Як ІТ змінить інфраструктуру Львова


Під час зустрічі директорів ІТ-компаній, що входять до Львівського ІТ Кластеру, було представлено найбільший за десятки років інфраструктурний проект – Innovation District IT Park. Зустріч відбулася у незвичайній локації – трамвайному депо на вулиці Сахарова. Тому на події розказали і про проект ревіталізації цього місця – Lem Station. Ми відвідали зустріч і дізналися, що це за проекти, а також про сучасні підходи до створення міської інфраструктури.

1 / 6

IT Park

«Будівництво IT Park означає, що львівські ІТ-компанії переходять від використання інфраструктури, що існує у місті, до створення нової», – каже СЕО Львівського ІТ Кластера Степан Веселовський.

Слово district у назві проекту грає важливу роль. IT Park – це дійсно район, який складається з усього, що потрібно для комфортної роботи і відпочинку. Розробляли концепцію Львівський ІТ Кластер, компанія DTZ та найбільші львівські ІТ-компанії, які взяли участь в опитуванні про важливість того чи іншого компоненту. Всього компанія DTZ опитала 35 компаній, у кожній з яких працюють понад 200 осіб, і які сумарно орендують 85 тис. кв. м офісів (всього ІТ-компанії орендують 120 тис. кв. м).

Опитування показало що проекту IT Park дуже потрібен Львову, адже він покликаний вирішити ряд нагальних проблем.

1 / 3

«Перша проблема – парковки, – коментує Степан Веселовський. – Це болюча точка для всіх ІТ-компаній. Також є проблеми з опаленням, вентиляцією, кондиціонуванням, відсутністю ліфтів. Багато офісів відновлені, і всі ці норми не дотримані. Часто офіційних норм замало для ІТ-компаній. Також однією з проблем є нестача місця для розширення бізнесу».

Саме тому основу проекту складають офіси. В IT Park буде два бізнес-центри і шість будівель, які призначені під оренду великими компаніями. Організатори впевнені, що зможуть повністю заповнити офісні приміщення, оскільки, згідно дослідження, 91% львівських ІТ-компаній готові переїхати в інші, більш комфортні, приміщення.

Але офіси – це лише частина. Важливо наповнити IT Park речами для комфортної роботи:

«Можна побудувати офіс-цукерку, але на те, що довкола, дуже часто впливати неможливо», – каже Степан Веселовський.

Проте «мешканці» IT Park впливати на те, що за вікном, можуть. Так, спираючись на результати опитування ІТ-компаній, організатори визначили, що додати до офісів.

Понад 90% СЕО компаній сказали, що хочуть бачити там дитячий садок. Середній вік ІТ-працівників – 27 років. Це час, коли у людей з’являються діти, і їм важливо балансувати між роботою і спілкуванням з дитиною. Оскільки садок буде поруч з офісом, батькам буде зручно відводити туди дітей, а також з’явиться можливість разом обідати. А головне – у цьому дитячому садку діти будуть вчити англійську та займатися за найсучаснішими практикам.

Поруч з офісами розмістять і фітнес-центр. Компаніям не потрібно буде включати фітнес-можливості в офіс-пакет. Про це попросили всі СЕО опитаних компаній.

Крім того, в IT Park буде тризірковий готель (більше 50% опитаних ІТ-директорів виступили за це), що дозволить ІТ-фахівцям і їхнім бізнес-партнерам вести переговори, не виїжджаючи за межі офісу. Там будуть і конференц-можливості, які передбачені і в офісних будівлях. У цілому, про необхідність конференц-залів заявили понад 80% директорів ІТ-компаній.

1 / 2

В IT Park будуть працювати не тільки ІТ-фахівців, а й студенти. Там буде розміщений університетський корпус, а точніше – лабораторії для практичних занять. Зокрема, понад 70% опитаних ІТ-компаній підтримали цю ідею. Організатори хочуть залучити туди найпрогресивніші технічні програми, які є у Львові: MSc in Technology Management Львівської Бізнес-Школи,Internet of Things Львівської Політехніки та Computer Science УКУ.

Завдяки ж тому, що на території IT Park буде торговий центр, там буде жвавий потік людей. Це створить додаткові зручності і для ІТ-працівників – їм не потрібно буде далеко їздити за покупками. Крім того, там буде величезний фуд корт, який зможе вмістити тисячі співробітників ІТ-компаній. За вікнами ж усіх цих будівель буде парк. З гарними деревами і акуратними алеями.
it-park

На початок 2017 року організатори планують залагодити всі формальності, а вже у кінці року – на початку 2018 розпочати будівництво.

За словами Степана Веселовського, IT Park – це частина стратегії конкурентоспроможності Львова, прийнятої ще у 2010 році.

«Ця стратегія ставить пріоритетами ІТ-індустрію і туризм. Показники, які закладали ми та наші партнери, перевиконані. Львівський ІТ Кластер є частиною цієї стратегії. Такі проекти як IT Park також є частиною цієї стратегії, оскільки так економіка міста буде розвиватися через ІТ-індустрію».

Lem Station

Станція Лема – це проект, який вдихне друге життя у трамвайне депо на вулиці Сахарова. Зараз там є три ангара, побудованих ще у 19 столітті. Їх давно не використовують, тому приміщення спорожніли. Коли оргкоманда вперше зайшла в один з ангарів, то побачила лише сміття. За два тижні вдалося очистити половину ангара. Саме там і відбулося засідання Кластеру.

Попереду ще багато роботи – закінчення прибирання і ремонт. Але організатори хочуть максимально зберегти те, що є, щоб не позбавити місце автентичності. Але це не єдина мета. У планах – створення ко-воркінгу, в якому зможуть працювати кілька сотень людей, освітнього простору для школярів Makerspace, Kids Station – центру розвитку громадських дитячих ініціатив. Також передбачені 60 офісів, де зможуть розміститися великі компанії, і Tram Station – простору для подій open air.

1 / 3

Філософія Lem Station – бути відкритим для всіх креативних ініціатив. Це місце буде створено для їхнього розвитку.

«Цей простір повинен вирувати життям», – говорить один з організаторів проекту Олег Мацех.
img_8890IT Park і Lem Station – різні проекти. Але у них є спільні цінності: створення нової комфортної інфраструктури для розвитку бізнесу у Львові, бажання розвивати освіту та створювати комфортну бізнес-екосистему. Так дуже скоро Львів перетвориться не тільки в найбільш ІТ-ішне місто в Україні, а й в найкомфортніше.

Джерело: ain.ua