з ключовими медіа, аби стимулювати їх перевіряти інформацію та використовувати для цього методи, запропоновані учасниками конкурсу.