Успішна Жінка в ІТ: Впевненість від Марти Демиди

09 Mar, 2016 1

“Жінки повинні перестати боятися робити те, що подобається,»  – переконує Марта Демида, Systems Engineering Manager компанії Cypress. За її словами, є багато упереджень щодо жінок в ІТ та на керівних посадах, однак їх можна подолати. Про те, як варто змінювати суспільство та йти до своєї мети – в інтерв’ю для Lviv IT Cluster.

“У нас досі є поділ на чоловічі і жіночі професії, і прийнято, що програміст  – це для хлопців, – розповідає Марта. – Багато дівчат просто бояться опановувати цю професію через комплекси: мовляв, що робити дівчині у чоловічій сфері?». За словами Марти, такі комплекси – проблема виховання, бо із самого дитинства дітям нав’язують певні стереотипи та різні очікування для хлопців та дівчат.

«Жінка повинна зробити набагато більше, ніж чоловік аби досягти кар’єрного успіху», – продовжує Марта.  Наприклад, чоловіки часто просувають себе за потенціал коли жінки  – уже за зроблені завдання. Є дуже багато скептиків, які не сприймають жінок на керівних посадах або ж не вірять, що вони їх заслужили. Як результат, багато дівчат почувають себе невпевнено, отримують нижчі зарплати та не вимагають більше за свої навички.[1] 11 1920

«Щодо працевлаштування, то є менеджери, які не звертають увагу на стать, а дивляться на кваліфікації, однак є керівники, які наймають виключно чоловіків, бо вважають, що вони кращі,» – розповідає Марта. Сама вона багато разів стикалася із упередженим ставленням до себе. «Раніше, я дуже ображалася на сексистські коментарі і сприймала їх як особисті образи,  – ділиться Марта. – А потім я просто почала працювала набагато сильніше за чоловіків аби показати, що справді заслуговую свою посаду».

Марта переконує  – досвід додає впевненості, і зараз вона не реагує на сексистські заяви. «Треба робити те, що подобається, і якщо жінці хочеться робити кар’єру, то вона має це робити. Натомість, якщо для жінки це не є ціллю, то вона має робити щось інше,» – підсумовує вона.
[1] 9 1920Марта впевнена – із упередженнями можна боротися, однак треба починати це робити ще у середній школі. Потрібно аби освітні програми допомагали дітям розвиватися та зосередитися на предметах, які їх цікавлять незважаючи на стереотипи. «Так дівчата зможуть вивчати програмування і не сумніватимуться у собі через те, що більшість одногрупників – хлопці,  – переконана Марта. –  Треба аби жінки перестали боятися і зрозуміли свої сильні сторони, адже вони працездатніші та витриваліші».

За словами Марти, у жінках треба розвивати впевненість у своїх силах аби претендували на вищі посади навіть якщо конкурують із чоловіками. Останні, натомість, мають ставитися до жінок із повагою і не очікувати, що жінки мають сидіти вдома.

«Успішна жінка у нашому суспільстві має мати все  – сім’ю, дітей та кар’єру», – говорить Марта. Вона додає  – треба аби з’являлося чим більше інформації про таких жінок і суспільство ними цікавилося. Марта переконує: «Чим більше жінок буде успішними, тоді маленькі дівчатка будуть брати із них приклад. Основне  – не боятися!»