У Львові Cтартує Будівництво IT Park Вартістю 160 млн Доларів

25 Jun, 2018

Львівська IT спільнота однією з перших в Україні перейшла від споживання інфраструктури міста до створення власної. На підтвердження цього, 30 червня у місті відбудеться офіційне закладення каменю та старт будівництва наймасштабнішого проекту Innovation District ІТ Park, який вирішуватиме актуальні проблеми українського IT-сектору.

Згідно із затвердженим проектом, IT Park буде розташований на земельній ділянці розміром 10 гектарів, та зможе вмістити 10 000 працівників IT-індустрії, та понад 4 000 працівників суміжних галузей. Комплекс буде збудовано на перехресті вулиць Стрийська та Чмоли, куди легко дістатися з аеропорту, залізничного вокзалу, університетів та історичного центру міста.

new1small
“Тех-індустрія відчуває гостру потребу в такому масштабному проекті як Innovation District IT Park. Згідно з дослідженням IT Research 2.0, 91% керівників IT компаній у Львові зазначили, що хотіли б переїхати у більш просторі та комфортні офіси, оскільки їм бракує місця для подальшого розширення. Ще до початку будівництва комплексу, понад 60% площі зарезервували ІТ-компанії. Компанії  розуміють, що створення IT Park також позитивно вплине на розвиток технічної освіти у місті завдяки сучасним лабораторіям, які будуть відкриті для широкого кола студентів” – коментує голова Наглядової Ради Львівського IT Кластеру та CEO компанії N-iX, Андрій Павлів.

Інноваційний комплекс IT Park складатиметься з 6 офісних будівель класу А, загальною площею 164 000 м2, трьох бізнес-центрів, матиме власний готель на 150-200 номерів, та мультифункціональну зону, яку буде відведено для дозвілля та соціальних потреб. У цій зоні розташуються торгівельний та спортивний центри, фуд-корт, конференц-зали, а також освітній кампус, який стане однією з важливих складових комплексу.

Ідея освітнього кампусу полягає в тому, щоб створити атмосферу повного занурення в IT-індустрію, яка сприятиме навчанню та реалізації інноваційних проектів. На 4 000 м2 розмістяться сучасні лабораторії, вільний доступ до яких отримають науковці та студенти з різних навчальних закладів міста.

new3small
Володимир Женчак, девелопер та інвестор Innovation District IT Park, Galereja Centre: Ми бачимо цей комплекс як містоутворюючий такий собі “NEW Lviv city centre”, місце роботи, зустрічей, креативу, а у вихідні дні місце сімейного відпочинку. Поряд буде реалізовано проект “центру науки для дітей та юнацтва” та відпочинковий променад. зєднаний з Стрийським парком.”

Ініціатором проекту виступив Львівський IT Кластер у 2015 році. У 2016 році Кластер та компанія “Галерея-Центр” домовились про реалізацію цього проекту. У 2017 році концепція майбутнього комплексу була презентована ширшому колу представників IT сектору та інвесторів. У 2018 році “Галерея-Центр” сформувала остаточний консорціум партнерів проекту, куди увійшли декілька всесвітньо відомих інвестиційно-девелоперських компаній.

Інвестори проекту зберуться на зустріч з журналістами 30 червня о 16.00 на церемонії закладення першого каменю будівництва в рамках конференції IT Jazz. На офіційному заході також очікуються перші особи України та Канади. Прес-конференція відбудеться о 16:40, акредитація на подію є обов’язковою та можлива за посиланням.

 

Довідка про ініціаторів будівництва IT Park у Львові:

Львівський IT Кластер – це спільнота 80+ провідних ІТ компаній, які спільно з університетами та міською владою розвивають IT індустрію та бізнес-середовище на міському та державному рівні.

Галерея Центр – приватна інвестиційно-девелоперська компанія, яка реалізовує проекти в сфері комерційної нерухомості у Львові та Західному регіоні. Серед успішних проектів “Галерея Центр” – торговий центр “Форум Львів”, побудований у співпраці з Blackstone Group — американською інвестиційною групою, яка володіє активами загальною вартістю понад $311 млрд.