Розпочалось будівництво IT House!

02 Nov, 2015

31-ого  жовтня на вулиці Студинського офіційно розпочалось будівництво першого будинку для ІТ-шників – IT House. На цю урочисту подію завітали як ініціатори проекту так і його майбутні мешканці.

Сама церемонія розпочалась із освячення землі та молитви. Міський голова Львова – Андрій Іванович Садовий також завітав на урочисту церемонію. Він привітав усіх учасників із успішним стартом і додав, що “завжди готовий підтримувати такі гарні ініціативи і бути ще більши корисним для  спільноти ІТ-шників Львова”.

Після вітальних слів учасники закопали капсулу часу. У неї помістили флешку із інформацією про те як цей проект розвивався та лист для ІТ-шників майбутнього, а Степан Веселовський навіть зачитав це послання.

1 / 16

IT House –  є унікальним та неприбутковим проектом, тож квартири будуть продаватися за собівартістю. (Вартість житла становить – 555 доларів США за м. кв.) Сам проект реалізовується за принципом кооперативного будівництва. Усі бажаючі придбати житло стають учасниками житлово-будівельного кооперативу, вносять оплату за квартиру визначеними частинами протягом періоду будівництва житла.

Новобудова матиме великі балкони для зон відпочинку (7 м.кв). Також у будинку буде  серверна, кімната для зустрічей, дитяча кімната, велосипедний паркінг, підземний паркінг, тераса (на даху), підключений швидкісний інтернет. Крім того, будинок проектується так, щоб з часом повністю відмовитися від газу і перейти на альтернативні джерела енергії.

Цікавий факт:  в IT House діятимуть жорсткі правила щодо добудов, засклення балконів та інших змін у фасаді будинку, які встановлюватимуть самі ж його мешканці.

Як зазначив директор Львівського ІТ Кластеру Степан Веселовський: “Питання якості та комфорту цього житла будуть першочерговими. Якість будівництва, планування квартир, матеріалів, зокрема вікон та дверей буде на порядок вища, ніж у тих помешкань, які зараз є на ринку”.

Сам проект має на  меті показати наскільки місто лояльне до ІТ-шників, яких у місті налічується понад 15 тисяч. Звісно, 72 квартири у цьому будинку не вирішать житлової проблеми, але це  перша “цеглина” у фундамент Львова, як ІТ міста. Проект показує наскільки Львів є лояльним до працівників ІТ індустрії.

Від ідеї створення такого будинку до її реалізації минули два роки. Саме ж будівництво IT House планують завершити за 18 місяців, тобто у 2017 році.

Кластер не планує зупинятись на будівництві одного дому для ІТ-шників і зовсім скоро  розпочне нові проекти. Це буде не складно, адже цьому сприятиме саме місто. Як уже зазначалось, під час конференції Lviv IT Arena 2015 мер Львова Андрій Садовий пообіцяв виділити Кластеру та ІТ-шникам Львова 10 га землі для реалізації нових проектів!

Переглянути відео з події можна ТУТ.