“Треба показати молоді для чого вчитися,” – IT Future

28 Mar, 2016

Львівський ІТ-сектор  – один із найдинамічніших у Європі, а Lviv IT Cluster хоче зробити його ще популярнішим. Аби більше школярів долучилося до цієї сфери, команда Кластеру організовує зустрічі зі старшокласниками у рамках проекту IT Future. Цього разу, десятикласники Львівської української гуманітарної гімназії отримали змогу послухати одразу трьох професіоналів аби вирішити, чи сфера ІТ – це для них.

Гімназію відвідали троє експертів із компанії Epam за сприяння Juniors Club Lviv – Юлія Паламарчук, Віктор Дорогій та Роман Карпінський. Останній, до речі, випускник школи. Спікери поділилися своїм досвідом в ІТ, особливостями роботи, та порадами про те, як не побоятися і знайти себе у галузі.
[1] 6 1920«Я долучилася до проекту, бо маю багато корисного розповісти підліткам і підтримую ідею поширення інформації про ІТ серед школярів,» – говорить Юлія Паламарчук. Вона мало знала про ІТ коли закінчувала школу, і переконана, що учням треба давати більше понять на уроках інформатики, а не лише говорити про Паскаль і його функції.

«Думаю, якби я отримала ту інформацію, яку ми сьогодні розповідаємо школярам, то набагато швидше б досягла того, що маю зараз,» – додає Юлія.

Віктор Дорогій долучився до проекту аби розказати, що таке ІТ, її спеціальності та необхідні навички, а також як потрапити у цю сферу. Коли він дізнався про проект, то вирішив долучитися аби популяризувати ІТ. «А ще я хотів вдосконалити власні навики презентації та публічного виступу,» – пояснює Віктор.

1 / 7

Він додає – спілкуватися зі школярами складніше, ніж зі студентами профільних спеціальностей, адже учнів тяжче зацікавити. «Було приємно, що підлітки запитували – значить, нам вдалося донести до них головне,» – підсумовує він.

Роман Карпінський, який не так давно закінчив гімназію, долучився до IT Future, бо хотів поділитися власним досвідом. За його словами, цього найбільше бракує шкільній освіті, бо часто діти не знають, для чого вчаться. «Моя мета – розказати, що в Україні є майбутнє незважаючи на різні стереотипи, що склались протягом останніх 25 років,” – пояснив він.

Роман додає  – долучився до проекту, бо йому не байдуже, як виглядатиме країна через десяток років: «Хочу сприяти тому, щоби наше суспільство мало якнайбільше інтелектуально і культурно розвинених людей, які бачать у цій країні перспективи та своє майбутнє».
[1] 3 1920Роман додає – йому під час навчання не вистачало кваліфікованих викладачів. Він переконаний – учням насамперед треба зрозуміти, для чого вони навчаються, і де та як вони можуть знайти своє майбутнє. “Шкільні учителі не присвячують часу цим речам, але насправді, вони є ключовими. Якби вивчення фізики починалось із пояснення, як досліджують зірки та будують суперкари, а без фізики із цим ніяк не впоратись, то діти мали би значно більше ентузіазму в навчанні,» – підсумовує Роман.

Лекція із трьома експертами – вже сьома у цьому семестрі. До літа відбудеться ще близько двадцяти занять у львівських школах. IT Future – амбітний проект для поширення інформації про ІТ серед старшокласників, щоби більше молоді долучалося до цієї сфери. Наразі, Україна має найбільше ІТ-фахівців у Європі, однак потребує більше експертів, чому і сприяє Lviv IT Cluster. Долучайтеся до проекту!