ІТ Професії Майбутнього, які Можна Здобути у Львові

25 Apr, 2018

ІТ-індустрія – одна з найдинамічніших галузей української економіки, кількість компаній та спеціалістів в Україні та Львові зокрема, щороку збільшується. Так само як і вдосконалюються та змінюються технології, з якими працюють ІТ-спеціалісти. Пропонуємо вам ознайомитися з ІТ-професіями, які будуть найактуальнішими протягом наступних років та які можна здобути у львівських університетах.

Сфера Інтернету речей

Львівський ІТ Кластер спільно з ІТ-експертами львівських компаній та академіками ще у 2016 році запустили нову інноваційну бакалаврську програму Інтернет речей у Львівській Політехніці, аби почати готувати експертів цього напрямку. Розумні прилади, системи для розумного дому – те, про що ми чуємо и не щодня, а розумна побутова техніка, розумні годинники чи домашні асистенти – речі, які вже стали популярними і щороку ставатимуть все доступнішими для кожного.

«Поступово наші будинки стають все більш розумнішими: завдяки сенсорам можливо зібрати та аналізувати використання енергоресурсів в будинку або офісі, попереджати мешканців про небезпеку. Уявіть собі ситуацію, коли ви отримаєте дзвінок від виробника вашої пральної машини, котрий повідомить вас про високу імовірність поломки цієї машини найближчим часом. А також запропонує послуги майстра для її ремонту до того, як вона вийде з ладу. І це вже працює. Інтернет речей вже кардинально змінив сферу продаж – магазини Amazon Go працюють без продавців. Нафто- і газовидобувна галузь, медицина -– це, поза будь-якими сумнівами, сфери в яких Інтернет речей матиме величезне застосування сьогодні  і в найближчому майбутньому.  Ми будемо спостерігати справжній бум хардварних речей з додатковими функціями. І кожен хотітиме їх придбати. Тому для нас було дуже важливим почати готувати експертів Інтернету речей вже зараз і тут у Львові»Розповідає Зеновій Верес, директор освітнього напрямку Львівського ІТ Кластеру, Solutions Architect у Softserve, викладач НУЛП.

Серед професій сфери Інтернету речей, яких готує навчальна програма і на яких буде неабиякий попит в найближчі роки згідно з прогнозами експертів – тих, хто вміє проектувати такі пристрої, створювати прототипи, програмувати мікроконтролери, тестувати – Internet of things designerIoT Software Engineerа також тих, то зможе реалізовувати обробку даних та робити ці пристрої розумними: Machine Learning Engineer, AI specialist.

Кібербезпека

В час хакерських кібератак та масових комп’ютерних вірусів, крадіжок даних та спекуляцій інформацією, сфера захисту даних, систем та мереж є особливо актуальною. Цього року Кластер запускає ще дві навчальні програми дуже актуального напрямку – Кібербезпека. З вересня програми запрацюють у Львівській Політехніці та Львівському Державному Університеті безпеки життєдіяльності.

На сьогодні існує проблема: брак фахівців на ринку праці. Молоді спеціалісти, котрі здобувають спеціальність з кібербезпеки не мають відповідних знань і навиків, необхідних для роботи. Нові програми дадуть можливість отримувати підготовлених фахівців, котрі зможуть працевлаштуватися як в українських так і в міжнародних компаніях.” – Розповідає Михайло Кропива, куратор обох програм з кібербезпеки, InfoSec Director у SoftServe.

Програма готуватиме таких професіоналів: Security Engineer, Information technology specialist, Security consultant, Information security officer, Incident responder, Penetration tester, Security Analyst, Security Software Developer.

Великі дані

Велика кількість даних та обсяги інформації у різних сферах використовуються у багатьох сферах та є основою технології штучного інтелекту. Аналіз та структуризація даних, вивчення взаємозв’язків між ними допомагає розпізнавати речі та виконувати найрізноманітніші завдання компютерними системами. Минулого року Кластер запустив програму Data Science & Intelligent Systems та оновив вжк діючу програму Data Science в ЛНУ ім.І.Франкa, а цього року запускає програму Business Analytics & Data Science у Львівській Політехніці.

Програма випускатиме професіоналів,  котрі зможуть працювати як Data Scientist, Data Analyst, Data Engineer, Business Analyst.

Робототехніка

Конструювання роботів також буде актуальною професією майбутнього. Технологія комп’ютерного зору, розпізнавання об’єктів разом з механікою та фізикою роблять робототехніку все більш досконалою та прокладають нові шляхи для того, щоб механізми ставали розумнішими та більш схожими на людей. Програму Робототехніка Кластер спільно з ІТ-експертами також планує запустити з вересня цього року у Львівській Політехніці, яка готуватиме спеціалістів цієї сфери.

Професії – Robot programmer, Controls programming Engineer, Technical Support Specialist, Manufacturing process Engineer, Electrical Controls Engineer, Robotics Technician.

Штучний інтелект

Штучний інтелект – комп’ютерна система, побудована на алгоритмах, яка може працювати за зразком мозку людини – самонавчатися на основі великої кількості даних, розпізнавати речі, об’єкти, мову, шукати взаємозв’язки між групами даних, систематизувати їх та аналізувати, будувати передбачення.

Інноваційна Програма Кластеру Штучний інтелект діє у Львівській Політехніці з минулого року.

Професії – AI Developer, AI Specialist, Machine Learning Specialist, Deep Learning Engineer, Computer Scientist, Researcher.

Більше новин:

Перші Загальні Збори Кластеру у 2018 Році: Продуктивний Початок Року

Розпочинається Новий Сезон IT Future

Women Techmakers Lviv: Вчитись і Надихатись