Це було круто: студенти про проект IT Expert

30 Aug, 2016

Невдовзі розпочнеться новий етап освітнього проекту Lviv IT Cluster під назвою IT Expert, проте учасники досі згадують, як все проходило під час весняного семестру. До проекту було залучено близько 700 студентів та 40 експертів з різноманітних львівських компаній, які допомагали їм стати справжніми ІТ-спеціалістами. У рамках проекту Lviv IT Cluster  співпрацював з групою Експертів з компанії  SoftServe. Вони залучили студентів  до роботи над реальним проектом. Про те, як проходили навчальні будні, розповіли експерти та їхні підопічні.

«Студенти задоволені – значить вдоволена і я», – каже викладачка Львівської політехніки Наталія Шаховська.

Її студенти протягом останнього семестру займалися з львівськими провідними IT-спеціалістами. У рамках навчання вони були залучені до реального проекту.

«Ідея була у тому, щоб повчити студентів, дати стимул та пояснити, що вони навчаються не для того, щоб навчитися, а для того, щоб працювати», – каже Principal Software Engineer at SoftServe та один з ініціаторів проекту Іван Загородній.

Навчання складалося з декількох блоків. Спочатку студенти прослухали вступні лекції та дізналися про замовника, для якого треба зробити проект, потім – отримали індивідуальні завдання. За словами Івана, перша ідея полягала у тому, щоб працювати з вісьмома людьми, аби за парою був закріплений один експерт. Але до проекту долучилося так багато студентів, що було створено декілька груп по 6-8 осіб.

Викладачка згадує: «Спочатку, можливо, хтось боявся. Але потім один сказав іншому – прийшло більше. Потім прийшло ще більше, хоча деякі все ж забоялися».

Ті ж, хто лишився, змогли відчути себе справжніми програмістами та побачити, як відбувається розробка програмного забезпечення. Але сподобалась їм не лише ця робота, але й комунікація у команді. Наприклад, про це із захопленням розказує студент уже четвертого курсу Ігор Сорокін:

«Це був мій перший командний досвід. Все дуже сподобалось, особливо персонал – нам усе розказували, допомагали, пояснювали, вирішували проблеми».

Senior Software Engineer at SoftServe та один з ІТ-експертів Роман Тріска каже, що у перший тиждень бачив сконфуженість деяких студентів.

«Було видно, що вони не звикли до такого формату роботи. Вони чекали, що ми будемо їм щось пояснювати, а вони просто сидітимуть. Але ми залучали їх до самостійної роботи – проявляйте ініціативу, запитуйте. Ви не маєте просто кивати головою, що ви розумієте».

Іван Загородній підтверджує:

«У нас дружній формат – сісти, разом попрацювати. А для студентів звично, коли їм дають завдання, а вони роблять. Тому їм було важко переключитися. Це проблема нашої освіти, що у неї недостатньо ресурсів, щоб навчити людей працювати у команді».

Проте він не згоден з тезою, що українські університети нічому не вчать. Більшість ІТ-експертів – випускники львівських ВНЗ, та й учасники проекту мали достатньо знань. Каже, трьох з них вже б запросив на роботу, а загалом усі вони мають шанси вступити до IT Академії.

Студентам вдалося завершити проект і  було досягнуто головної мети – залучити студентів до справжнього проекту та навчити їх розробляти програмне забезпечення. Також студенти отримали сертифікати на навчання у ІТ Академії SoftServe.

«Це корисний досвід і для групи експертів, – каже Роман Тріска. – Ми працювали з командою, допомагали розбиратися, організовували роботу. Для нас, розробників, це навчання, як працювати з групою, як координувати роботу, знайти підхід до кожного».

«Спочатку було складно і студентам, і нам, експертам. Та скоро ми втянулися, зрозуміли, як що робити. Це був дуже корисний досвід. Ми не тільки навчали, але й самі багато чому навчилися», – каже Оксана Когуч, Software Engineer у SoftServe.

З нею погоджується Мар’яна Пукас, Senior Software Engineer: «Було дуже цікаво спробувати себе у ролі викладача. Це можливість передати свій досвід, допомгти студентам стати професіоналами. Мені дуже сподобалось це робити, і я хочу це продовжувати».

За словами Івана Загороднього, співпраця Lviv IT Cluster та ІТ Академії продовжиться у другому семестрі наступного навчального року. Проте новий етап проекту IT-Expert розпочнеться вже у вересні.

1 / 10