Українські Стартапи Отримали Призи на 70 000$ на IT Arena

04 Oct, 2018

Фінал найгучнішої в Україні битви стартапів пройшов 28-29 вересня на IT Arena. Два дні пітчів на стартап сцені та демонстрацій на стартап алеї закінчилися нагородженням 11 команд, які отримали вражаючі призи. Головний приз від IT Arena 10 000$ отримала команда Liki24. Загальний призовий фонд змагання стартапів склав 70 000$.

150 проектів прийняли участь у відбірковому етапі Startup Competition, що розпочався ще в травні. 50 команд пройшли у півфінал, що відбувався на IT Arena цього вікенду. Члени журі обрали 10 фіналістів, які отримали можливість пітчити у фіналі на головній сцені IT Arena. Ще одного фіналіста визначили онлайн голосуванням відвідувачі конференції. People’s choice award отримав С2С проект Travelpost, який розробляє crowdshipping платформу для доставки посилок по всьому світу. Стартап створює альтернативу дорогим міжнародним логістичним компаніям, використовуючи потенціал/ можливості ком’юніті мандрівників.

001
До складу журі Startup Competition увійшли:
Boris Guitton, Head of digital business development department, Credit Agricole
Jane Klepa, Executive director, 1991 Open Data Incubator
Evan Madden-Peister, Mentor, Starta Accelerator
Дар’я Демченко, Business Development, CardPay
Greg Banas, CEO/Partner, Ad Ventures
Marty Kashubovskyy, Executive Director of the new Center for Enterprise Innovation, CRDF
Сергій Ноздрачов, Serial Entrepreneur, KMBS
Rune Theill, CEO, Rockstart
Andrew Pavliv, CEO, N-iX
Vlad Tislenko, CEO, Concepter
Kiril Mazur, Head of Ecosystem & Partnerships, UNIT.City
Semyon Dukach, Managing Partner, One Way Ventures
John Sung Kim, CEO, JetBridge
Matt Wallaert, Chief Behavioral Officer, Clover Health
Nick Bilogorskiy, Cybersecurity Strategist, Juniper Networks

“Всі учасники добре підготувалися до змагання. Більше того, деякі стартапи мали дійсно потужні концепти, впевнений трекшн і надзвичайний потенціал. Змагання було організовано дуже професійно: судді оцінювали команди за чітко визначеними критеріями, а пітчі команд вкладались у задані часові обмеження, тому битва стартапів пройшла чесно”Evan Madden-Peister, Venture Partner у Starta Ventures, суддя Startup Competition.

Головний приз – 10 000 $ від IT Arena отримала команда Liki24. Стартап фокусується на фармацевтичному ринку, який оцінюється в 3 мільярди доларів в Україні та більш ніж в 300 мільярдів доларів у США. Liki24 – це платформа, яка об’єднує медичні продукти, лікарів, клініки, аптеки, страхові компанії та клієнтів. Сервіс Liki24 обіцяє повністю усунути проблему пошуку та доставки ліків. Окрім головного призу команда  отримала нагороду від Starta Ventures – подорож до Нью-Йоркського акселератора та річне членство в коворкінгу Sputnik Space на Манхеттені, а також прямий квиток до фіналу програми Poland Prize. Програма дозволяє іноземним стартапам розпочати бізнес у Польщі.

002
“Ми були щиро вражені рівнем організації процесу Startup Competition: починаючи від відбіркового етапу і закінчуючи фіналом. Прозорість критеріїв і системи оцінки, рівень журі – все було реалізовано бездоганно. Ми буваємо на різних подіях по всьому світу, тому можу відверто сказати, що рівень IT Arena вразив нас навіть більше, ніж, наприклад Collision Conf. Відверто, ми не очікували отримати стільки призів, але наші нагороди стали дуже символічними. Liki24 має глобальні амбіції, ми зараз плануємо запуск у Польщі, а згодом хочемо вийти на американський ринок, тому ми постараємось максимально скористатись нагородами” – коментує Антон Арвінський, СЕО  Liki24.

Другий грошовий приз від CRDF Global – 5000 $ отримали UATAG. Команда створила унікальний фізичний тег перевірки оригінальності продукції для захисту від підробок. Його неможливо скопіювати завдяки унікальному візерунку, що створюють тріщини скла. Своїми головними ринками стартап вважає преміум рітейл та музеї, які прагнуть захистити вироби мистецтва. UATAG також отримали ваучери від Cardpay та 3 години менторства від 1991 Open Data Incubator.

 

003
CRDF Global – партнер конкурсу стартапів на IT Arena вручили ще 3 тревел-гранти на 2500 $ командам AXDRAFT, Funlight, PIX Backpack.

