У Львові Стартувало Будівництво Innovation District IT Park


30 червня офіційно стартував грандіозний інфраструктурний проект Innovation District IT Park вартістю 160 млн доларів. Церемонію закладення каменю будівництва провів консорціум партнерів, серед яких: ініціатори проекту Львівський ІТ Кластер та Galereja Centre, а також інвестиційні компанії Brookfield & Partners та Horizon Capital.

IT Park стане першим в Україні інфраструктурним об’єктом, в який інвестує одна  найбільших інвестиційних компаній світу.

1 / 4

Перший камінь будівництва закладали почесні представники ініціаторів та інвесторів комплексу:

  • девелопер та інвестор проекту IT Park, Galereja Centre, Володимир Женчак,
  • почесний амбасадор Львова, CEO Lviv IT Cluster, Степан Веселовський,
  • головний архітектор проекту, співзасновник архітектурної фірми Bose, Марек Трижибовіч
  • CEO Windermere Investments, Brookfield & Partners consortium lead, Джордж Михал,
  • партнер-засновник та CEO Horizon Capital Олена Кошарна,
  • CEO та засновник компанії N-iX, голова наглядової ради Львівського ІТ Кластеру, Андрій Павлів,
  • посол Канади в Україні Роман Ващук,
  • заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Михайло Тітарчук,
  • мер Львова Андрій Садовий та голова обласної адміністрації Олег Синютка.

Оголошена вартість першої черги будівництва IT Park складатиме 160 млн доларів, цю суму в проект інвестують кілька компаній. Володимир Женчак, девелопер та інвестор проекту, Galereja Centrе повідомляє: “До 2021 року ми збудуємо 6 восьмиповерхових будівель, орендною площею 72 000 м2, один висотний бізнес-центр, площею 32 000 м2, мультифункціональний центр з різномаїттям зон для дозвілля та відпочинку, конференц -залами  та готель міжнародної мережі. Але цінність IT Park не вимірюється квадратними метрами. Це дуже амбітний проект, і наша мета – реалізувати його якнайкраще.” Galereja Centre першою після оголошення ідеї проекту Львівським IT Кластером підтримала створення IT Park ще у 2016 році.

1 / 4

Джордж Михал, CEO Windermere Investments, Brookfield & Partners Сonsortium Lead: “Цей проект зародився тут, у Львові, зусиллями ІТ-спільноти. Для нас було ключовим розуміння того, що ІТ-сектор є надзвичайно важливим для України та успішним у глобальному масштабі. Локальні компанії ростуть винятково швидко, вони працюють на глобальних ринках, та працевлаштовують талановитих людей. Це дало міцне підґрунтя у прийнятті рішення інвестувати в цей український проект”.

ІТ-індустрія – одна з найдинамічніших в Україні, кількість ІТ компаній та працівників ІТ-сфери щороку збільшується. Згідно з дослідженням Львівського ІТ Кластеру IT Research 2.0., у 2015 році у Львові діяли 192 ІТ компанії, на сьогодні їх вже більше 250. Кількість ІТ-спеціалістів зросла з 15 тис, згідно з даними попереднього дослідження Кластеру, до 20 тис. всього за два роки. Ріст індустрії і став поштовхом до ідеї тех парку,  а потім і її реалізації. Ще до початку будівництва комплексу, 60% площі офісних будівель зарезервували IT-компанії. Серед майбутніх резидентів – компанії SoftServe, N-iX, GlobalLogic, Intellias та Perfectial.

Олег Денис, віце-президент компанії SoftServe, майбутнього резидента IT Park коментує: “Роль IT-компаній у цьому проекті дуже важлива: ми не просто орендарі офісних площ, ми співучасники та партнери проекту. Концепція народилась в середовищі Львівського IT Кластеру, і нам, його учасникам, вдалось надихнути владу і інвесторів”Віталій Седлер, співзасновник та CEO Intellias, додає: “Для більшості компаній не є проблемою самостійно побудувати собі нові офіси. Сьогодні йдеться про створення цілої екосистеми, якою і стане IT Park, що безпосередньо впливає на IT-індустрію та  місто”.

