Розумні можливості для школярів: ІТ-Олімпіада


Молодь мріє мати цікаву роботу, високу зарплату та закордонні відрядження. А освіта в ІТ робить це можливим. Ця галузь стає усе затребуванішою, і команда Lviv IT Cluster працює над її промоцією серед школярів. Олімпіада Lviv CSIT – один із таких проектів; це змагання школярів в ІТ, де переможці отримують не лише стипендію, але й комп’ютерний клас для своєї школи.

Олімпіада – це проект для залучення талановитих школярів до світу ІТ, де вони можуть випробувати власні навички, а також отримують безцінний досвід та мотивацію далі вивчати цю сферу. Наприклад, минулорічні переможці планують працювати в ІТ та хочуть здобувати освіту у галузі. У такий спосіб більше молоді дізнається та думає про кар’єру в ІТ, і зростає потенціал місцевого ІТ-ринку.

Цьогорічна Lviv CSIT  – уже третя, її фінал відбудеться 16 квітня. Подію організовують Lviv IT Cluster разом із ЛМР та Львівською Політехнікою. Олімпіада має три тури, перші з яких уже відбулися. Це були онлайн-змагання, де учасники розв’язували тести та задачі. Фіналісти зустрінуться у Політехніці, де представлять свої ІТ-продукти. Учасників оцінюватимуть як досвідчені викладачі, так і професіонали-практики, які працюють в ІТ-компаніях.^147A8C065DD96DDE102025381350997F84B25BBCC0C3FA8549^pimgpsh_fullsize_distr

«Коли наші школярі перемагають на такій Олімпіаді, то це великий плюс, це надія для всього міста,» – говорить Андрій Садовий, мер Львова. Він переконаний – місту потрібно багато розумних людей, а для цього у школах має бути хороший рівень освіти.

«Приємно, що ІТ показує у Львові добру динаміку. Приклад – це молоді хлопці та дівчата, які є учасниками та переможцями ІТ-Олімпіади, – продовжує мер. – Треба думати сьогодні про те, яким буде Львів через 5-10 років. Іншої методики бути успішним, ніж бути освіченими, не існує.”

«Львів – місто із добре розвиненою ІТ-індустрією, однак молодь не має чіткого уявлення, що таке ІТ,»  – вважає співорганізатор події, професор НУ «ЛП» Наталія Шаховська. Тому Олімпіада – добра можливість показати школярам, що означає бути програмістом.

«Молодь почала більше цікавитися ІТ, бо кількість учасників олімпіади щороку зростає. А найважливіше те, що зростає і якість їхніх робіт, – додає Наталя. – Молодь стимулює ефект змагання, можливість показати себе, а також призи, які вони можуть отримати».^C6F0A21CDE658C67B4DE2CF5E960E36E3395C83AF49D86279A^pimgpsh_fullsize_distr

Lviv IT Cluster дарує переможцям стипендію, а також комп’ютерний клас для школи. Інші призери також отримають подарунки від учасників Кластеру. Нагородження відбудеться у травні, у міській раді.  “Lviv IT Cluster дуже багато уваги приділяє ІТ-освіті, адже за нею майбутнє. Україна має найбільший ринок ІТ-спеціалістів у Європі, і треба скористатися цим потенціалом та готувати більше молодих професіоналів,» – говорить Степан Веселовський, CEO Lviv IT Cluster.

IT Future та IT Expert – проекти Кластеру для промоції ІТ серед школярів. IT Future – це зустрічі, які ми організовуємо у школах від ІТ-професіоналів; ІТ Expert – серія фахових лекцій для студентів технічних спеціальностей, а також мотиваційні зустрічі із лідерами індустрії. Молодь має змогу зустрітися із людьми, які знають сферу із середини, а також запитати їх порад щодо власного майбутнього в ІТ. Окрім цього, Lviv IT Cluster є партнером LITS, які готують ІТ-спеціалістів у чотирьох різних напрямків. Ця школа допоможе світчерам, які вирішили змінити професію і спробувати себе у новій сфері за короткий час.

А для тих, хто шукає якісну бакалаврську освіту в ІТ, ми рекомендуємо програму Комп’ютерних наук в УКУ та нову програму Інтернет Речей у Львівській Політехніці. Остання стартує цього року, де студенти вивчатимуть один із найзатребуваніших ІТ-трендів світу. Обидві програми підготовлені за сприяння Lviv IT Cluster та його учасників та готують бакалаврів, які одразу ж після випуску матимуть потужні практичні навички та зможуть легко адаптуватися у роботі в ІТ-компанії. Чим більше молоді долучатиметься до ІТ, тим більшим буде потенціал міста та розвиток ІТ-індустрії. Lviv CSIT – один із тих проектів, який і сприяє промоції сфери серед школярів аби вони обирали вартісну освіту. Нагадуємо, що фінал відбудеться дуже скоро, 16 квітня, а в травні переможці отримують заслужені призи і для себе, і для власних шкіл.