Як знайти першу роботу в ІТ? Поради Експертів Компанії N-iX Студентам ЛНУ

15 Sep, 2017

Яку мову програмування обрати? Коли починати працювати? Як розпочати кар’єру в ІТ?  – Такі запитання найчастіше турбують студентів. Одна з ТОП 5 компаній Львова за версією ресурсу DOUN-iX поділилася зі студентами Факультету Прикладної математики ЛНУ ім. І. Франка корисними лайфхаками та розповіла, як працює ІТ бізнес в Україні і які очікування мають компанії від початківців галузі.

Компанія N-iX була заснована Андрієм Павлівим, студентом, випускником цього ж Факультету прикладної математики, у 2002 році. За словами Delivery директора компанії, Юрія Кушли, для того, щоб заснувати компанію потрібно велике бажання та ініціативність. На сьогодні N-iX налічує більше 700 працівників та є однією з тих львівських та українських компаній, яка найшвидше розвивається. Офіси компанії окрім Львова, присутні також в США, Польщі та Швеції.

smalnix
Чого не вистачає студентам та junior програмістам зазвичай, це загального розуміння бізнесу та своєї ролі в проекті. Юрій наголосив, що програміст має розуміти проект вцілому і бути готовим зробити не лише свою частину роботи, але й взяти відповідальність за інші процеси. Працювати задля результати та виконання бізнес цілей замовника, вміти знаходити компроміси та працювати в команді, а не лише робити свою частину роботи. Це те, чого найчастіше бракує програмістам.

Починати працювати студенти можуть на останніх курсах навчання в університеті, головне – це навчитися поєднувати дві зайнятності, адже, для роботодавця важливою є присутність на робочому місці протягом робочого дня. Проте, цікавитись сучасними технологіям та новими напрямками в ІТ студентам радять постійно, так само як обирати «свою» мову програмування, програмувати та створювати власні стартапи.

Найважливіше це те, підсумував Юрій, що в ІТ треба бути готовим постійно вчитися, адже технології змінюються та вдосконалюються надзвичайно швидко. Онлайн курси, тренінги та воркшопи всередині компанії та ззовні доведеться проходити протягом своєї роботи постійно, щоб підтягнути власні скіли та знання.

smallnix6
Натомість, Світлана Сич, Talent Acquisition Lead компанії, розповіла про процес прийому на роботу студентів, тобто програмістів без комерційного досвіду роботи.

Розпочати свою кар’єру в ІТ, студенти можуть, подавшись на посаду trainee, яка передбачає роботу з ментором протягом перших трьох місяців, реальні завдання, задачі та, паралельно, навчання. Така позиція ідеально підійде ще недосвідченим студентам і дасть змогу зсередини побачити як працюють ІТ компанії і підтягнути свої навички.

Студентам досвідчений рекрутер радить, для початку, вдосконалити знання англійської мови та грамотно скласти резюме, адже це перша інформація про особу, яку бачить роботодавець. Тут важливо, окремо крім навчання та технічних знань, виділити так звані soft skills, які в ІТ є також дуже важливими. Хобі та додаткові заняття, курси чи онлайн курси, також варто не забути вписати в резюме, адже це свідчить про активність особи та її бажання вчитися і пізнавати нове.

smallnix2
Яку мову програмування обрати? Тут Світлана порадила студентам добре подумати – найважливіше не помилитись з вибором  та обрати дійсно ту мову, яка найбільш цікава, адже з нею доведеться працювати постійно.

Ну і звісно, комунікація. Навіть інтровертам доведеться мати справу не лише з комп’ютером та кодом, але і з замовником під час customer interview, лідером своєї команди та колегами. Вміння спілкуватися та знаходити вихід з будь-якої ситуації на проекті – велика перевага в очах роботодавця.

Зустріч зі студентами відбулась в новій комп’ютерній лабораторії, яку компанія N-iX облаштувала для Факультету прикладної математики ЛНУ ім.І.Франка. Інноваційна лабораторія містить десятки нових комп’ютерів, проектор, меблі та акустичну систему для максимально комфортного та продуктивного навчання. До слова, N-iX не вперше долучається до подібних ініціатив – схожу лабораторію компанія облаштувала і на кафедрі “Систем штучного інтелекту” Національного університету “Львівська Політехніка”, а також постійно бере участь у вдосконаленні навчальних програм на профільних спеціальностях.