StrategEast Назвав Кластер Основним Рушієм Розвитку ІТ в Україні

16 May, 2018

Україна зайняла 6 позицію у рейтингу найбільш прозахідних країн у Східній Європі від американського центру досліджень StrategEast. А Львівський ІТ Кластер назвали одним з головних хабів розвитку індустрії інформаційних технологій в Україні.

Американськицй центр StrategEast, який займається вивченням пострадянських країн, опублікував масштабне дослідження про ІТ у цьому регіоні – «Changing economy. Changing society. IT industry in post-soviet countries». Дослідження фокусується на 14 країнах східної Європи, які раніше входили до складу СРСР, містить детальну інформацію про їхній економічний розвиток та ІТ-індустрію.

Розпочинається дослідження з рейтингу Westernization Index 2018 , який має на меті показати рівень інтеграції пострадянських країн в Західну політичну та економічну системи. Україна зайняла 6 місце з 54 пунктами зі 100. На першому місці в рейтингу – Естонія, далі – Литва, Латвія, Грузія, та Молдова.

1
Україна – одна з найбільших країн пострадянського простору, з 116 тисячами ІТ-спеціалістів на сьогодні та перспективою збільшення їхньої кількості протягом наступних років – 242 тисячі до 2025 року. У ТОП-5 спеціалізацій ІТ-спеціалістів згідно з дослідженням: Software Engineering, Testing, Test Automation, Application Support and Architecture.

Україну також назвали країною, яка розвивається без втручання держави. «Найбільша різниця між Україною та більшістю пострадянських країн є те, що держава найменше впливає в розвиток національної ІТ-індустрії. Навіть ті незначні стимули, які були запропоновані для промоції індустрії на державному рівні, були скасовані», – йдеться в дослідженні. Проте, ІТ-індустрія розвивається на локальному рівні, за підтримки місцевих ініціатив. «Хабом розвитку ІТ в Україні є Львівський ІТ Кластер, комюніті передових ІТ компаній, які разом з університетами та місцевою владою вдосконалюють та розвивають ІТ в місті. Ця група займає ключові позиції в запровадженні систематичних змін в бізнес-середовищі міста та країни вцілому» – зазначають в дослідженні.

Найголовнішим проектом Кластеру назвали щорічну тех конференцію IT Arena, яка відбувається у Львові з 2014 року.

Детальніше ознайомитись з дослідження можна за посиланням.

Більше новин:

Компанія Dev-Pro Виходить на Ринок Львова

ІТ Професії Майбутнього, які Можна Здобути у Львові

EchoUA – Новий Учасник Львівського ІТ Кластеру