Трохи з історії: чому вулиця, де розташований IT House, носить ім’я Леннона?

26 Jul, 2016

У світі є лише 7 вулиць імені Джона Леннона, і одна з них розташована у Львові. Саме на цій вулиці закінчується будівництво IT House. Lviv IT Cluster дізнався, що автором цієї назви є Михайло Зарічний – декан механіко-математичного факультету ЛНУ Франка, де готують IT-спеціалістів. Ми не змогли пройти повз такий збіг, тому розпитали його, як у Львові з’явилася вулиця Леннона.
[1] 22 1920

Історія з перейменуванням вулиці датується початком 90-х років і починалася радше як жарт. Тоді на одній з пар Михайло Зарічний пояснював студентам різницю між поняттями одиничності та множинності. Як приклад, він навів себе: як викладач – він поняття одиничне, а як комітет зі створення вулиці Леннона у Львові – поняття множинне, хоч, можливо, у тому комітеті він буде й один.

Своїм винахідливим прикладом він поділився зі своїм колегою Маркіяном Гірником. Той же сприйняв усе серйозно та одного разу запитав: «Коли наш комітет почне працювати?». З тих пір почалася активна робота.

«Це починалося як жарт чи імпровізація. Однак, пізніше це нас захопило, адже ми належимо до покоління бітломанів. Нам здавалося, що поряд з вшануванням наших діячів культури, науки, історичних особистостей у топоніміці Львова ми повинні не забувати, що Львів також тісно пов’язаний з європейською, світовою культурою», – пояснює Михайло Зарічний причину, чому жарт перетворився у серйозну компанію.

Після цього викладачі почали збирати підписи у студентів, для привернення уваги у коридорі з магнітофону лунали пісні The Beatles. Потім звернення з підписами відправилося до міської ради.

«Наша пропозиція звучала так: «Найменувати одну з нових вулиць міста Львова». Я жартував, що найдешевше було б перейменувати вулицю Леніна, проте їй незадовго перед тим повернули історичне ім’я – Личаківська. Перейменували ж укінець вулицю Щурата», – згадує Михайло Зарічний.[1] 19 1920

Зараз це невеличка вулиця у Шевченківському районі. Вона ще розвивається, та з появою IT House стане вулицею з найсучаснішим будинком у Львові. Вже весною 2017 року туди заселяться львівські провідні IT-спеціалісти, і вулиця Леннона отримає право на нову неформальну назву – ITішна.