У гімназії «Євшан» запрацював подарований Львівським ІТ Кластером комп’ютерний клас

04 Nov, 2016

У львівській гімназії «Євшан» запрацював комп’ютерний клас – подарунок Львівського ІТ Кластеру. Учні та вчителі задоволені і з радістю працюють на новій техніці. Ми побували у гімназії та подивилися, як відбувається навчальний процес.

У травні гімназія «Євшан» перемогла у львівській міській учнівській Олімпіаді з інформатики Lviv CSIT 2016. А точніше – переміг учень 11-го класу Андрій Завойко. Він власноруч розробив програму з туристичними маршрутами Львова. Члени журі дуже захопилися цією роботою та присудили Андрію перше місце. За це Львівський ІТ Кластер надав хлопцю стипендію у розмірі 10 тисяч гривень, а навчальному закладу – комп’ютерний клас та інтерактивну дошку.

1 / 4

Вчителька з інформатики Ірина Петрівна Питусильник дуже схвально відгукується про Андрія. Каже, що він неодноразово брав участь у трьох етапах Олімпіади, а цього року йому вдалося дійти до останнього і  перемогти.  Він тепер навчається у Львівській Політехніці, але його наступники мають змогу працювати за новими комп’ютерами.

«У  цьому класі були найдавніші комп’ютери – ще з 2001 року. Минулого року за допомогою можливостей гімназії та батьків купили три нових комп’ютери. Ще п’ять з’явилося завдяки Кластеру», – розказує вчителька.
1-8-1920А ще, що важливо, Кластер подарував гімназії інтерактивну дошку. Тож уроки тепер стануть більш пізнавальними та цікавими як для школярів, так і для вчителів.

«Поки ми працюємо як? Є комп’ютер і проектор. Я готую презентацію уроку і можу спроектувати це на звичайну дошку. А з інтерактивною дошкою я можу малювати на ній, редагувати, щось дописувати, видаляти. Тобто я формую урок на дошці у режимі реального часу. Я можу викликати учня, щоб він продовжив за мною», – коментує вчителька.

Тепер за допомогою нового обладнання школа продовжить навчання талановитих дітей. У планах – обов’язкова участь у наступних Олімпіадах. Інформатика – один з перспективних предметів, адже їй у школі приділяється особлива увага:

«У нас з 5-го класу інформатика вже десятиліттями. Ще коли вона не була введена у програму у загальноосвітніх школах, то у нас вже була. При викладанні ми ділимо учнів на три групи, діти мають індивідуальний підхід», – зазначає директорка гімназії Божена Володимирівна Назар.
1-1920Ірина Петрівна ж каже, що чимало дітей займаються програмуванням з батьками. Така цікавість до інформатики з боку учнів дала їй змогу скласти цілий список здібних студентів, які можуть взяти участь в Олімпіаді наступного року. Тож, у гімназії сподіваються на нові перемоги. А Львівський ІТ Кластер буде готувати нові подарунки для талановитих учнів.