Вольфганг Фабіш: Про унікальність міста та щасливі випадки

11 Apr, 2016

«Львову треба стати експертом у галузі та збільшувати власне значення в ІТ-індустрії,» – переконаний Вольфганг Фабіш,  CEO компанії b-next. На його думку, місцеве ІТ – дуже конкурентноспроможне у сфері аутсорсингу, але варто розвивати конкретні напрямки аби стати незамінним для міжнародних клієнтів.

Lviv IT Cluster запитав Вольфганга чому він обрав місто для нового офісу, і що потрібно Львову аби мати більший вплив на Східноєвропейський ринок. Про найбільші виклики та ринкові цілі Львова – у нашому інтерв’ю.

Про компанію у місті

b-next працює у сфері дотримання регуляцій фінансової індустрії. Компанія будує системи, які дозволяють клієнтам контролювати власні бізнеcи відповідно до законів та правил різних країн. Компанія спостерігає за акціями, облігаціями та іншими активами включно із контрактами у таких сферах як нафта і газ.DSC_9172

Компанію заснували в Німеччині, і вона на ринку вже близько 27 років. “Коли ми починали, ніхто в Європі чи навіть у світі не був дуже зацікавлений у цій галузі,” – говорить Вольфганг. Згодом, компанія відкрила офіси продажів у США і Великобританії, і свій останній офіс у Львові. “Хоча львівська команда наймолодша, вона прекрасно працює завдяки дуже досвідченими професіоналами,” – додає Вольфганг.

Львів був випадковим вибором, однак це було правильне рішення, продовжує Вольфганг. Один із співробітників у німецькому офісі b-next, IT-фахівець зі Львова, переконав CEO спробувати працювати у Львові, і Вольфганг погодився.  “Якби у нас був негативний досвід, ми б закрили офіс за кілька місяців і переїхали у нове місце; однак люди та їхня робота переконали нас залишитися,» – говорить Вольфганг. Професіоналізм та доступність ІТ-фахівців  – це ті риси, які і зробили роботу в місті успішною.

“Набагато легше знайти професіоналів у Львові. Вони дуже добре освічені, вмотивовані і сприймають продукти, над якими працюють, як власних дітей,» – додає Вольфганг. За його словами, тутешня університетська освіта готує якісних фахівців, хоча і потребує грошей для модернізації будівель та інфраструктури. Вольфганг додає: «Відкрити новий офіс тут набагато простіше, і цей процес менш бюрократичний. Люди відкриті і орієнтовані на результат. Однак українська економіка не цікавить нас як клієнтська база, і те саме стосується інших компаній.» Хоча західні партнери приводять сюди продукцію, вони експортують її назад.

Про продуктивність в Україні  

“Просто надавати професійні послуги решті світу – нормально на перший час, але це має змінитися,»- переконує Вольфганг. Зараз місцеві компанії переважно програмують для більших клієнтів, але не створюють власного продукту. “Просто програмувати без експертних знань – це не майбутнє. Клієнти можуть з легкістю обрати іншу локацію якщо знайдуть щось дешевше,» – пояснює Вольфганг. Як рішення, він пропонує ставати незамінними у сфері ІТ-послуг, які надає місто. 

“Люди, які швидко кодять – це не дуже хороша пропозиція. Нема нічого поганого у тому, аби відправляти людей по світу аби вони заробляли гроші, але ця робота може зникнути завтра.  Ось на цьому треба зосередитися українцям,» – додає Вольфганг. Він пропонує сфокусуватися на окремих напрямках та стати експертами, яких не можна замінити. «Україні треба стати цінною для індустрії, щоби клієнти не могли перейти до інших партнерів.  Може, це і проти наших власних інтересів, так як ми могли би переїхати в іншу країну за необхідності, однак лише професійні послуги – невдача для країни,» – вважає Вольфганг.

Тим паче, що Україна – недешева ІТ-локація. «Хоча тутешні зарплати нижчі, ніж у Німеччині, перельоти та комунікаційні витрати збільшують місцеву ціну. Проте люди дуже продуктивні, і це головна причина, щоби приїхати і працювати тут,» – пояснює Вольфганг.

Він підсумовує: “Чим продуктивнішою є ваша країна, тим вищими стануть ваші зарплати.»

Проблеми і перспективи

“Мене багато попереджали про корупцію. Досі, я не бачив жодних прикладів корупції у стосунку до нашої компанії, але якби це сталося, ми б негайно закрили офіс,» – пояснює Вольфганг. Інший недолік роботи в Україні – це труднощі добирання. “Я думаю, це зміниться, коли ситуація стабілізується в Україні. Це не те, що ми можемо змінити самостійно,» – додає він.DSC_9104

Серед переваг, Вольфганг вказує на культурну близькість, великий розмір ринку і наявність фахівців, а також їхнє ставлення до роботи.  “Я приїжджав до Львова багато разів, і мені подобається місто і його люди. Воно дуже відрізняється від більшості місць у Центральній Європі. Люди відкриті та рухаються вперед, а міська атмосфера фантастична,» – підсумовує CEO.

“Львівський IT-ринок дуже конкурентоспроможний. Перед тим, як відкрити офіс тут, ми вели переговори з російськими компаніями і бачили величезні відмінності між культурою, бізнесом, і людьми тут і там,» – додає Вольфганг. Порівнюючи місто із іншими локаціями у Східній та Центральній Європі, він говорить, що Львів дуже добре розташований і конкурентоспроможний завдяки великій кількості людського капіталу та якості роботи.

Відразу ж після відкриття офісу у місті, b-next приєднався до Lviv IT Cluster. “Потрібно розвивати зв’язки із новими колегами та бізнесами у регіоні, і це cаме те, що робить Кластер. Lviv IT Cluster має хороші зв’язки із політичною частиною міста та популяризує ІТ у Львові, роблячи місто привабливішим для нових партнерів,» – пояснює Вольфганг. Він додає: “Я думаю, дуже важливо бути членом цієї спільноти, і це те, що мають робити добрі громадяни для свого міста».