Women Techmakers Lviv: Вчитись і Надихатись

23 Mar, 2018

У Львові активізувалась жіноча ІТ комюніті. Під відомим брендом Google Women Techmakers у місті проводять тематичні події протягом року, на які запрошують відомих жінок доповідачів. Події мають на меті популяризувати сферу технологій серед жінок та сприяти збільшенню кількості жінок в індустрії.

Згідно з даними IT Research 2.0. у Львівській ІТ індустрії на сьогодні працюють 30,9% жінок. І ця цифра постійно зростає. Кілька львівських студенток об’єднались, щоб зацікавити щонайбільше дівчат технологіями, а також надихнути та підтримати тих, хто вже працює в ІТ.

wsm1
«Мені не подобається, що існують стереотипи про жінок в ІТ, що жінка, яка кодить – це все ще незвично. Я розумію, що за декілька років все зміниться і кількість жінок в індустрії зросте. – Розповідає Майя Ву, засновниця спільноти Women Techmakers Lviv. Ідея Women Techmakers  – чудова, цей ресурс дає унікальну нагоду дізнатись багато нового. На основній сторінці комюніті є надзвичайна кількість рекомендованих ресурсів, де можна щось вивчити, кудись поїхати безкоштовно, отримати стипендію чи пройти стажування. Бажання зробити щось для жінок у Львові в мене виникло після відвідин конференції Women Techmakers Ukraine в Києві. Я була дуже натхненна цією подією і почала пізніше шукати у Львові однодумців, аби зробити щось схоже»

Одна з наймасштабніших подій львівської спільноти – International Women’s Day Lviv: Building a New Horizon відбулася на початку місяця. Кілька сотень дівчат прийшли послухати мотивуючі історії про кар’єру та роботу в ІТ чотирьох спікерок – Орисі Хімяк, PR-директора Львівського ІТ Кластеру; Юлії Кескін, HR Business Partner, Ezetech; Діани Пекеліс, Senior QA Engineer в DataArt та Кріс Косик, VP компанії SoftServe.

wsm2
У плані спільноти на найближчі кілька місяців – ще більше тематичних подій. «Плануємо організувати декілька технічних мітапів по Machine Learning, Artificial Intelligence для дівчат та жінок, хоча чоловіки також можуть приходити. Також плануємо серію подій зі Startup Depot – зустрічей з успішними жінками з індустрії» – Продовжує Майя Ву. Women Techmakers Lviv планують також створення навчальних курсів, пілотним проектом стане – education month, місячний курс, присвячений певній технології, під час якого учасниці слухатимуть корисні лекції, працюватимуть з досвідченими менторами та практикуватимуть англійську.

wsm3
Об’єднання Women Techmakers Lviv  – це також і зустрічі, спілкування, обмін думками та генерування ідей. Долучитися до спільноти можна за посиланням, не зважаючи на те чи ви лише студентка, чи хочете змінити професію, чи вже працюєте у сфері ІТ.

Більше новин:

Garage48 Lviv 2018: Empowering Women Hackathon

Кластер Відкрив Сучасну Лабораторію Інтернету Речей

Місто Виділить 15 млн грн на Будівництво Дороги до IT House