Edtech стартап StudyDive отримав призи від співорганізатора IT Arena і куратора Startup потоку – Startup Depot: запрошення на Digital Marketing School та Product School, запрошення на Executive Development Program від KMBS, ваучер від Cardpay.  StudyDive планують створити Booking.com для офлайн освіти. Команда StudyDive працює над peer2peer мережею для навчання та сертифікації, яку хоче запустити по всьому світу.

Команда Esper Bionics планує покращити життя 5 мільйонам людей по всьому світу, які живуть з ампутованими кінцівками. Esper Bionics розробляють біонічну протезну руку та рішення для правильного контролю всіх протезних рук (існуючих і власної): пов’язку з поверхневими м’язовими датчиками та нервово-м’язовий імплантат. Стартап планує сертифікувати власний винахід. Esper Bionics виграли 8 годин менторства від Techstars Berlin.

Кредит 5000 $ на Amazon Web Services від hubraum отримала команда PIX Backpack. Стартап створив LED-рюкзак, який можна кастомізувати через мобільний додаток. Розумний аксесуар дозволяє транслювати на рюкзак зображення, віджети, анімації та навіть ігри з бібліотеки додатку. Крім того, користувач може завантажити кастомний вміст, Pix Backpack також добре працює з 8-бітними іграми, такими як Arkanoid, Snake і Tetris. Команда також була нагороджена іншими призами від партнерів.

Один зі стартапів приймав участь у IT Arena Startup Competition вже вдруге, що дозволено умовами конкурсу. AXDRAFT за допомогою AI автоматизує створення шаблонних юридичних документів, що дозволяє за 4 хвилини отримати ідеальний документ користувачам незалежно від їх професійного профілю. Стартап отримав річне членство в Нью-Йоркскому коворкінгу Sputnik Space, прямий квиток у відбір Rockstart AI програми, запрошення на World Summit AI від Rockstart та інші подарунки.

004
“Ми брали участь у Startup Competition вдруге, за цей рік наш продукт виріс більш, ніж втричі. У нас з’явились нові клієнти, такі як Carlsberg та British American Tobacco, і на цій позитивній динаміці ми вирішили знов взяти участь у змаганні. Всі наші сподівання виправдались, а рівень заходу цього року був набагато вищим: це помітно як по рівню наших суперників, так і по рівню судей” – розповідає CEO в AXDRAFT Юрій Заремба.

Великою перевагою у конкурсі стартапів є трекшн – наявність клієнтів, які платять за користування сервісом чи продажів продукту. У фіналі всі команди мали підтверджену бізнес-модель, наприклад, атракціон інтерактивних проекцій Funlight незабаром відкриється в київському ТРЦ Lavina Mall. Стартап був нагороджений тревел грантом на $2500 та іншими подарунками.

Платформа для перетворення 2d зображень у CAD моделі та AR/VR візуалізації VRnet.io також пройшла у фінал і була нагороджена менторством від 1991 Open Data Incubator та виграв двотижневу подорож у Кремнієву долину від Startup Embassy.

“Ми не очікували такого рівня конкурсу. Так само були позитивно здивовані партнери і судді: дехто з партнерів збільшив номінал призів прямо під час змагання. Цьогорічна алея стартапів ледве вміщала всі круті проекти, які ми хотіли показати на IT Arena:   були представлені 50 українських розробок, 5 з яких – суто хардверні”Іван Дмитрасевич, організатор Startup Сompetition IT Arena, CEO Startup Depot Business Incubator.

005
Ще один з фіналістів Startup Competition 2018 – проект LOOQME. Стартап працює над платформою для ефективних комунікацій та оптимізації PR бюджету, яка cтворена на перетині ринку засобів масової інформації та соціологічних досліджень. Команда теж отримала призи від партнерів та позитивні оцінки суддів.

Цьогорічний Startup Competition пройшов вчетверте в межах IT Arena та зібрав півсотні серйозних команд, які оцінювало журі світового рівня. “Мене вразила уважність до проблем, які своїми проектами намагаються вирішити засновники стартапів, що приймали участь у конкурсі. Це не просто повторення існуючих стартапів, але спроби створити щось принципово нове” – підкреслює Matt Wallaert, ще один член журі,  який працює  в Нью-Йоркському HQ Clover Health. Стартапи на IT Arena отримали можливість познайомити широку аудиторію зі своїми розробками, отримати фідбек від компетентного жюрі та експертів технологічної галузі, а також відкрити для себе нові можливості завдяки подарункам від партнерів.

Подяка партнерам Startup Competition:
Startup Embassy, Rockstart, 1991 Open Data Incubator, UCU Center for Entrepreneurship, UAngel, KMBS, YEP!, Techstars Berlin, Starta Accelerator, Ad Ventures sp. z o.o., CRDFG, Startup Depot, Cardpay, GR Capital, Speak2Me, Unit.City, Concepter