602
людини взяли участь в проекті
460+
годин роботи
71
компанія надала інформацію

IT Reserach – масштабне аналітичне дослідження ІТ-ринку Львова із високою репрезентативною вибіркою. Опитавши понад 400 ІТ спеціалістів, ми зібрали точну інформацію про середньостатистичного ІТ-шника у Львові, його кваліфікацію та зарплату. Похибка дослідження становить менше 5%.

ПРО ПРОЕКТ

Львівський ІТ Кластер спільно із соціологічною агенцією «Фама» реалізував  масштабне та унікальне дослідження ІТ-ринку Львова – Lviv IT Research. Щоб розвивати ІТ у місті, потрібно чітко знати його масштаби та потреби. Дослідження надає вичерпну інформацію про об’єм ринку, його потенціал, географію та людський капітал.

Опитавши понад 400 ІТ спеціалістів та зібравши унікальну інформацію, ми склали портрет середньостатистичного ІТ-шника Львова. Ми дізнались, на чому він заощаджує, який його дохід та навіть інтереси.

МІСІЯ

Проект має на меті дослідити та проаналізувати об’єм ІТ-ринку Львова, його потенціал та географію. IT Research допоміг скласти загальну картину і визначити слабкі та сильні сторони львівського ІТ.

 

IT RESEARCH У ЦИФРАХ

192
ІТ-компанії Львова проаналізовано
41
Інтерв'ю проведено з директорами ІТ-компаній
400
IT-спеціалістів опитано
4,8%
Максимальна похибка вибірки
56
Запитів на публічну інформацію було надіслано
460+
годин роботи

РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕННЯ

Львів місто ІТ-можливостей!

15000 Спеціалістів працює в ІТ- індустрії у Львові

15% ІТ-працівників України працюють у Львові

20% Щорічний прогнозований приріст в галузі

60 ІТ-спеціалістів на 1000 працюючого населення у Львові

4106 Фахівців щорічно випускають Львівські виші

192 ІТ-компанії розташовано у Львові

90% Директорів IT-компаній вважають Львів сприятливим місцем для розвитку бізнесу

83.3% Директорів планують інвестувати в розширення власного бізнесу

Портрет львівського ІТ-шника

48,3% - здобули свої навики працюючи в ІТ

56% - розробники програмного забезпечення

18,7% ІТ-шників працюють над власним стартапотм

$1736 середньомісячний дохід львівських ІТ-шників.

 • Середній вік – 26 років
 • 23% – жінок в IT
 • 77% – чоловіків в IT

 

ГЕОГРАФІЯ ЗБУТУ

IT-Research-Map

2%

Україна

35%

Ірландія

Великобританія

Німеччина

Австрія

Нідерланди

Данія

Швеція

Норвегія

Бельгія

Швейцарія

Фінляндія

Естонія

Іспанія

50%

США

8%

Канада

5%

Ізраїль

Корея

Тайвань

Японія

Китай

Сингапур

Гон конг

ОАЕ

 

 

 

Коментарі Експертів

Свою оцінку ринку та його потенціалу нам надали понад 20 експертів із різних галузей. Серед них – професіонали із більш ніж 15-річним досвідом роботи в ІТ-індустрії.

Експертами виступили не лише керівники ІТ-компаній з різним бізнес-досвідом (залежно від розміру компанії, бізнес-моделі, походження первинного капіталу). З нами співпрацювали також професіонали з суміжних галузей таких як консультування з інвестицій, бізнес-освіта, ІТ-бізнес та менеджмент, макроекономіка, сфера бізнес-рішень та управління людськими ресурсами.

Андрій Павлів
CEO & Co-Founder at N-iX, Lviv IT Cluster Chairman

"Щодо наявних трендів у Львові, то ІТ-галузь буде надалі рости, можливо, будуть спільні проекти з місцевим самоврядуванням, компанії продовжуватимуть інвестувати в освіту, бо кадровий голод наразі залишається - темпи приросту випереджують органічний розвиток тих спеціалістів, які можуть з’являтись на ринку. Позитивним явищем є плани на побудову ІТ Парку та поява інноваційних проектів та локацій, які цьому сприяють".

