Три дні екстремальної стартап школи від Garage48!

10 Nov, 2015

Осіння лихоманка цікавих ІТ подій триває! Тепер до Львова завітав Garage48!

48 годин щоб створити повноцінний прототип веб або мобільного сервісу – звучить нереально? Ще й як реально! Це ще раз довели учасники Garage48. Цього річ хакатон відбувався знову у Львові і знову в офісі компанії N-IX. Цілих два дні команди дизайнерів, PMів та розробників працювали над тим щоб створити повністю функціональний прототип веб або мобільного сервісу.  Взяти участь у події могли як студенти так і досвідчені підприємці.

Garage48 – це своєрідна екстремальна стартап школа. Екстремальна, адже у кожної команда-учасника є лише 48 годин, щоб перетворити свою ідею на готовий продукт і  90 секунд щоб презентувати його. Проте ідея повинна сподобатись не лише менторам, але й іншим учасникам, так як згодом треба буде зібрати команду, яка допомагатиме у створенні цього продукту.

У п’ятницю під час офіційного відкриття  організатор події – Рагнар Сас розповів основні правила хакатону та цікаві факти про подію. Із 2010 року Garage48 провів 48 подій у 25 країнах світу, об’єднавши 3450 учасників та зібравши понад 900 ідей стартапів. Тепер хакатон відбувається у Львові вже вдруге і не спроста. Свій вибір організатор події Рагнар мотивує кількома факторами: «Я вважаю, що Львів нереально красиве місто, а також тут величезна спільнота талановитих ІТ-шників.  Це один з головних факторів  чому ми повернулись сюди. Я переконаний що в України є величезний потенціал створювати ще більше крутих стартапів і ми плануємо повертатись сюди знову і знову!»

Опісля офіційного відкриття учасники мали змогу презентувати свою ідею, проте у них було всього навсього 60 секунд щоб вразити журі та інших 60 учасників. Адже опісля пітчу кожен повинен знайти собі у команду тих людей, котрих не вистачає  для створення продукту – дизайнерів, PMів, front-end або ж back-end девелоперів. Вибір команди є вкрай важливим, адже наступні 48 годин у компанії саме цих людей учаснику треба створити мобільний або вебсервіс, який буде повністю функціонувати. Тож наступний етап був найскладнішим – вибір команд та старт роботи над продуктом.

Впродовж двох днів учасникам допомагали досвідчені ментори і давали практичні поради по створенню продукту. Роман Осідач із команди Magic Messenger  розповідає що ментори допомагали дуже конкретними порадами: «Особливо коли команди сідали за складне завдання і починали вдаватись у деталі, тоді приходили ментори давали дуже влучні поради. Вони рекомендували усе максимально спрощувати, адже насправді часу дуже мало. Ментори допомагають сфокусуватись на головному». Роман уже вдруге бере участь у цьому хакатоні. Минулого року його команда  також зайняла призове місце із стартапом Instawash.

1 / 12

Серед учасників було навіть декілька представниць прекрасної половини людства. Хоча Саша , запевняє, що потрапила на подію випадково, проте дівчина була в захваті від участі у Garage48 і від того що мала  змогу познайомитись із справжніми віртуозами своєї справи. Разом із командою Саша презентувала стартап Team to travel, який покликаний допомагати любителям мандрівок знайти компанію для подорожі. Дівчина запевняє: «Подібні заходи допомагають імплементувати нам стратегію розвитку Львова 2020 і загалом сприяють розвитку підприємництва».

У неділю були презентовані як освітні стартапи так і зовсім авантюрні проекти, як наприклад, We saw you naked. Сервіс допоможе усім, хто колись хотів побачити своїх співробітниць чи подруг оголеними. Все що для цього потрібно – завантажити фото співробітниці. Програма ж буде знаходити фото порнозірок, котрі найбільш схожі на співробітниць.  Попри те що ідея провокативна та авантюрна  її особливо оцінили представники журі від компанії Microsoft, спрогнозувавши велике майбутнє у випадку якщо ідею вдало розроблять та розрекламують.

Опісля 48 годин роботи нон-стоп команди були по-справжньому виснажені, проте повні ентузіазму. Під час презентації їхніх програм азарту додавали призи, котрі очікували на команду переможця: електронні книги від Kindle, навчання у Lviv Startup School від Startup Depot, а також менторські сесії. У напруженій боротьбі перемогу одержала команда, яка презентувала ідею Magic Messenger, програма, яка допоможе усім сором’язливим людям знайти нових друзів.

Після оголошення призерів вечір не завершився. Учасники мали вдосталь часу щоб поспілкуватись, випити пляшечку пива та посмакувати піцою. Фінальним акордом вечора було групове фото та обіцянка від організаторів повернутись наступного року. Тож тепер у стартаперів є вдосталь часу для генерування нових ідей!