12 Березня, 2020
Час читання: 3 хв.

Як Протидіяти Поширенню Коронавірусу в ІТ Компаніях?

Шановні учасники Львівського ІТ Кластера, від учора в Україні та Львові зокрема, ввели карантин для освітньо-навчальних закладів на 3 тижні, скоротили кількість КПП на кордоні (з 219 працюватимуть лише 49). Сьогодні зранку США оголосили про обмеження в’їзду в країну європейців на 30 днів, Ізраїль запровадив карантин для усіх іноземців, які прилітають в країну, а Швейцарія, Австрія, Словенія та Угорщина закривають кордони з Італією. Авіакомпанії скасовують свої рейси, зокрема корпорація Lufthansa оголосила про скасування 23 тисяч рейсів до 24 квітня. Що робити ІТ-компаніям протягом наступного місяця, щоб не нашкодити бізнес-процесам та працівникам? Ми підготували для вас основні рекомендації.

  • Обмежити поїздки за кордон

Відтермінувати поїздку чи відпустку, скасувати відрядження є найкращими методами для ваших працівників та вас самих у час карантину та масового поширення вірусу COVID-19. Згідно з останніми новинами, протягом наступних 30 днів, в’їзд у США буде обмеженим з європейських країн. Згідно з останніми оновленнями мапи поширення вірусу точно не варто їхати в Китай, Іран, Південну Корею, Сингапур, Японію, а в Європі – не плануйте поїздки в Італію, Німеччину, Францію, Великобританію, Іспанію, Польщу.

Обмеження поїздок за кордон зумовлене, зокрема, потребою перебування у місцях масового скупчення людей (аеропорт, літак, метро, готелі) та безліччю контактів із потенційно інфікованими. Якщо хтось із ваших працівників повернувся з відпустки чи відрядження – попросіть працювати з дому протягом наступних 2 тижнів.

  • Запровадити лише мітинги-онлайн

Мітинги – необхідна складова роботи команд та відділів в ІТ-компанії,   проте, виходом в період карантину є запровадження мітингів-онлайн. Такі заходи лише підсилять можливості ваших працівників працювати ефективно на відстані та унеможливлять зайві приводи для тісних контактів працівників у мітинг-румах.

  • Слідкувати за станом опенспейсів

Опенспейси – практичний та сучасний спосіб розташування робочих місць працівників компанії для тіснішої комунікації та продуктивної роботи, проте, в період поширення вірусної інфекції опенспейси можуть стати справжньою загрозою для здорових працівників.

Провітрювання приміщення, дезінфекція приміщення після робочого дня чи після його завершення, наявність антисептичних засобів для працівників – обов’язкові заходи для більш безпечної роботи в опенспейсі.

  • Запровадити карантин для хворих працівників

Якщо в когось із ваших працівників – звичайна простуда, температура, ентеровірус, ГРВІ чи будь-що інше, подбайте про те, щоб ця людина залишилась працювати вдома. Адже одна хвора людина і один пчих на кухні чи в опенспейсі може спричинити поширення інфекцій чи вірусів серед інших працівників.

  • Налаштувати правильну внутрішню комунікацію в компанії

Правильна комунікація допоможе впоратись з панікою. Прокомунікуйте усі нововведення компанії та нові правила роботи і поведінки працівників під час пандемії правильно, виважено та спокійно.

Найважливіше, це, продемонструйте;

  • що для вас робота працівника з дому – абсолютно нормально; 
  • що ви цінуєте кожного працівника, який приходить в офіс щоб закрити таски та дедлайни з температурою чи головним болем, але це не окей в цей період;
  • що бізнес-процеси не припиняються, дедлайни не переносяться, робота не ставиться на паузу, а ви просто пробуєте новий, експериментальний режим роботи;
  • що вам важливе самопочуття кожного, тому просіть усіх працівників звітувати вам про свій стан здоров’я. (У випадку виявлення хворого на COVID-19, потрібно буде прослідкувати пересування та усі контакти хворого з іншими працівниками).  

Пандемія – не привід для жартів та мемів всередині компанії, не  забувайте про етику, звісно ж, але позитивна комунікація не завадить. Наприклад, якщо робота більшості працівників по ремоуту покаже якісні результати, ви можете взяти це до уваги на майбутнє і внести корективи у корпоративні правила. Для працівників, які мають дітей і проведуть з ними 3 тижні на карантині, можете пообіцяти надати 1 вихідний під назвою “Child-free day”, коли карантин завершиться.

Зрештою, період пандемії є можливістю для кожного з нас почати більше цікавитись власним здоров’ям та навчитись нарешті правильно мити руки:)

Поділитися статтею:
Як Протидіяти Поширенню Коронавірусу в ІТ Компаніях?

Шановні учасники Львівського ІТ Кластера, від учора в Україні та Львові зокрема, ввели карантин для освітньо-навчальних закладів на 3 тижні, скоротили кількість КПП на кордоні (з 219 працюватимуть лише 49). Сьогодні зранку США оголосили про обмеження в’їзду в країну європейців на 30 днів, Ізраїль запровадив карантин для усіх іноземців, які прилітають в країну, а Швейцарія, […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2022/08/d18fd0ba-d0bfd180d0bed182d0b8d0b4d196d18fd182d0b8-d0bfd0bed188d0b8d180d0b5d0bdd0bdd18e-d0bad0bed180d0bed0bdd0b0d0b2d196d180d183d181_62f86e3a65b2a.jpeg
Скопійовано!