Проект за 48 годин від студентів-програмістів


48 годин для створення проекту з нуля. Неможливо? Зовсім ні. Студенти-програмісти показали, що не просто вміють працювати в команді, але й здатні запустити власні проекти на запропоновану тему. Вони взяли участь у хакатоні SpinOffHack у Львівській політехніці, де втілили в життя власні ідеї пов’язані із Device Mesh.

Команди складалися із трьох-чотирьох студентів, які за дві доби мали запустити проект. На початку хакатону їм назвали тему – Device Mesh – від якої мали відштовхуватися учасники. Далі  – робота в команді. Створити повноцінний продукт за такий короткий час складно, особливо студентам, які ще не мають багато практики. Тож учасникам довелося 48 годин провести гуртом аби таки довести ідею до кінця. Допомагали їм у розробці ментори, досвідчені ІТ-спеціалісти з Дніпропетровська, Одеси та Львова.

Перемогла команда HardCode, яка складалася зі студентів Політехніки, УКУ, та Львіського університету. Хлопці створили проект Life Wire, який повинен сприяти безпеки мотоциклістів на дорозі. Переможці поїдуть до Дніпропетровська на всеукраїнський фінал хакатону.IMG_1668_1

«Ми запропонували студентам нашого інституту долучитись до проведення хакатону, і важко повірити, скільки долучилося як із першого курсу, так і старшокурсників,» – говорить Юрій Яцук, організатор події, доцент кафедри комп’ютеризованих систем автоматики Львівської політехніки. Він додає: «Кількість студентів, що організовували хакатон, була значно більшою, ніж викладачів, тому подію справді організували студенти для студентів!»

За словами Юрія, цінність заходу – це можливість знайти нові знайомства, а також  – практика згенерувати ідею та реалізувати прототип за дуже короткий час. “Учасники з різних команд допомагали один одному в реалізації своїх проектів, – говорить організатор. – Тобто це не були змагання, де кожна команда сама за себе, а справжня командна гра!»

“Студентам цей хакатон дає можливості зазирнути в напрям “дорослої” розробки проектів», – говорить Олексій Молчановський, викладач УКУ, та організатор події. За його словами, в університетах студентам часто бракує проектної командної роботи, тому хакатон – це можливість спробувати себе у такій роботі, а також  випробувати свою ідею завдяки спілкуванню з менторами та журі.IMG_1665_0

«Учасники зможуть грамотніше дивитись на створення проектів та побудову бізнес-моделей, а переможці – доробити свої ідеї до реальнішої розробки аби презентувати проект через місяць перед потенційними інвесторами,» – продовжує Олексій. На його думку, це може стати поштовхом для створення власного стартапу.

Хакатон – важлива подія для студентів-програмістів та навчальних закладів, адже показує, що можна робити щось інше, окрім стандартних академічних речей. Олексій додає: «Також в університет через хакатон можуть зайти бізнес-компанії в якості партнерів чи виникнуть знайомства з окремими представниками ІТ-індустрії та бізнесу». За словами Олексія, хоча цей хакатон  – перший на обрану тему, організатори планують зробити його регулярним та принести в інші міста.

“Device mesh – один із найголовніших ІТ-трендів, зосереджений на інтеракції між аплікаціями, інформацією, та людьми. Він включає у себе різні пристрої, як-от інновації зі сфери Інтернету речей, wearables, сенсори, смарт-пристрої – тобто все, за чим варто слідкувати та вивчати, бо цей тренд стане ще важливішим у майбутньому,» – говорить Степан Веселовський, CEO Lviv IT Cluster та журі хакатону. За його словами, обрана тема дуже важлива для майбутніх розробників, адже дозволяє слідкувати та працювати із потрібними тенденціями, а також удосконалювати навички, які шукають ІТ-компанії.