Звіт про четверту конференцію ITEM: Tom Gilb, Jurgen Appelo, Jaanika Merilo та інші зірки ІТ-бізнесу в Дніпрі.

13 Jun, 2016

2-3 червня власники ІТ-компаній Україні, проджект-менеджери, тімліди та техліди з’їхались до Дніпра на четверту міжнародну конференцію ІТЕМ, присвячену еволюції ІТ-бізнесу.

htmlimageМасштаб конференції в цьому році вражав – 2 дні, 5 потоків, 35 спікерів та 500 учасників з більш ніж 100 ІТ-компаній. Додайте до цього один з найбільших та шикарних event-майданчиків України – КДЦ “Менора”, 12 закордонних спікерів, зірок світового ІТ-бізнесу та програму, складену ведучими експертами країни. Географія конференції також розширилась – цього року учасники приїхали з Києва, Харкова, Одеси, Миколаїва, Запоріжжя, Львову, Івано-Франковську, Чернівців та Житомиру. Також були гості з Пало-Альто, Лос-Анжелесу, Нью-Йорка, Осло, Амстердаму, Риги, Талліна, Ларнаки і Тель-Авіву.\

Конференцію підтримали такі компанії, як Lattelecom, AMC Bridge, SoftServe, Luxoft, PFSoft, Concord банк, УкрСиббанк BNP Paribas Group, Lawrange, ScrumGuides, InFocus. Частина партнерів вже не перший рік приймає участь в ІТЕМ і всі вони відзначають якісний зріст конференції, високий рівень доповідей та добру організацію. Генеральним HR-партнером традиційно виступила компанія Work.ua, а генеральним медіа-партнером стала компанія BrainTV.
htmlimage (1)
Програма конференції вийшла як ніколи сильною та насиченою. І в цьому безсумнівна заслуга програмного комітету. Над програмою працювали:

 • Тимофей Євграшин – євангеліст Agile, консультант з 17-річним досвідом в галузі та “хрещений батько” конференції;
 • Дмитро Міндра – техлід в Opower і кращий модератор технологічних потоків, засновник Funtronica – школи навчання ІТ-спеціальностей для дітей;
 • Володимир Люлька – директор фонду BrainBasket та ідеолог доступної ІТ-освіти для всіх;
 • Анастасія Новікова – експерт з продаж на Захід, директор Conformato і викладач дисциплін з області маркетингу та продаж;
 • Дмитро Малєнко – СТО компанії rollApp, досвідчений професіонал в області розробки ПЗ.

Спікери ретельно відбирались, теми фільтрувались та вдосконалювались членами програмного комітету. Результат нікого не залишив байдужим.
htmlimage (2)На сценах в паралельних потоках виступали:

 • Том Гілб – прабатько Agile;
 • Яніка Мерило – дизайнер електронного ураду в Україні;
 • Юрген Аппело – автор бестселерів “Менеджмент 3.0” і “#Workout”, один з кращих спікерів по Agile;
 • Денис Довгополий – співзасновник та управляючий партнер GrowthUP Group;
 • Сергій Бережний – директор розробки Wargaming.net;
 • Кфір Блох – керівник бекенд-команди WIX;
 • Женя Розінський – популярний бізнес-лідер з більш ніж 20-річним досвідом технічного менеджменту;
 • Яків Файн – Java-гуру з досвідом в галузі більше за 20 років

Та багато інших

З відгуків учасників, головною проблемою було те, що неможливо себе клонувати, щоб бути присутнім одразу на декількох доповідях 🙂

htmlimage (3)Хоча, не тільки гучні імена, але й актуальні теми і практичні рекомендації зробили програму такою насиченою та цікавою. Учасники конференції виражали значну зацікавленість доповідями від Google, Wargaming, Microsoft, Templatemonster, Lattelecom, Oracle, WIX та інших компаній, які ділилися своїми кейсами та досвідом. Серед найбільш обговорюваних тем варто відзначити доповідь про майбутнє “хмарових” технологій від Володимира Маліновскіса, смерть ООП від Єгора Бугаєнко і “щасливий менеджмент” від Юргена Аппело.

Однією з найяскравіших і неоднозначних фігур конференції став Єгор Бугаєнко. Єгора можна або любити, або ненавидіти, але залишатися байдужим до його судженнь неможливо. Його доповіді біли найсміливішими, прямими та скандальними і будуть ще довго обговорюватисья за межами конференцій з обуренням або захопленням. А його участь зробила конференцію яскравою та пам’ятною.

