20 Березня, 2023
Час читання: 5 хв.

Рік стійкості: феномен спеціалізованої української IT-компанії PLVision

Повномасштабне вторгнення стало справжнім іспитом на стійкість для кожного українського бізнесу й відчутно вплинуло безпосередньо на український ІТ-сектор. Компаніям довелось екстрено евакуйовувати своїх спеціалістів, вимушено зупиняти на певний час свою операційну діяльність, трансформовувати бізнес, а також винаходити нові рішення, щоб забезпечити безперервність робочих процесів та виконати зобов’язання як перед країною та командою, так і перед іноземними партнерами.

Про те, як забезпечити фінансовий ріст компанії, попри війну та інші геополітичні чинники, а також про неймовірну адаптивність до нових реалій, розповідає Олена Козлова, CEO та співзасновниця PLVision, ІТ-компанії, яка спеціалізується на розробці програмних продуктів для комп’ютерних мереж.

Запорука успіху: як PLVision вдалося відновити та наростити темпи роботи, які були до 24 лютого 2022 року

Ми завжди задавали високий рівень стандартів ведення бізнесу за будь-яких умов. PLVision вже більше 15 років розробляє програмні продукти у сфері комп’ютерних мереж і вбудованих систем. Ми співпрацюємо з технологічними гігантами з Fortune 100 і Fortune 500 та амбітними стартапами зі США, Європи та Ізраїлю. Ми спеціалізована компанія, і наші рішення допомагають людству отримати якісніший доступ до мереж.

У нас, мабуть, як і в більшості ІТ-компаній, був заздалегідь розроблений Business Continuity Plan. Ми тримали руку на пульсі новин, постійно інформували людей про план дій у випадку можливої надзвичайної ситуації і про те, як компанія готова допомогти. При цьому всьому, звісно ж, не хотілося вірити, що найгірший сценарій все таки здійсниться. Я пишаюся, що коли настав час Ч, всі наші фахівці діяли максимально злагоджено. Ми продовжували працювати незважаючи ні на що, закриваючи найбільш критичні ділянки, а вже 28 лютого 2022 року повністю відновили операційну діяльність.

Пізніше, коли настав період блекаутів, людям теж не потрібно було додатково пояснювати, наскільки важливо забезпечити безперебійну діяльність компанії. Всі розуміли необхідність дотримання зобов’язань перед замовниками, перед командою, перед компанією, перед своїми родинами і перед країною. Всі розуміли, що Україні зараз дуже потрібні кошти – це і наші донати, і податки, і донати клієнтів.

Саме так, по крупинах, попри виклики війни, в 2022 році українська ІТ-галузь згенерувала, фактично, половину експорту України. Завдяки нашій фаховості та монолітній патріотичній корпоративній культурі, в цей непростий воєнний час ми не тільки зберегли себе, а й  зростали і залучали нові проєкти. За 2022 рік фінансовий ріст компанії склав 34,2% (net revenue).

Спільнота PLVision об’єднує майже 200 фахівців зі схожими цінностями. У нас рідкісне позиціонування, унікальна мережева спеціалізація та висока експертиза. Наші архітекти можуть конкурувати з архітектами Amazon, Microsoft, Facebook та інших топових компаній світу в напрямку computer networking і співпрацюють на рівні з їхніми представниками в технологічних опенсорс-спільнотах. Це все допомагало нам рости і розвиватися ще до війни і стало також запорукою успіху в 2022 році.

Війна: перешкода для бізнесу чи виклик, що провокує розвиток?

В перші місяці війни наша бізнес-сторінка в LinkedIn перетворилася на справжню машину пропаганди України. Ми багато писали на тему війни, закликали поширювати інформацію про злочини росії та розповідали, як можна допомогти Україні.

Різні експерти казали нам, що так активно це не можна робити, бо відлякаємо всіх потенційних замовників, але ми не могли інакше. Ми хотіли показати, що Україна жива, що вона бореться, що той, хто знехтував цивілізаційними цінностями, має бути зупинений і покараний, і що допомогти в цьому насправді легше, ніж це може здаватися. Ми відчули велику підтримку від наших замовників – і самі компанії, і їхні працівники робили суттєві внески на українські програми донатів.

З 2013 року PLVision має офіційно зареєстрований офіс у Польщі, в Кракові. Водночас майже всі наші фахівці працюють в Україні. Минулого року ми могли б собі дозволити відкриття різних представництв за кордоном, але свідомо не робили цього. Чому? Все просто – фахівці в Україні потребують роботи.

Зустріч спільноти PLVision, 2021

Ми маємо сильну репутацію технологічного експерта і партнера і використовуємо її в тому числі, щоб показати, що Україна – це країна, яка продукує інноваційні програмні рішення та бере на себе відповідальність за повну їхню розробку.

Не дивлячись на війну, у 2022 році наші експерти виступали на топових міжнародних конференціях у мережевій галузі ONE Summit від Linux Foundation та OCP Global Summit від Open Compute Project, презентуючи власні розробки для відкритих мереж під своїм брендом та українським прапором.

Також у цей буремний час наша компанія отримала членство у світовій опенсорс-організації Telecom Infra Project, щоб спільно з її учасниками розробляти відкриті рішення для телекомунікацій. Своєю щоденною працею ми показуємо, що українці роблять важливий внесок у розвиток глобальних технологій.

Підтримка Збройних Сил України: найбільша інвестиція PLVision

Олена Козлова та лідери фонду “Повернись живим” Тарас Чмут та Олег Карпенко в офісі PLVision, серпень, 2022

У 2022 році найбільші інвестиції компанії були в Збройні Сили України. Для нас таке рішення стало цілком очевидним. Впродовж 2022 року лише у співпраці з фондом “Повернись живим” наша спільнота задонатила більше півмільйона доларів ($541 163) на потреби військових. Були ще й інші проєкти для допомоги Україні, які підтримувала компанія. Наприклад, ми долучились до фінансування модернізації центрів Повітряного Командування «Захід», також до удосконалення системи відеоспостереження у Львівській області.

Далеко не все ми можемо відкрито афішувати, але в цілому була велика кількість таких активностей. Звісно, компанія реагувала і на волонтерські запити колег.

В період воєнного часу наші фахівці по-особливому себе проявили. Хтось у вільний час займається письменницькою діяльністю та здійснює промоцію України в культурному напрямку. Хтось волонтерить задля покращення життя та соціальних можливостей дітей, які постраждали через війну. Хтось допомагає із закупівлею необхідного спорядження для військових. І подібних історій дуже багато. Також деякі наші колеги долучились до лав ЗСУ. Ми пишаємось ними, підтримуємо в різний спосіб та чекаємо їхнього повернення живими, здоровими і з Перемогою!

Дякую ЗСУ за можливість жити і працювати на рідній землі. Дякую і всім тим, хто залишається корисним в тилу, на своїх місцях, підтримуючи українську економіку, військових та потребуючих. Наше щасливе, мирне майбутнє – в наших руках. Тож працюймо на результат!

Поділитися статтею:
Рік стійкості: феномен спеціалізованої української IT-компанії PLVision

Повномасштабне вторгнення стало справжнім іспитом на стійкість для кожного українського бізнесу й відчутно вплинуло безпосередньо на український ІТ-сектор. Компаніям довелось екстрено евакуйовувати своїх спеціалістів, вимушено зупиняти на певний час свою операційну діяльність, трансформовувати бізнес, а також винаходити нові рішення, щоб забезпечити безперервність робочих процесів та виконати зобов’язання як перед країною та командою, так і перед […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2023/03/img_20230321_111113_180.jpg
Скопійовано!