Успішна Жінка в ІТ: Можливості від Христини Гнатюк

11 Mar, 2016

“Не варто заглиблюватися у стереотипи, адже саме так вони і народжуються,» – радить Христина Гнатюк, Director of Talent management and Administrative services компанії Lohika. За десять років роботи в ІТ, вона відзначає позитивні зміни, адже більше жінок долучається у сферу і стає керівниками. Про те, як зростати у кар’єрі та поліпшити ІТ-освіту, у розмові Христини для Lviv IT Cluster.

«В ІТ сфері я виросла з HR-спеціаліста до Директора департаменту. Весь цей час ми йдемо пліч-о-пліч з моєю командою, колегами, керівниками – чоловіками та жінками, які поважають та підтримують один одного незалежно від статі,» – говорить Христина. За її словами, багато гендерних стереотипів надумані, і все залежить від пріоритетів та мотивації людини.

Hnatyuk 2

Коли Христина прийшла в ІТ, то мало знала про цю сферу та стереотипи щодо жінок у ній. Завдяки цьому, вона змогла неупереджено відкрити для себе нову галузь. Хоча жінок там справді менше, ця тенденція змінюється, і Христина вже давно не стикалася із негативними стереотипами щодо кваліфікації жінок в ІТ. «Часом зустрічаються менеджери, які переконані, що програмувати можуть тільки чоловіки, але це радше виняток з правил, ніж закономірність,» – додає вона.

Аби більше дівчат відкривало цю галузь, потрібно пропонувати стипендії та гранти для жінок в ІТ, або ж додаткові переваги. Як приклад, Христина наводить власну компанію, де співробітниці можуть мати гнучкий графік та високі виплати у разі декрету. «Утім, в першу чергу треба починати з виховання в сім’ї. Дівчатка з раннього дитинства мають розуміти, що перед ними відкриті двері світу можливостей, і їхні мрії не повинні жодним чином залежати від чужих суджень чи древніх забобонів,» – переконує вона.IMG_7635 copy

“У нашій компанії щоразу більше керівників намагаються залучити жінок до своєї IT-команди. Вони підтверджують, що жінки так само добре, як і чоловіки, орієнтуються в своїй роботі, відповідальні та позитивно впливають на атмосферу в колективі,» – підсумовує Христина. І радить повірити в себе, зробивши крок назустріч кар’єрі в ІТ.