Innovation District IT Park –  надзвичайно важливий проект для міста та для ІТ-спільноти, оскільки це простір, де будуть працювати та навчатись майбутні ІТ-спеціалісти. Окрім офісних приміщень, на території IT Park розміститься також кампус університету площею 4 000 м2 та сучасні навчальні лабораторії, вільний доступ до яких отримають науковці та студенти з різних навчальних закладів міста. Ідеєю навчальної складової є  дати студентам можливість застосовувати здобуті знання на практиці, навчатися в епіцентрі ІТ-індустрії, відвідувати події та проходити стажування в ІТ-компаніях, які будуть розміщуватися всього за кілька кроків від університету.
1 / 5

Андрій Павлів, CEO та засновник компанії N-iX, голова наглядової ради Львівського ІТ Кластеру про проект: “Це надзвичайний приклад довіри між представниками IT-компаній, які об’єднали зусилля задля спільної мети. Разом ми більш конкурентоспроможні на глобальному ринку. Завдяки освітній складовій частині IT Park, постійно зростатиме кількість висококваліфікованих спеціалістів різного профілю, що на користь всім сторонам”.

Партнером проекту IT Park виступила також інвестиційна компанія Horizon Capital, Олена Кошарна, Засновник та Головний виконавчий директор, прокоментувала подію: Ми як провідна інвестиційна компанія в Україні з більш ніж 750 млн. доларів під управлінням, дуже раді, що відносини, які ми давно розпочали з Джорджем Михалем та Brookfield & Partners Consortium, сьогодні приносять такі результати. Ми з великою гордістю приймаємо участь у закладенні першого каменю будівництва цього безпрецедентного проекту, який спрямований на подальше зростання ІТ-індустрії в Україні та регіоні. Я горда, що є причасною до старту цього проекту”.

Комплекс міститиме також всю необхідну інфраструктуру для проведення подій – велику кількість конференц-залів, готель, три багатоповерхові бізнес-центри. А поруч розташовуватимуться заклади для комфортного проведення вільного часу – мультифункціональний центр з ресторанами та кафе, магазинами, кінотеатром та фітнес-центром.   

Вже менш ніж за три роки Innovation District IT Park повністю змінить візуальний вигляд міста. Від народження ідеї до її концептуалізації і залучення ключових партнерів минув дуже короткий час. Той факт, що проект підтримали топові компанії України і світу,  влада та інвестори, підтверджує, що ми рухаємось у вірному напрямку. Я хочу подякувати всім присутнім і всім, хто рухає IT-індустрію вперед. Львівський IT Кластер вже планує наступні грандіозні проекти” – Степан Веселовський, CEO Львівського IT Кластеру.

Довідка про компанії:

Львівський ІТ Кластер 
– перша в Україні IT-спільнота, яка об’єднує 13 000 IT-спеціалістів, та більше 80 IT компаній у Львові. IT Кластер має досвід реалізації інфраструктурних проектів, серед яких житловий будинок для IT-спеціалістів, відомий як IT House. Організація також успішно модернізує освіту у львівських університетах, займається промоцією міста в професійному середовищі та на глобальному рівні.

Galereja Centrе – приватна інвестиційно-девелоперська компанія, яка реалізує проекти в сфері комерційної нерухомості у Львові та Західному регіоні. Серед успішних проектів Galereja Centre – торговий центр “Форум Львів”, побудований у співпраці з Blackstone Group – американською інвестиційною групою, яка володіє активами загальною вартістю понад $311 млрд.

Horizon Capital є провідною інвестиційною компанією в Україні, з активами понад 750 мільйонів доларів під управлінням та має більше 25 років інвестиційного досвіду в регіоні, інвестувавши понад 570 млн. в 140 компаній, в яких працює 46 тис. людей. Інвестиційна стратегія компанії фокусується на експортно-орієнтованих компаніях та окремих лідерах внутрішнього ринку у швидкозростаючих секторах економіки, включаючи ІТ. Horizon Capital відома своєю відданістю принципам прозорості, корпоративного управління, сприяння зростанню вартості компаній та успішними виходами з інвестицій.