У Рівному Iніціюють Cтворення ІТ Кластеру

06 Feb, 2018

Наступного тижня у Рівному обговорюватимуть створення ІТ спільноти однодумців. У вівторок, 13 лютого відбудеться подія «ІТ Кластер: 5 основних кроків до запуску», дискусійна зустріч, яка має на меті створити ІТ Кластер у Рівному.

Практика впровадження Кластерів в Україні існує вже багато років. Об’єднання найактивніших представників ІТ індустрії в єдину спільноту однодумців, є одним з найефективніших способів покращувати місто та представляти інтереси ІТ спільноти. Одним з найперших в Україні був Львівський ІТ Кластер, який діє вже протягом останніх 6ти років та успішно запроваджує в місті масштабні проекти. Також активними є Кластери в Києві, Харкові, Одесі, Миколаєві, Дніпрі, Вінниці, які також своєю діяльністю розвивають місцеві ІТ спільноти.

«За роки діяльності Львівського ІТ Кластеру, ми переконалися що Кластер це не просто спільнота однодумців, це потужна сила для великих змін в індустрії та в місті. Завдяки діяльності Кластеру, кількість ІТ спеціалістів у Львові зросла з 15 тисяч з у 2015 році до 20 тисяч в 2017, а кількість ІТ компанії до 247. Згідно з даними нашого останнього дослідження IT Research 2.0. один ІТ-спеціаліст у Львові створює 3,37 робочих місць в інших сферах. ІТ індустрія – це вагомий людський та фінансовий капітал, який спричиняє глобальні позитивні зміни довкола». – Розповідає Степан Веселовський, СЕО Львівського ІТ Кластеру.

На зустрічі в Рівному виступлять радник міського голови м.Рівне з питань інновацій та розвитку міста Сергій Ґемберг, СЕО Львівського ІТ Кластеру Степан Веселовський, Юрій Мамончук, СЕО компанії Selecto та інші. В ході панельної дискусії будуть обговорювати тему «Кластер як цінність для міста, освіти та бізнесу».

«Достатньо подивитися на міста, де ІТ кластери вже сформовані: Львів, Київ, Харків, Луцьк, Миколаїв, Івано-Франківськ та інші. Успішність місцевих компаній – прямо пропорційна успішності розвитку цих міст. Об’єднавшись – легше працювати, взаємо допомагати, прогресувати. Саме тому, працювати разом, шукати шляхи спільного застосування зусиль, допомагати один одному – це корисна тенденція. Я вже переконався у цьому на досвіді Львівського ІТ-кластеру. Цей рівень ефективної співпраці компаній, і міської влади заради добробуту усього міста – дуже потужний. Тому, очевидно, що від зусиль ІТ компаній Рівне отримає чимало. Але від співпраці ІТ компаній – ще більше» – розповідає Юрій Мамончук, СЕО компанії Selecto.

На зустрічі в Рівному чекають власників, керівників та ключових decision makers ІТ-компаній Рівного, а також усіх, хто готовий розвивати ІТ індустрію міста. Вхід безкоштовний за умови попередньої реєстрації за посиланням.

Захід «ІТ Кластер: 5 основних кроків до запуску» відбудеться в приміщенні Національного університету водного господарства на вул. Соборній, 11  розпочнеться 17:45.