Щодо Ситуації, Яка Склалася Навколо Введення Податку на Виведений Капітал в Україні

30 Nov, 2021

Асоціація «Львівський кластер інформаційних технологій та бізнес-послуг», що представляє інтереси більш ніж 175-ти компаній індустрії розробки програмного забезпечення та є найбільшим об’єднанням ІТ компаній в Україні, підтримує ідею введення податку на виведений капітал.

Запровадження такого податку замість податку на прибуток підприємств є актуальним для розвитку української економіки, адже високотехнологічні та наукоємні галузі потребують інноваційних рішень в нових, непростих реаліях.

При цьому, ми також поділяємо позицію, що запровадження ПнВК потребує вдосконалення податкового адміністрування, а також пілотних проєктів, які наочно покажуть проблеми впровадження ПнВК та можливі шляхи їх вирішення.

Львівський ІТ Кластер підтримує поступову імплементацію податку на виведений капітал в окремих, спеціально обраних галузях. Зокрема, перспективною є імплементація ПнВК для IT-галузі, як такої, що поки є найменш зрегульованою, та такої, де введення нових податкових норм несе найменші ризики, але найбільші перспективи.

Ми сподіваємося на підтримку Мінцифри для забезпечення подальшого сталого розвитку ІТ-індустрії.