Учасник Startup Competition, успішно запустився на Kickstarter

09 Feb, 2017

Розумний кулон Senstone з’явився на Kickstarter ввечері 7 лютого і вже встиг зібрати потрібні 50 тисяч доларів. Ця прикраса вміє записувати голосові нотатки та перетворювати їх на текст, а дизайн дозволяє прикріпляти її на одяг та носити як кулон або браслет.

Львівські та київські спеціалісти працювали над пристроєм близько двох років, а одним з перших майданчиків, де його було представлено, стала Lviv IT Arena 2016. Senstone був учасником Tech Expo та Startup Competition. Тепер же про цю розробку дізналися у всьому світі.

У коментарі Zaxid.Net Назар Федорчук, один із авторів пристрою, сказав, що ідея з’явилась спершу як кнопка для нагадування.

«І так було започатковано проект. Основне призначення цієї кнопки було вловлювати думки, висловлені вголос: швидко записати і не забути нотатку, нагадування, список. Це достатньо зручно. Одним натисканням – зберегти потрібні думки, які згодом перетворюються у текст», – розповів Назар.

Пристрій записує голос як аудіофайл, потім опрацьовує його, прибирає шуми та перетворює його на текст. Наразі говорити з пристроєм можна 12-ма мовами, серед яких є українська та англійська.
sen1

За словами Федорчука, якість розпізнавання залежить від того, наскільки близько розташовано кулон до джерела звуку, та чіткості вимови. У цілому ж, звук розпізнається з точністю до 95%. В автономному режимі батарея тримає чотири дні, а внутрішній жорсткий диск вміщає майже дві години безперервного запису.

Senstone, ймовірно, вироблятимуть у Китаї. Невдовзі для пристрою з’являться додатки для iOS та Android.

«Функція додатку – зберігати аудіо, яке запише користувач, і текст, який цей же додаток перекладе. Він також допомагає знайти всі записи і нотатки – організовує пошук за ключовими словами, локацією, часом. Також додатки будуть сумісними з іншими аплікаціями, наприклад, Evernote», – розповів Маркіян Мацех, співавтор проекту.
sen2Зараз на Kickstarter пристрій можна придбати за 100-155 доларів, залежно від варіанту. Вартість залежить від корпусу кулона – є алюмінієві і латунні, або типу кріплення – на шию, на одяг або на руку. Функціонал у всіх кулонах буде однаковий.

Читайте також:

Шукаєм менторів для студентів програм “IoT” та “Computer Science”

CEO N-iX Андрій Павлів: «Для розвитку ІТ у Львові потрібна синергія всіх інституцій і компаній, які тут є»

Обери житло у наступних будинках IT House