Як Виглядає Навчання на Інноваційних Програмах Кластеру?

26 Jan, 2018

За ініціативи Львівського ІТ Кластеру у Львові діє вже 5 інноваційних бакалаврських програм: Internet of Things та Artificial Intelligence у Львівській Політехніці; Data Science, Computer Science та DS&IS в ЛНУ ім. І. Франка. Чим особливі інноваційні програми навчання і що про них кажуть самі студенти?

Кластер розпочав ініціативу запуску інноваційних програм для ІТ спеціальностей, для того, аби не було великої прірви між університетами, які готують майбутніх ІТ спеціалістів та ІТ компаніями, де вони починають працювати після випуску. Для цього до класичних предметів навчальних програм додали нові та більш прогресивні, а також предмети які навчають softs kills – студенти працюють над власними проектами, вчаться презентувати свої ідеї та працювати в команді. Окрім того, для студентів організовують доповіді та лекції спеціально запрошених ІТ експертів, які стосуються конкретних вузькоспеціалізованих тем та проводять зустрічі в офісах ІТ компаній.

«IoT – це наче друга сім’я. Навчання непросте, однак кількість цікавих лекцій та зустрічей з різними неординарними особистостями з ІT-індустрії (та не тільки) дають силу і наснагу все більше поринати в світ технологій та розвиватись. IoT дає можливість працювати в команді над реальним проектом, розвивати свої комунікаційні та презентаційні навички, мабуть, це найбільш захоплює студентів. Я рада, що вступила на цю спеціальність» – ділиться своїми враженнями Анна Манько, студентка програми ІоТ у Львівській Політехніці.

studsmall2
Інноваційні програми також мають на меті навчити студентів вчитися, розвинути інтерес до самоосвіти, зацікавити їх самотужки переглядати онлайн лекції та здобувати додаткові навчальні сертифікати, адже вміння вчитися знадобиться студентам і по закінченню ВНЗ. ІТ індустрія та розвиток технологій дуже стрімкий, знання постійно потрібно оновлювати і студенти мають бути до цього готовими.

«Я обрав програму “Системи штучного інтелекту” з надією на краще майбутнє, з надією, що в Україні все ж таки можуть зробити щось нове кращим за те, що вже більшістю людей пройдено . Я вірю, що тут будуть краще навчати, ніж на інших спеціальностях, оскільки цю програму складали люди з ІТ-компаній і з Львівської Політехніки. Програма дійсно якісно складена і готуватиме набагато краще до професії, ніж інші спеціальності. Проте і тут є свої особливості, навчання розпочалось з дуже складних тем. Вже під час першого тижня навчання нам дали завдання написати програму такого рівня, до якого ми ще не були готові. Тут справді потрібно дуже багато вчитися».  – Розповідає Валерій Яковлев, студент програми Системи штучного інтелекту у Львівській Політехніці.

Для ІТ спеціалістів важливою є англійська мова. Студентів інноваційних програм вже готують до спілкування професійною англійською, завдяки збільшенню кількості занять, порівняно з іншими програмами навчання.

«Я досить довго обдумував рішення куди вступати, та зараз впевнений, що не помилився. Спілкуючись з друзями, які навчаються на інших IT спеціальностях, розумію, що навчання в нас таки “живіше”, що не може не подобатись. Ми вчимо справді потрібні речі, працюємо над реальними проектами, періодично слухаємо лекції від українських та іноземних IT спеціалістів (і не тільки IT), і чим далі просувається навчання, тим цікавіше стає, тому, думаю, що я не розчаруюся».– Тарас Білоус, студент програми ІоТ.

stud22222
Для студентів програм Кластеру запровадили також роботу з менторами. Таким чином розробники програм намагались перенести робочу атмосферу з офісів в університет і навчити студентів працювати з більш досвідченими наставниками. Серед менторів – експерти львівських ІТ компаній.

Якщо ти хочеш розвиватися і отримати якісну освіту, яка розроблялась провідними IT-спеціалістами відповідно до сучасного ринку праці, тоді тобі сюди. Тут проводяться багато пізнавальних лекцій і воркшопів. Кожен предмет вкладає якусь частину в твій розвиток. Впродовж навчання тебе супроводжують досвідчені ментори і викладачі, які в будь-який момент тобі допоможуть у твоїх починаннях.” – Лілія Леськів, студентка програми DS&IS, ЛНУ ім.І.Франка.

Загалом, на усіх навчальних програмах Кластеру, зараз навчаються 460 студентів. Львівський ІТ Кластер також розпочав роботу над кількома новими програмами, які запустять з вересня 2018 року. Серед них – Robotics та Business Analytics&Data Science, та інші.

Читайте також:

Powered by tech. Україна на Давоському форумі

ТОП тех конфренцій 2018: Європа

ІТ-події України 2018 року