Успішна Жінка в ІТ: Професіоналізм від Зоряни Богдан


ІТ – надзвичайно комфортна галузь для жінок,» – переконана Зоряна Богдан, фінансовий директор компанії Remit. Зокрема, тут є можливість мати гнучкий графік, працювати з дому і не втрачати набутих навичок та знань. Про те, як залишатися професіоналом будучи мамою чотирьох дітей  – в інтерв’ю для Lviv IT Cluster.

“Так склалося у нашому суспільстві, що при вимові слова «програміст», в уяві малюється такий собі хлопець в окулярах який швиденько клацає по клавіатурі, міцно зосередившись на моніторі,» – говорить Зоряна. Утім, у сфері дуже багато талановитих дівчат, які нічим не поступаються у своїх навичках чоловікам.
11101104_1156982884322617_1012843864_n «Мені пощастило долучитися до ІТ команди ще у 2002 році. Ще тоді ми тяжко відходили від пострадянської бюрократії, і потрапивши у ІТ, можна було відчути себе на іншій планеті,»- продовжує Зоряна. Вона починала із головного бухгалтера, і з часом, виросла до фінансового директора.  Особливо на початках жінок було дуже мало, і часто працювали гендерні стереотипи. «Часом серед двох однаково сильних кандидатів надавали перевагу чоловікові, а не жінці. Можливо, тому що у жінки саме материнство завжди на першому плані,” – міркує експерт.

Утім, саме сфера ІТ створює дуже багато підходящих умов для жінок, зокрема, є гнучкий графік чи змога працювати віддалено. Зоряна ділиться власним досвідом: «У нас четверо чудових діток, і саме гнучкий графік дозволив мені бути мамою на всі 100% і залишатися професіоналом і далі робити улюблену роботу».12516229_1156982960989276_1343325536_n

На її думку, гендерні стереотипи – це відлуння минулого.  “Так само, як колись вважали, що лише чоловіки можуть водити автомобілі, то так само і в ІТ, потрібен певний час аби упередження відійшли в минуле,» – ділиться Зоряна. Вона вважає, що так само і буде із професією «програміст», яка з часом зможе подолати гендерні стереотипи.

“У нашій компанії чудова жіноча команда, робочі розмови абсолютно непомітно переходять у обговорення нової сукні і навпаки,» – продовжує Зоряна. Експерт додає  – мало жінок йде в ІТ, бо ще зі школи вважають цю професію нецікавою і «не-жіночою». Зоряна наводить цифри Girls Who Code – лише 0,4% дівчат після школи вступають в університет на комп’ютерні науки. Згідно з ІТ Research, зараз в ІТ – тільки 23% жінок.

«Думаю, щоби залучити більше жінок у професію, треба зацікавлювати саме дівчат-старшокласниць, а також їхніх батьків, які часто впливають на подальший вибір дитини,» – підсумовує Зоряна.