Загальні Збори Кластеру: Другий Квартал

09 Jul, 2018

Львівський ІТ Кластер щокварталу звітує про роботу, яку вдалось зробити, нові проекти та плани на майбутнє. Минулого тижня відбулися другі загальні збори Кластеру у цьому році.

Львівський ІТ Кластер росте і продовжує згуртовувати довкола себе однодумців. Протягом перших місяців цього року, до Кластеру приєдналися 11 нових ІТ-компаній. Серед них – Dev-Pro, Goldweb Solutions, Echo.UA, Edpro, Exadel, Gigacloud, Probegin, Intetics, Redtag, Binariks, TRM Solutions. Також до Кластеру приєднався ще один офіційний партнер – IT Assistant.

gam-1

Освітній напрямок

З початку року Львівський ІТ Кластер продовжує тісну співпрацю з ІТ компаніями Львова в освітньому напрямку, зокрема модернізації технічних програм навчання та створення нових, які відповідають сучасним вимогам розвитку технологій та ринку праці. З вересня цього року Кластер запустить 4 нові бакалаврські програми у львівських університетах: Робототехніка, Business Analysis & Data Science, Кібербезпека – у Львівській Політехніці; та Кібербезпека в Університеті безпеки життєдіяльності. У другому кварталі 2018 року Кластер провів 7 Днів відкритих дверей навчальних програм. Також Кластер залучає все нових експертів та менторів для роботи зі студентами на програмах. Загалом до усіх навчальних програм Кластеру залучено вже більше 50 менторів, експертів з ІТ-компаній. Також, триває робота над створенням 2 сучасних лабораторій у львівських університетах – IoT lab у НУ ЛП, та Data Science lab у ЛНУ.  

gam-3
Закінчився новий сезон ще одного освітнього проект Кластеру – IT Future. Кластер відвідав 50 шкіл Львова та 20 області щоб зустрітися зі старшокласниками і познайомити їх ближче з ІТ-індустрією та освітніми можливостями в цьому напрямку. Згідно з опитуванням проведеним під час візитів до шкіл, 82% старшокласників цікавиться інформаційними технологіями.

У травні відбулась церемонія нагородження переможців IT Challenge – щорічної олімпіади з IT для школярів. Львівський ІТ Кластер нагородив переможця сертифікатом на суму 10 000 грн, а школа, в якій він навчається отримає новий комп’ютерний клас. Трьох учнів, які отримали найбільшу кількість балів, нагородили сертифікатами на навчання в LITS та Logos IT Academy.

Промоційний напрямок

Минулого року Львівський ІТ Кластер запустив новий проект – англомовне видання про ІТ-індустрію Львова ITID Lviv, яке має на меті показати наше місто з іншого боку, як місто людського потенціалу, швидкого розвитку ІТ-індустрії та великих змін. У червні друком вийшов четвертий номер щоквартального журналу ITID Lviv. Номер присвячений музиці та технологіям, оскільки його реліз випав на один із найвідоміших джаз-фестивалів Європи Leopolis Jazz Fest. Невдовзі його можна буде знайти в офісах ІТ-компаній Львова, ресторанах, готелях та кафе Львова.

gam-10
Кластер продовжує співпрацювати з медіаплатформою The Ukrainians, минулого року в рамках спільного проекту Technology of Success, було реалізовано більше 10 історій лідерів львівського ІТ середовища. За другий квартал 2018 року було зреалізовано вже два нових інтерв’ю.


Event-
напрямок

Львівський ІТ Кластер відомий своїми вже добре знаними тех подіями у Львові. З початку року розпочалась посилена підготовка до найбільшої події України та Східної Європи – конференції ІТ Аrena. Цього року вона відбудеться 28-30 вересня з амбітним збільшенням аудиторії учасників – 2500+ та 80+ спікерів. Особливістю цьогорічної події також стане новий стрім доповідей – Startup Stream з безліччю відомих людей зі світу стартапів, ведення бізнесу та генерування стартап ідей.

Цього року до основних організаторів події (Львівський ІТ Кластер, ELEKS, Startup Depot, LITS) також доєдналася львівська ІТ компанія Intellias, яка долучиться до наповнення стрімів конференції якісними доповідачами зі світу технологій.

gam-12

28 червня-1 липня в рамках фестивалю Leopolis Jazz Fest відбулась щорічна конференція Lviv IT Jazz. Представники української IT-cпільноти, високопосадовці та інвестори обговорили взаємодію зі структурами державного управління та інвестиції в IT. Кіноут-спікером конференції став один з найвидатніших економістів сучасності, футуролог та директор McKinsey Global Institute Джонатан Ветцель. Цього року Кластер вперше приєднався до Leopolis Jazz Fest як ексклюзивний партнер.


Інфрастуктурний напрямок

30 червня офіційно стартував грандіозний інфраструктурний проект Innovation District IT Park вартістю 160 млн доларів. Церемонію закладення каменю будівництва провів консорціум партнерів, серед яких: ініціатори проекту Львівський ІТ Кластер та Galereja Centre, а також інвестиційні компанії Brookfield & Partners та Horizon Capital.

gam-9
Для проекту IT Village затвердили земельну ділянку в с. Нагоряни, Пустомитівського району, за 9 км від Львова. IT Village стане новим містечком для ІТ-професіоналів та комюніті людей зі спільними інтересами. Комплекс загальною площею 17 га складатиметься зі 133 окремих будинків. Серед будинків, які можна придбати – 5 різних проектів з різною площею та дизайном.


Інші проекти

Програма лояльності IT Club постійно залучає все більше нових партнерів. На сьогодні в програмі вже 650 партнерів, 13 500 учасників програми та 5300 користувачів мобільного додатку. Окрім цього, зовсім скоро програма лояльності невдовзі розшириться й на інші міста України.

В рамках юридичного підрозділу Кластеру, компаніям-учасницям було надано більше 50 консультацій, а також відбулося засідання IT Law Committee.