6021
ПЕРЕЛЬОТІВ ЗІ Львова у 2015-ому
98%
замовників ІТ-компаній закордоном

IT Jet

Руйнуємо авіабар'єри між Львовом та світом

ПРО ПРОЕКТ

IT Jet – це проект Львівського ІТ Кластеру, котрий має на меті покращити інфраструктуру міста, збільшивши кількість прямих авіасполучень зі Львовом. Для цього Кластер організував дослідження, яке має на меті визначити як часто працівники ІТ-сфери вирушають у бізнес подорожі та які саме напрямки є найпопулярнішими. Пряме авіасполучення зі Львовом є вкрай важливим критеріям ведення комфортного бізнесу. Результати дослідження та стрімкий ріст галузі повинні стати вагомим аргументом для авіаперевізників для запровадження більш популярних напрямків із США, Британією та Європою. 

На разі маршрутна мережа аеропорту «Львів» складається з 30-ти міжнародних напрямків. Це декілька міст у Європі та курортних країнах, таких як Туреччина і Єгипет. Рейсів у США взагалі немає, з чималою кількістю європейських міст також відсутнє авіасполучення.

МІСІЯ

Мета проекту – розширити авіасполучення між Львовом та іноземними містами для працівників ІТ-компаній та їхніх бізнес-партнерів. Ми сподіваємося, що до Львова буде запрошено нових авіаперевізників, що зробить його справді відкритим для світу.

Результати дослідження

Зі Львова у 2015-ому році було здійснено 6021 бізнес-подорожей. Ці дані не включають туристичні мандрівки чи подорожі у цілях відпочинку. Ці показники збільшуються, оскільки ІТ у Львові стрімко розвивається – за останні 5 років галузь збільшила оборот від 96 млн до 300 млн доларів США. Прогнозований щорічний ріст цієї сфери у Львові складає 20%. А згідно із дослідженням PWC до 2020 року кількість ІТ-спеціалістів в Україні зросте вдвічі.

6021 перельотів було здійснено до Львова у 2015-ому році

2215 перельотів до Європи у 2015-ому році

3161 перельотів до США

TOP-8 Найпопулярніших Напрямків (МіСТА):

Найбільше бізнес-подорожей львівські ІТ-шники здійснюють у такі міста: Нью-Йорк (1 483 перельотів), Лондон (600), Сан-Франциско (375), Берлін (277), Тель-Авів (241), Краків (164), Софія (100), Москва (98), Стокгольм (94), Копенгаген (67) та Мумбаі (66).

Ці цифри включають лише бізнес подорожі.

New York - 1 483

London - 600

San Francisco - 375

Berlin – 277

Tel Aviv - 241

Krakow - 164

Sofia - 100

Moscow - 98

Найпопулярніші Країни:

  • США – 3101 перельотів
  • Англія – 773
  • Німеччина -420
  • Польща – 307
  • Ізраїль – 290
  • Швеція – 148
  • Росія – 148
  • Болгарія -120
  • Індія – 108

Коментарі експертів

Андрій Павлів
CEO & Co-Founder at N-iX, Lviv IT Cluster Chairman

98% клієнтів львівських ІТ-компаній перебувають за кордоном. Робота з закордонними замовниками вимагає відповідних умов. Один ІТ-працівник щонайменше раз на рік літає за кордон до бізнес-партнера. Та у Львові звичайна бізнес-подорож може перетворитися у поїздку довжиною у день. Попри те, що Львів має розвинуту інфраструктуру та хороший аеропорт, маршрутна авіамережа міста є дуже обмеженою. Тому, власне, Львівський ІТ Кластер і вирішив попрацювати на розширення авіасполучення зі Львовом.

Андрій Москаленко
Заступник міського голови з питань розвитку, ЛМР

«Пасажиропотік львівського аеропорту, порівняно, з минулим роком, виріс на 30-40%. Вже відкрився ряд нових сполучень, також тривають перемовини, аби можна було, даючи максимальну кількість бонусів з боку аеропорту і міста, залучити лоукост-перевізників, відкривати нові сполучення. Окрім того, Львів подався на проведення двох найбільших конференцій авіаперевізників Routes і Conect. Великий відсоток тих, хто приїжджає на ці конференції, потім укладають угоди на перельоти. Це допоможе розвивати бізнес, зокрема ІТ. Бізнес не має особливих меж і потребує максимально великої кількості подорожей»

Степан Веселовський
Lviv IT Cluster, CEO

Мала кількість авіарейсів однозначно погано впливає на ІТ-індустрію Львова, тому що знижується мобільність. І тут питання навіть не у вартості квитка (хоча це теж важливо), а у часі. Якщо людина зможе вилетіти зі Львова у Лондон і мати півдня для роботи там, то це буде перемога. Зараз такий шлях займає день. Наша мета – це комфорт. Щоб час добирання до ключових ринків був коротшим. Це можуть бути краще сполучення з транспортними хабами або прямі рейси.
Ми почали з дослідження, яка частка перельотів представників компаній та їхніх клієнтів у загальній структурі авіаперевезень. Це потрібно, щоб показати авіакомпаніям ринок, який вже є достатньо великим, та перспективи його зростання.

Тетяна Романовська
Директор Львівського аеропорту

«Проект «IT Jet» є перспективним проектом та сприятиме розширенню авіасполучення. Зі своєї сторони Львівський аеропорт зацікавлений у розширенні географії польотів, готовий надавати інформаційну підтримку цьому проекту та взаємодіяти з його організаторами».

Новини проекту

Інші новини