Віталій Седлер: “Аутсорсинг Сприяє Створенню Бізнес-культури в Україні”

10 May, 2017

Intellias — українська ІТ-компанія з 15-ти річною історією, в якій працює близько 600 людей. Вона розвинулась з маленької орендованої кімнати до офісів у трьох містах України та в Німеччині. Про те, як розпочався шлях успіху компанії Intellias та про тенденції розвитку ІТ-ринку розповів СЕО компанії Віталій Седлер, під час зустрічі зі студентами в ЛНУ ім.Івана Франка.

Підліткове захоплення, що стало справою життя

Початок. Захоплення Віталія Седлера програмуванням розпочалось ще у 14 років. Уявіть собі, що таке інформаційні технології у 1991 році — тоді вже з’явились дискети, а комп’ютери були трохи схожими на персональні комп’ютери, які маємо зараз. Проте, якщо порівняти їх з тим, що є сьогодні, коли майже у кожного в кишені в тисячі разів потужніший комп’ютер, то ви можете уявити, наскільки технології пішли уперед.

Спочатку вдома у друга вони цілими днями програмували на Basic. Після цього Віталій придбав свій перший комп’ютер, який складався з двох плат. Моніторів не було, він підключався до телевізора. Програм також не було, їх не можна було завантажити з Інтернету, можна було лише з кимось обмінятись дискетами. І навіть це було майже неможливо, адже дуже мало людей цікавились комп’ютерними технологіями. У Фізико-математичному ліцеї, де навчався Віталій, був клас з комп’ютерами «Поиск», до яких були черги і за якими учні сиділи по двоє, намагаючись хоч чомусь навчитись.

Перший заробіток. Важко уявити це сьогодні, але Віталій знайшов його саме в газеті – оголошення німця, якому треба було написати якусь програму. Тоді на Turbo Vision він тиждень робив цей проект і заробив 25 доларів, що, на той час, було непогано. Особливо для батьків Віталія: зелені купюри у 1995 – визнання.

Зустріч з партнером. Першу роботу Віталій Седлер також знайшов за паперовим оголошенням. На співбесіду прийшов він та ще один хлопець. Обидва успішно пройшли відбір. Перша зарплата за два місяці – 350 доларів. Це було досягненням, адже на той час батьки Віталія отримували 30-50 доларів на місяць. Цікава ця історія ще тим, що хлопець, який йшов разом з Віталієм на співбесіду, став партнером в Intellias. Ця випадкова зустріч визначила майбутню співпрацю Віталія Седлера та Михайла Пузракова на 20 років вперед.

1 / 3

Заснування компанії Intellias. 

Піти в невідоме. Після закінчення навчання в університеті Віталію та Михайлу запропонували космічні на той час зарплати. Тим не менше, вони вирішили заснувати власний бізнес, а це означало – йти в невідоме. Вони були молоді і не мали страху, який би, мабуть, стримував їх сьогодні.Компанія розпочалась з назви Intellias, яка виникла зі слова «intelligent», адже було бажання надавати «розумні» послуги, а не просто стукати по клавіатурі. Intellias – друга робота власників тривалістю в 15 років.Інші часи. Варто зважати, що на час заснування компанії Intelliasаутсорсингу у Львові майже не було, були SoftServe та ELEKS, які здавалися Віталію та Михайлу гігантськими компаніями, а також декілька маленьких компаній. Спочатку в Intellias навіть офісу не було, бо не було грошей. Вони орендували кімнатку у друзів, які самі працювали у трьох-кімнатній квартирі, зробили веб-сайт і почали шукати клієнтів.Розвиток. Початок роботи компанії був пов’язаний з німецькомовним регіоном і до сьогодні 80% клієнтів саме звідти. Сьогодні в компанії – 600 працівників, це компанія середніх розмірів. За рейтингом, Intellias на 25-му місці в Україні. У 2015 році було відкрито офіс у Києві, в якому зараз працюють 170 інженерів, а минулого року – в Одесі.

Intellias завтра

ІТ аутсорсинг розвивається все більше, тому, за словами Віталія Седлера, для таких компаній як Intellias, майбутнє у перспективі 7-10 років є багатообіцяючим. В світі існує велика потреба в ІТ-рішеннях та ІТ-спеціалістах. В Європі, наприклад, бракує близько мільйона спеціалістів, тому вони шукатимуть їх в інших регіонах, і Україна – дуже хороша країна для цього. За останні 3 роки роки Intellias виріс у 5 разів, і з такими темпами за кілька років компанія увійде у Топ-10 України.

1 / 4


Про ІТ-ринок України

Віталій зазначив, що українським аутсорсинговим компаніям необхідно розвивати компетенції, не продавати програмістів за принципом «купив за 5, продав за 6», а мати або глибоке розуміння технологій, або глибоке розуміння певної індустрії, щоб продавати клієнтові не лише час програмістів, а й компетенції, наприклад, у фінансовій сфері.

Аутсорсинг та розвиток ІТ-ринку в країні. В українського ІТ-ринку є певна особливість – програмісти працюють переважно на експорт. Відповідно, ці послуги для ринку України є або дуже дорогими, або взагалі недоступними. На відміну, наприклад, від Польщі, де програмісти часто працюють на внутрішній ринок. З іншого боку, аутсорсинг підіймає галузь, створює багато робочих місць також в суміжних галузях.

Коли економіка в країні стане розвиненою, це дозволить переключити ресурси, які зараз працюють на іноземні компанії, на роботу на українському ринку. Тому внесок аутсорсингу в такий розвиток подій дуже важливий. Також, на переконання Віталія Седлера, те, що в ІТ працює переважно молодь, а клієнти — іноземні компанії, створює певну культуру як бізнес-стосунків, так і стосунків соціальних. І це те, чого Україні бракує.