Програма Internet of Things у Львівській політехніці чекає абітурієнтів


4

Internet of Things, або ж Інтернет Речей, – сфера, яка дозволяє реалізовувати такі концепти як «розумний будинок» чи «розумне місто» і поєднує програмування та пристрої. Тепер у Львові з’явилася можливість вивчати цю галузь одразу ж після закінчення школи –  завдяки спільній роботі учасників Кластеру та Львівської політехніки, вже у вересні запуститься бакалаврська програма Internet of Things.

Натхненник проекту Зеновій Верес наголошує – це унікальний проект, адже розроблявся експертами-практиками. Зеновій працює у компанії SoftServe, а також викладає на кафедрі «Комп’ютеризовані системи автоматики» НУ «ЛП». Саме її і трансформують для молодих фахівців.

«Це перший проект оновлення програми навчання бакалаврів з метою поєднати вимоги працедавців та потенціал університету, – говорить Зеновій. – Наші студенти потребують імпульсу, який мотивуватиме їх на реалізацію своїх ідей, і наша програма стане цим імпульсом». Напрям – пілотний в освіті України, і передбачає вивчення оновлених предметів із першого курсу.1235512_631486873577188_543045854_n

ІТ-компанії шукають фахівців, які зможуть реалізовувати проекти у сфері Internet of Things, переконаний Зеновій, і саме тому запропонував оновити бакалаврську програму. «Завдяки підтримці керівника Lviv IT Cluster Степана Веселовського, співзасновника SoftServe Тараса Кицмея, завідувача кафедри Адріана Наконечного, LITS та ректора Політехніки Юрія Бобала, ця ідея стала реальністю, – продовжує Зеновій. – Розробка програми здійснюється за участю провідних експертів компанії SoftServe, які будуть залучені до навчального процесу». Представники Програми комп’ютерних наук УКУ допомогли у розробці консультаціями.

«Світові компанії активно працюють у сфері Internet of Things, де до 2020 очікують 26 мільярдів пристроїв,» – говорить завідувач кафедри Адріан Наконечний. Зростання популярності пристроїв  – одна з причин вивчати цей напрям у Львові.

«ІТ-компаніям потрібні фахівці, які одразу з університету зможуть вливатися в роботу та готові до практики, – додає він.  – Наша кафедра доволі близька до апаратного забезпечення цієї програми, і завдяки оновленню, ми зможемо готувати спеціалістів, яких потребують компанії».IMG_8786Ректор університету, Юрій Бобало, вважає програму дуже актуальною, адже вона дозволить готувати спеціалістів у цій динамічній сфері та розвивати такі напрямки, як smart things. Він додає: “Програма дуже інноваційна, адже включає в себе багато нових навчальних дисциплін, для викладання яких плануємо залучати експертів з ІТ-компаній. У такий спосіб ми хочемо ще більше оновити ІТ-освіту у Львівській політехніці і готувати спеціалістів, які одразу ж  отримають високу оцінку при працевлаштуванні на роботу в ІТ».

У програмі поєднуються три складові: програмування, апаратна частина і комунікація пристроїв та програм між собою. Також є ряд предметів, які необхідні для кожного розробника – робота в команді, навики презентування, життєвий цикл програмного забезпечення, економіка та менеджмент в ІТ-галузі.

Програма передбачає проведення практики для студентів у компаніях Львівського ІТ Кластеру із подальшим працевлаштуванням. Студенти вивчатимуть оновлені предмети за спеціалізацією “Інтернет речей” (спеціальність Комп’ютерна Інженерія) з першого курсу без прив’язки до предметів інших спеціалізацій.Веселовський С.

“Львівський ІТ Кластер сприяє інноваційній та якісній освіті аби якомога більше молоді здобували потрібні навики та долучалися до галузі, – говорить CEО Кластеру Степан Веселовський. – Львову потрібно багато молодих спеціалістів аби розвивати сферу та місто як ІТ-хаб. Саме тому ми долучилися до проекту та сприяємо його реалізації».

Завдяки співпраці, програма відкриється уже 1 вересня цього року, а зараз очікує на талановитих абітурієнтів.