Майбутні ІТ-експерти Презентували Свої Проекти


Грудень — традиційний місяць для підбиття підсумків року. Студенти, що навчаються на оновлених програмах від ІТ Кластеру, а саме на програмах Інтернет речей у НУЛП, Штучний інтелект у НУЛП та Кібербезпека у ЛДУБЖД захистили власні проекти, над якими працювали впродовж семестру. Працювати над ідеями студентам допомагали ментори та викладачі.

 

1 / 6

Студенти поділилися на команди по 4-6 учасників, кожен з яких виконував своє завдння відповідно до своєї ролі в новоствореному стартапі. Так студенти мали нагоду дізнатися, як воно бути бізнес аналітиком, менеджером проектів чи девелопером власної компанії.

Курували роботу над проектами Львівські ІТ-спеціалісти, по сумісництву викладачі інноваційних програм Кластеру. Студенти першого курсу програми Інтернет речей у Львівській Політехніці працювали над проектами в межах двох дисциплін: Командна робота, яку викладає Наталія Куба — керівник відділу Training and Development компанії SoftServe та Вступ до спеціальності, який викладає Зеновій Верес – Solution Architect в SoftServe.

Наталія Куба поділилася цікавим випадком, який трапився на минулорічному захисті проектів: “На презентацію ми запрошуємо не тільки викладачів, але й колег з різних ІТ-компаній, які можуть оцінити свіжим поглядом проекти, над якими працювали ми з студентами. Один мій колега підійшов після виступу студентів, і сказав: “Ну, доволі непогано. Особливо як на випускників, може бути”. Тільки от справа в тому, що проекти захищали першокурсники після першого семестру навчання. Сподіваюсь, це свідчить про якість нашої роботи.

1 / 5

Студенти другого і третього курсу працювали над проектами в межах трьох предметів, а саме Алгоритмізація і програмування ч. 2, Бази даних та знань, Основи веб-розробки та веб-дизайну для другого курсу, та Мікроконтролери ч. 2, Хмарні технології, Розробка мобільних додатків для третього, що дало можливість задіяти в проектах цікавіші технологічні рішення та зробити практично готовими до виходу на ринок.

Перший курс Програми Штучний інтелект працював над проектами у межах предмету Алгоритмізація та програмування ч. 1, який викладає Шаховська Наталія, в. о. завідувача кафедри Систем штучного інтелекту. Студенти 2 курсу натомість працювали над проектами у межах предмету Прикладне програмування.

На програмі Кібербезпека у ЛДУБЖД, яка стартувала лише цього року, студенти першого курсу працювали над проектами також у межах двох предметів, лише з тією різницею, що фінальним продуктом роботи команди мала стати комп’ютерна гра. Ідею проектів першокурсники отримали від викладача Технології програмування, Максимів Олексія, який навчав студентів програмувати мовою Python. Натомість навики командної роботи та презентаційні вміння студенти здобули в рамах предмету Командна робота, який викладає Шабатура Марія — Information security specialist y ELEKS.

Кожна команда презентувала свій проект, захищала ідею проекту, та ділилася тим,  які навички здобула команда в процесі роботи над своїм дітищем. Журі у свою чергу ставили запитання і на основі визначених критеріїв оцінювали і проект, і його презентацію. Ментори, які працювали з кожною командою також виставляли свою оцінку, яка склала велику частину балів, які студент отримує за семестр.

Проте найбільш цінними є не бали, а досвід, які студенти отримали впродовж роботи над проектом. З перших курсів студенти освітніх програм від Львівського ІТ Кластеру отримують навички роботи в команді, мікро-менеджменту, вчаться розподіляти обов’язки, дотримуватись дедлайнів та презентувати свої ідеї перед публікою. А розвиток soft skills є особливо важливим фактором, якого не вистачає українським спеціалістам, тож такий підхід значно підвищує конкурентоспроможність майбутніх ІТ-експертів.

Львівський ІТ Кластер дякує усім компаніям, які допомогли у проведенні захистів студентських проектів: SoftServe, PLVision та Lohika!