Не менш яскравим і живим вийшов круглий стіл. На конференції ІТЕМ уже перейшло в традицію говорити не тільки про бізнес, але й торкатися соціально-гострих тем. На цей раз обговорювалась темя можливості українських ІТ-компаній приймати участь в житті країни і створювати нове технологічне майбутнє. В дискусії приняли участь Володимир Люлька, Яніка Мерило, Женя Розинський, Денис Довгополий, Дмитро Малєнко і Єгор Бугаєнко. Тема виявилась настільки актуальною, а думки настільки протилежними , що між учасниками круглого столу спалахнула гаряча дискусія з суперечками.
htmlimage (4)Після завершення офіційної частини ця дискусія перейшла в зону кава-брейків та соцмережі. Описати те, що відбувалося на сцені неможливо, пропонуємо краще подивитись відео з Lifestream на каналі BrainTV. В свою чергу ми висловлюємо подяку модератору круглого столу Володимиру Люльці за відмінну модерацію, гострі питання і за те, що круглий стіл став одним з найяскравіших моментів не тільки потоку “ІТ-бізнес”, але й усієї конференції.

Найоригінальнішим потоком на конференції став потік “ІТ-географія”. Це подорож різними країнами світу та висвітлення можливостей цих країн для ІТ-підприємців України. За один день учасники дізналися про те, як ідуть справи в ІТ-секторі на Кіпрі, в Польщі, Латвії, Естонії, Китаї, Нідерландах та країнах Арабського заливу.htmlimage (6)
Ну і звичайно, куди ж без нетворкінгу, для якого були створені всі умови. Затишні зали для спілкування з кавою та ласощами, обід на даху, з якого відкривається шалений вид на Дніпро, зона з аркадними ретро автоматами, зона віртуальної реальності з шоломами HTC Vive и Oculus Rift, виставка з інформаційними стендами та розвагами для учасників. А також, багацько конкурсів і розіграшів з подарунками для учасників.

htmlimage (5)Перший день завершився стильною закритою афтепаті в наймоднішому місці Дніпра – DJ Бар Четверги на Даху. Шоу барменів, жива музика у виконанні модного кавер-бенду, DJ-сет, конкурси, розіграші призів, безлімітний бар і неформальне спілкування. В локації була виділена лаунж-зона для комфортного спілкування в кулуарах зі спікерами та партнерами.

htmlimage (9)Після обіду на других день конференції працював 6-й неформальних потік – унікальний проект для конференції ІТЕМ – SpeechBar з Максом Іцковичем, де кожен міг спробувати себе в ролі спікера и на протязі 10 хвилин представити свій прокет. В гості на спічбар прийшов навіть Женя Розінський, де зібрав повну залу і розповів про особливості роботи американців з аутсорсом 🙂

htmlimage (11)
Дякуємо всім нашим партнерам і спонсорам за надані подарунки для учасників : туристичну компанію “Феєрія” (feerie.com.ua),інтернет-магазин V-comp, рекламну агенцію “Promolab” і агенцію «Поїхали з нами».

Ця конференція стала найбільшою за кількостю учасників, спікерів, волонтерів, партнерів, спонсорів, локацій, країн-учасниць, подарунків, пам’ятних призів, корисних знайомств і позитивних емоцій.

htmlimage (12)

Ну і звісно, традиційно, конференція ІТЕМ 2016 в цифрах:

 • 100+ компаній прийняли участь в конференції;
 • 35 спікерів, з них 12 закордонних з 9 країн;
 • 44 цікавих доповіді в 5 потоках конференції: ІТ-бізнес, Географя ІТ, Прожект менеджмент, Технології, Sales&Marketing
 • 264 питання було задано спікерам від активних слухачів;
 • 13 виступів про стартапи на спічбарі конференції ІТЕМ
 • 4800 філіжанок кави було випито любителями неформального спілкування і нетворкінгу;
 • 280 літрів алкоголю було випито на афтепаті;
 • 46000 кілометрів подолали спікери повітрям щоб дістатись ІТЕМ-2016;
 • 50000 кілометрів проїхали учасники конференції, що потрапити на ІТЕМ за таких міст України, як Київ, Харків, Одеса, Миколаїв, Запоріжжя, Вінниця, Львів, Фвано-Франківськ, Житомир, Чернівці, Бар;
 • 12200 ІТ-Money – сумарний обіг ІТЕМ грошей на Тоталізаторі на спікерів;
 • 16 294 500 кроків – стільки сумарно пройшли учасники ІТЕМ за 2 дні

Це була найкраща конференція ІТЕМ.

Фото, відео і презентації доповідей уже готуються до публікації і в найближчий час стануть доступними учасникам конференції. А поки що, всі фотографії з першого и другого дня доступні на офіційнії сторінці ІТЕМ в Facebook!

До зустрічі на ІТЕМ 2017!