Проект IT Future завітав до 28 школи

06 Aug, 2015

 

16 квітня у рамках проекту IT Future команда Львівського IT Кластеру  завітала у 28 школу. Учні дізнались про особливості  та переваги роботи вIT, а також про різноманіття професій у цій сфері.

Директор Львівської школи програмування (Lviv Code School, LITS) Дмитро Малєєв поспілкувався із учнями 8-10 класів. Дмитро вже 8 років працює у світі IT. Зараз він з успіхом працює у компанії „N-iX”. Раніше допомагав розвивати мобільний напрямок у компанії SoftServe. Дмитро розповів учням не лише про роботу в інформаційних технологіях загалом, але й ділився власним досвідом та переживаннями.

1 / 3

Нетрадиційний урок Дмитро розпочав саме із розвіювання стереотипів щодо працівників із сфери IT.  «Коли ви чули слово програмісти, ви уявляли собі такого чоловіка в окулярах, який сидить повністю закладений комп’ютерами  десь у брудній кімнаті. Чесно кажучи, такі люди і досі є, хоча тепер вони радше винятки. Сьогодні IT-шник виглядає далеко не так » – жартував Дмитро, показуючи кумедні фото із своєї преезнтації.

Коли ви чули слово програмісти, ви уявляли собі такого чоловіка в окулярах.

Спікер розказав дітям про основні обов’язки та завдання, які стоять перед кожним IT-шником. «Програміст займається розробкою програмного коду. Він  повинен знати декілька мов програмування, адже зі знанням лише однієї мови далеко не підеш».

Дмитро поділився із дітьми навіть «надсекретною» інформацію щодо зарплатні програмістів,
яка може варіюватись від 500 доларів до трьох з поливною тисяч доларів.

Програміст повинен знати декілька мов програмування, адже із знанням однієї ти далеко не підеш.

Завдяки презентації фахівця учні також дізнались , що у сфері IT працюють не лише програмісти. Дмитро познайомив дітей із всіє командою, яка допомагає IT-шникам створювати програмне забезпечення та сайти. Серед них – системні адміністратори, дизайнери, тестери, а також проектні менеджери, які допомагають їм усім кооперувати.

Також Дмитро розповів про актуальність і важливість роботи в IT. “Щодня, коли ви заходите в інтернет, коли сидите у фейсбук, коли слухаєте музику, і навіть коли ви розігріваєте їжу у мікрохвильовій печі – це також те, що ми написали”.

Щодня  ви стикаєтесь із тим, що створено IT-шниками.

На цьому переваги  такої роботи не закінчуються. Окрім високої зарплатні, Дмитро також розповів учням про часті подорожі за кордон та можливості дистанційної роботи.

На завершення спікер познайомив дітей із справжніми легендами світу IT серед яких Марк Цукерберг, Ілон Маск та Стів Джобс. Після натхненноюї доповіді Дмитро порадив учням вивчати математику та іноземні мови, адже саме вони є справжнім ключем до світлого майбутнього.