280 000
ІТ-спеціалістів в Україні в 2022 році
IT Research Resilience

Єдине комплексне детальне дослідження тех-індустрії України під час війни

Завантажити звіт
Про проєкт

IT Research Resilience – це дослідницький проєкт Львівського ІТ Кластера, який трансформувався із проєкту IT Research Ukraine, анонсованого на початку 2022 року. Через повномасштабний наступ росії, дослідження адаптували до нових реалій. Вперше у Львівському ІТ Кластері дослідили соціально-демографічний профіль та кількість IT-спеціалістів, релокацію працівників та офісів ІТ-компаній на території України, зміну структури компаній та міграційні настрої IT-працівників одразу семи областей заходу України.

Крім того, проєкт містить дані про оцінку приросту локального споживання внаслідок релокацій у регіонах та прогноз розвитку ІТ-індустрії після перемоги України. Опитали понад 5000 респондентів у Львівській, Івано-Франківській, Рівненській, Тернопільській, Волинській, Чернівецькій та Закарпатській областях. Збір та аналіз даних в межах соціологічної частини проєкту IT Research Resilience забезпечила Дослідницька агенція Fama на замовлення Львівського ІТ Кластера.

Мета проєкту

Мета IT Research Resilience комплексно дослідити зміни, які відбуваються в тех-індустрії західного регіону України після початку повномасштабного вторгнення росії, проаналізувати розвиток подій і трансформацію ІТ-сфери після перемоги України.

Результати Дослідження

Станом на кінець 2021 року в Україні налічувалось приблизно 285 000 людей, які працювали в ІТ. А головні тех-хаби розташовувалися в Києві, Львові, Харкові, Дніпрі та Одесі. Повномасштабна війна сколихнула тех-індустрію, як і будь-яку іншу сферу. За даними IT Research Resilience, станом на травень-червень за кордон виїхало від 50 000 до 57 000 ІТ-спеціалістів. А приблизно 7 000 ІТ-спеціалістів стали до лав ЗСУ чи ТрО. Тобто, сьогодні приблизна кількість ІТ-фахівців в Україні сягає 228 000 людей. У дослідженні також проаналізовані формати виплати компаніями компенсацій мобілізованим працівникам.

Профіль ІТ-спеціаліста

За даними IT Research Resilience, медіана зарплати по Україні після 24 лютого становить $2360. Середній вік ІТ-спеціаліста 31 рік. 71% в індустрії припадає на чоловіків та 29% на жінок.

Міграційні настрої

Згідно з дослідженням IT Research Resilience 57% опитаних хочуть жити в Україні. Більш рішуче щодо виїзду за кордон налаштовані досвідчені працівники, що мають пару або сім’ю. Напоширенішими факторами, які провокують міграцію є втрата житла або роботи. Під час опитування, ми змоделювали три умовні сценарії розвитку подій в Україні та запропонували ІТ-спеціалістам уявити себе через рік у кожному з них. При реалізації позитивного сценарію, який передбачає євроінтеграцію та лібералізацію економіки, 78% опитаних залишаться в Україні, а 12% тобто орієнтовно 27 000 людей, намагатимуться виїхати за кордон. 

  

Відновлення ділової активності

За даними IT Research Resilience, 85% опитаних компаній зазначили, що станом на травень їм вдалося повністю або майже повністю відновити ділову активність, яка була до 24 лютого. 65% компаній відзначили позитивний фінансовий результат, а 13% – збільшення доходу у діапазоні 25-50%.

Проєкт IT Research Resilience досліджує соціально-демографічний профіль та кількість IT-спеціалістів, релокацію працівників та офісів ІТ-компаній на території України, зміну структури компаній та міграційні настрої IT-працівників одразу семи областей заходу України. 

Хочете отримувати розширену версію дослідження IT Research Resilience?

Деталізовані звіти IT Research доступні лише для учасників Львівського ІТ Кластера, які зареєстровані на платформі Lviv Tech.

Скопійовано!