Успішна Жінка в ІТ: Універсальність від Олени Козлової

14 Mar, 2016

“Люди самі обирають свої обмеження, і цей блокер поділяє розуміння на «чоловічу» та «жіночу» роботу,» – переконує Олена Козлова, Chief Operating Officer компанії Ostware Services. За її словами, хоча українське суспільство повне стереотипів, кожна сім’я має можливість поділити обов’язки і так долати гендерні упередження. Lviv IT Cluster поговорив із Оленою про те, як вийти із зони комфорту та універсальні рецепти успіху.

«Насправді, все одно, що вважають інші, головне, яке обмеження ти обрав для самого себе. Саме цей блокер в голові говорить нам йти чи не йти, робити чи не робити, вийде чи ні,» – говорить Олена. На її думку, люди вирішують, які професії зараховувати до жіночих, а які до чоловічих. І вже відштовхуючись від цього і суспільних упереджень, обирають власну спеціальність.
Kozlova «Безперечно, оточення може як сильно допомогти, так і сильно завадити,» – додає Олена. Утім, це лише один із аспектів. Насправді, кар’єрний успіх залежить від самої особистості. «Якщо ти справжній професіонал, який на своєму місці і вмієш вибудувати ефективну комунікацію, то стать не має жодного значення. Або майже жодного,» – говорить вона.

За словами Олени, українське суспільство поки має більше стереотипів, ніж, скажімо, наші європейські сусіди. У нас багато упереджень, які стосуються розподілу функцій чи виховання дітей у сім’ї. Утім, багато залежить від того, як розділяє обов’язки кожна окрема родина, адже тут можна вийти за межі стереотипів. «Можливо, самі жінки не хочуть виходити із зони комфорту чи сприймають сім’ю як  основне призначення? Тут присутній свідомий (або несвідомий) вибір кожної жінки, а стереотипи і суспільство грають вже другорядну роль,» – переконана Олена.

Olena_KozlovaЕксперт впевнена – рецепт успіху для кожної людини універсальний, і не залежить від статі людини. Олена радить любити те, що робиш, і тоді знайдеться час і натхнення. А ще – ніколи не переставати розвиватися. «Потрібно достеменно знати, чого хочеш, ставити амбітні цілі і досягати їх, – додає Олена. – Кожен ризик чи зміна несе нові можливості, і треба вміти їх побачити.»

Олена радить оточувати себе розумними та цікавими професіоналами та долучитися у спільноту експертів. «Варто пам’ятати: успішний не той, хто не падає, а той, хто після падіння швидко встає на ноги,» – підсумовує вона.