Спікер IT Arena Хакнув Лас-Вегаc за Допомогою Математики та Став Кіногероєм

25 Jul, 2018

IT Arena – це місце, яке вражає. Скандальний CEO відомої компанії з аналізу даних, який виступав на сцені конференції минулого року, перебуває під слідством за порушення конфіденційності, що торкнулось мільйонів користувачів Facebook. Цього року кіноут спікер другого дня Семен Дукач – прототип Голлівудського блокбастеру “21”, який створив власну команду з гри в блекджек у MIT (Массачусетському Технологічному Інституті), яка виграла понад 4 мільйони доларів.

Фільм “21” вийшов на екрани у 2008 році, в його основі – реальна історія студентів найпрестижнішого тех університету світу – МІT, які стали кошмаром Лас Вегасу завдяки вдалим математичним розрахункам за гральним столом. Група професійних гравців у блекджек, про яку йдеться в фільмі – відгалуження групи “Amphibian Investments” Семена Дукача, з якою якраз і відбувалось найцікавіше за всю історію азартного Вегаса. Після виходу, фільм зібрав більше 150 млн доларів касових зборів.

sized-e1408040195386
Тріумфальні рейди групи студентів до Вегасу завдавали відчутних втрат відомим казино. Протягом кількох років Дукач був основним гравцем команди, але незабаром завершив свою азартну кар’єру. “Amphibian Investments” розпалася, а Дукач створив Blackjack Science, та поділився своїми техніками зі світом. Він розкрив свій підхід до підрахунку карт і послідовностей у численних виступах на подіях. Кілька популярних документальних фільмів і книг були присвячені пригодам команди Дукача, а саме “Busting Vegas”, “Bringing Down the House” Бена Мезрича, “Breaking Vegas” та ін.

 

Окрім короткої кар’єри гравця у блекджек Семен Дукач мав серію інших успішних ініціатив: ангельські інвестиції, дослідження віртуальної реальності в IBM наприкінці 80-х, розробка протоколу інтернет-платежів в 1991 році в MIT, та заснування власних технологічних компаній. Дукач також був виконавчим директором та ментором у Cambridge Business Development Centre, керуючим директором у Techstars Бостон. Його професійні поради для підприємців-початківців мають досить гуманістичний характер: мати на увазі клієнта, не гнатись за грошима, а намагатись зробити щось корисне для інших людей. “Емпатія – ось, що дійсно рухає бізнес”, – вважає Семен Дукач.

21-movie
Наставник та інвестор, Семен Дукач вірить в людей, пристрасних та керованих ідеєю, оскільки саме в людях він вбачає потенціал для досягнення успіху. Він інвестував у Preply, Petcube, Milewise (додаток для подорожей, який був проданий Yahoo), CoachUp, Amino (колишній Narvii) і кілька менш успішних стартапів. Його ініциатива GottaFlirt.com (онлайн флірт для дорослих) провалилася через погане розуміння демографічних особливостей. Дукач також інвестував у програмне забезпечення для енергетичного ціноутворення компанії Plurimi, яка стала однією з жертв dotcom crash.

 

Дукач заснував власну грошову премію “Troublemaker Award” у 2012 році, якою щорічно нагороджує молоду людину, яка береться за ризиковану справу задля благородної мети. Він також є засновником інвестиційного фонду One Way Ventures – який допомагає стартапам на ранній стадії, та підприємцям-мігрантам.

 

На сцені IT Arena Семен поділиться своєю особистою історією навчання у MIT та гри в університетській блекджек-команді, запуску власної тех компанії, та 15-річним досвідом в ангельских інвестиціях, а також менеджменту стартап-акселератора Techstars та створення венчурного фонду. Семен Дукач виступить о 10.00 29 вересня.