Студенти та Ментори Освітніх Програм Кластеру Представили Командні Проекти

30 Dec, 2021

Щороку в грудні студенти бакалаврських програм Львівського ІТ Кластеру підводять підсумки командної роботи над проектами. Спільно з досвідченими менторами, сотні студентів працюють в командах над інноваційними проектами, отримують практичні навички, досвід роботи в команді та вчаться презентувати свої ідеї перед публікою, щоб напередодні Нового року представити результати роботи перед спеціальним журі.

Ще у вересні студенти навчальних програм Кластеру поділилися на команди по 5-6 осіб і визначилися з темами своїх проектів. Залежно від програми, студенти працюють над проектами один чи кілька семестрів. Підготувати технічні рішення студентам допомагали ІТ-фахівці, яких залучив Кластер, а за розвиток soft skills відповідали викладачі курсу командної роботи.

“Усі студентські проекти цьогоріч мали різні сильні сторони. У якомусь випадку це була ідея справді унікального рішення, в іншому – максимальна цінність для цільової аудиторії або, наприклад, цікаві перспективи подальшого розвитку продукту. Спільним було одне – цього разу усі проекти були гідні уваги журі. Якісні і творчі презентації спонукали до обговорення, команди отримали безліч відгуків і коментарів від експертів. Моє ключове враження – сумлінна і натхнення співпраця дає видимий результат,” – коментує Наталія Куба, викладачка курсу командної роботи та м’яких навичок на програмі ІоТ, а також керівниця Center of Learning Excellence, SoftServe.

for-fb2021-12-30-1 Першими в цьому навчальному році захищали свої проекти студенти 1-го та 2-го курсів бакалаврської програми “Інтернет речей” Львівської Політехніки. Усього 37 команд, до складу яких увійшло близько 200 студентів, представили свої проекти в онлайн форматі та отримали оцінки і рекомендації. Журі на програмі ІоТ сформували фахівець SoftServe та викладач цієї програми Ярослав Клочник, керівник напряму Human Capital в компанії PlVision, а за сумісництвом представник Освітнього комітету Львівського ІТ Кластеру, Ігор Саламін, а також інші ІТ-фахівці із значним досвідом у стартап-сфері, фінансах та ІТ-інноваціях.

for-fb2021-12-30-2

Проекти, які підготували студенти, були дуже різними – від побутових до аграрних чи медичних: мотиваційні та туристичні додатки, освітні платформи, сервіси приготування їжі, smart-чашки та розумні девайси для фермерів, паркувальні та антикрадіжні системи для авто, навіть програмне забезпечення для пристроїв віртуальної реальності для студентів-медиків і багато іншого. Члени журі відзначили, що з кожним роком рівень проектів та презентаційні навики студентів постійно зростають, а ряд проектів вже готові до демонстрації інвесторам.

“Я як постійний учасник жюрі при здачі семестрових проектів студентами, можу з впевненістю сказати, що рівень розуміння професії і рівень проектів з кожним роком росте. А це означає, що спільна кооперація ВНЗ, менторів, ІТ-волонтерів, лекторів/лаборантів і студентів дає той реальний результат, який потрібний галузі ІТ в цілому,” – коментує Ігор Саламін, представник Освітнього комітету Львівського ІТ Кластеру.

Відеозаписи презентацій можна переглянути на ФБ-сторінці програми  “Інтернет речей”Слід відзначити, що для студентів ІоТ грудневі захисти ще не були підсумковими. Фінальні пітчинги проектів передбачені у травні для другокурсників цієї освітньої програми.

24 грудня свої проекти представили студенти напрямку “Кібербезпека” Львівської Політехніки. Окрім кураторів цієї освітньої програми Михайла Кропиви, InfoSec Director, SoftServe та Івана Опірського, д.т.н., проф. кафедри захисту інформації НУ ЛП, до журі доєдналися Олена Гунько, керівниця управління ІТ Львівської міської ради та фахівці університетської програми компанії GlobalLogic. Усього свої проекти представили 18 команд. Проекти команд стосувалися різних напрямів, але обов’язково передбачали наявність елементу захисту даних.

for-fb2021-12-30-3Відеозапис захисту можна переглянути на ФБ-сторінці програми “Кібербезпека”. Відзначимо також, що для студентів згаданих бакалаврських програм ІТ Кластер залучив понад 30 менторів. Ще більше ІТ-фахівців працює зі студентами на інших програмах, де захисти проектів передбачені наприкінці зимово-весняного семестру.

“Цього року вирішив вперше долучитись до проекту IT Expert Львівського ІТ Кластеру і стати ментором для студентів навчальної програми “Інтернет речей” у НУ “Львівська політехніка”. Приємно вразило те, що студенти, з якими мені довелось працювати є дуже вмотивованими та проактивними, прислухаються, враховують поради ментора і втілюють їх на практиці, самостійно вчать речі, котрі ментор рекомендує на додаткове опрацювання. Студенти були в змозі самоорганізуватися та розпланувати роботу над проектом, враховуючи рекомендації від ментора, в короткі терміни змогли опанувати базові навички, необхідні для ефективної роботи в команді. Співпраця з такою молоддю є суцільним задоволенням! Хороша новина полягає в тому, що студенти роблять проект не “для заліку, для вчителя”, вони дійсно воліють реалізувати свою ідею у повноцінний продукт. Окремо дякую кураторам програми IT Expert за зусилля вкладені в організацію та за класний досвід, отриманий в співпраці з ними,” – коментує Олександр Барінов, ментор програми “Internet of Things” в НУ ЛП, R&D Lead, Intelliarts.

ІТ Кластер постійно шукає ІТ-фахівців, які готові поділитися своїм досвідом з молодим поколінням. Якщо Ви бажаєте стати ментором для студентів на одній з бакалаврських програм Кластеру, будь ласка, залиште інформацію про себе у тайпформі.

Наприкінці додамо, що підтримати вищу технічну освіту у Львові може кожен охочий завдяки новому проекту EduFund. Простий функціонал підписки дає можливість донейтити персональні місячні внески у зручному обсязі $1, $10, $20, $50 або $100, які спрямовуються на підтримку освітніх програм Львівського ІТ Кластеру в університетах міста.