Програма розвитку напрямку Solution Architecture в EPAM Україна

15 Jun, 2016 1

EPAM – найбільша ІТ компанія в Україні, з розвиненою інфраструктурою і проактивним підходом до підвищення кваліфікації та розвитку персоналу. Компанія розуміє: щоб залишатися лідером галузі і постійно зростати, потрібно не тільки залучати нові таланти, а й розвивати експертизу вже існуючих. Саме тому у компанії існують розширені програми навчання.

Одна з таких ініціатив EPAM – програма розвитку напрямку Solution Architecture (SA), а саме – Solution Architecture University (SAU). Для EPAM роль архітекторів – вкрай важлива. Створення продукту вимагає тісної співпраці із замовниками та командами розробки, розміщеними в різних країнах. Створення архітектури це не просто процес технологічного аналізу та прототипування – насправді це процес узгодження бачень, підходів та вимог бізнесу та технології в одну архітектурну картину продукту. По суті архітектор є сполучною ланкою між бізнес-завданнями замовника і командою розробників. Це, безумовно, командна гра, що супроводжується мікротестами підходів і рішень для створення виваженого та збалансованого продукту вчасно та якісно.

Цінність таких фахівців для будь-якої компанії – дуже висока, але чим саме EPAM відрізняється від більшості IT компаній, в яких є Solution Architects? У першу чергу, в EPAM архітектор може отримати акредитацію, щоби підтвердити свою кваліфікацію. Це можливо завдяки внутрішній програмі розвитку, яка розрахована і на вдосконалення знань, і на підтвердження їх.

Сама програма триває 6 місяців і повністю фінансується EPAM. Основний її фокус – це робота і використання кращих світових практик в рамках архітектури програмного забезпечення. Програма поєднує в собі найкращі теоретичні світові практики, а також унікальний досвід EPAM, набутий на власних кейсах. Як результат, виходить мікс кращих світових практик, підкріплених реальними прикладами і реальними клієнтами. Подібними програмами можуть похвалитися далеко не всі світові лідери IT індустрії.

У той самий час EPAM розуміє, що навіть найкращі знання не завжди є гарантією результату. У рамках SAU увагу приділяють кожному учаснику індивідуально. Це можуть бути тренінги по soft skills, поліпшення знань іноземної мови або ж поглиблене вивчення технічної складової за окремими модулями програми. Як результат – акредитація у внутрішній програмі SAU дає не тільки можливість технічного зростання на базі кращих світових практик, а й розкриває своїм учасникам бізнес-складову у деталях. Це дозволяє компанії значно ефективніше працювати з західним ринком і заводити нові проекти, в тому числі, і в Україну.

Сьогодні EPAM активно шукає в свою команду нових архітекторів! У деяких з нових EPAMівців буде унікальна можливість одразу ж приєднатися до SAU, якщо вони подадуть свою кандидатуру на одну з відкритих позицій в EPAM до 15-го червня.

EPAM дбає про розвиток лідерів, які можуть не тільки ефективно і якісно писати код, але й вирішувати бізнес-завдання, працюючи з замовником і командою та створювати першокласні продукти. EPAM упевнений у необхідності розвитку та сподівається: найкращі підходи забезпечать успіх у майбутньому, як для компанії, так і IT галузі в цілому.