Тарас Кицмей
Co-Founder & Board Member, SoftServe

"Ситуація у львівському ІТ-середовищі покращиться - навіть при тому статусі, що зараз є. Компанії вже адаптувались, тому ринок буде рости, може й більше, ніж загалом в Україні. Знаєте, буде, як в Ізраїлі, - постійно війна йде, а воно якось рухається."

Іван Бабічук
Vice President, Limelight Networks

"Я вважаю, що у Львові створено надсприятливе середовище, завдяки міцній спільноті та чіткому плану розвитку міста як ІТ-хабу - якому вже на сьогодні не надто потрібен піар. Вагомою перевагою ІТ-ринку у Львові є велика кількість компаній, які створюють конкурентне середовище, що, у свою чергу, дає інженерам хорошу можливість обрати компанію, в якій можна розвиватися професійно і мати комфортні умови для праці".

Андрій Ганкевич
Chief Global Strategist, Eleks

"Основним фактором, який впливає на становище ІТ-індустрії, залишається політична ситуація в країні. Якщо вона покращиться або буде залишатись стабільною, є перспективи до позитивної динаміки росту ІТ-ринку. У Львові будуть змагатись дві тенденції. Перша - компаній стане більше; до Львова продовжитимуть приходити компанії зі сходу та півдня України. Друга - компанії будуть рости шляхом злиття чи поглинання. У будь-якому випадку, найближчим часом ми будемо спостерігати ріст галузі."

Степан Веселовський
Lviv IT Cluster, CEO

"До того ніхто детально не аналізував ІТ-ринок у Львові. Нам було важливо провести таке дослідження, щоб зрозуміти ,які існують ризики для галузі, який її потенціал, можливості для розвитку та загалом зрозуміти структуру ринку. Головним у IT Research є його точність, адже похибка дослідження не перевищує 5%. Тобто кожен, хто ознайомиться із цим звітом, зможе зрозуміти, як працює львівське ІТ, покладаючись на цифри та оцінки експертів із багаторічним досвідом. Переконаний, що кожному буде цікаво почитати про те, яким є львівський ІТ-шник, хто він, які його інтереси та як він вдосконалює свої навички. IT Research дає можливість побачити ІТ-галузь Львова у розрізі. Саме це робить його унікальним."

ЦІКАВІ ФАКТИ IT RESEARCH 

 • Третину структури збуту львівських ІТ-компаній складає європейський ринок
 • Плани на зростання у львівських ІТ-компаній варіюються від +10% до +300%
 • 88,4% львівських ІТ-компаній працюють за бізнес-моделлю аутсорсингу
 • У Львові є 4 великих, 16 середніх, 99 малих ІТ-компаній та 73 мікрокомпаній
 • Половина ІТ-спеціалістів Львова працюють у компаніях, які є учасницями ІТ Кластеру
 • Оборот ІТ-галузі Львова складає 14,4% ВРП Львова і майже дорівнює сумі планованої дохідної та видаткової частин бюджету Львова на 2015 рік
 • 1120 Біг Маків може придбати середньостатистичний ІТ-спеціаліст Львова на свій місячний дохід (Індекс Біг Мака для України складає $1.55)
 • У Львові є від 7567 до 8487 розробників програмного забезпечення
 • 26 хвилин – середній час добирання львівського ІТ-шника на роботу
 • Львівський ІТ-шник вживає каву від 1 до 9 разів на день
 • 48,1% опитаних надали б перевагу електромобілю серед інших типів авто
 • 7 із 10 ІТ-спеціалстів бували за кордоном
 • 48,8% ІТ-директорів оцінюють конкурентоспроможність львівських філій ІТ-компанй на американському ринку як дуже високу

ЯК ОДЕРЖАТИ ІНФОРМАЦІЮ
У повному звіті  дослідження ви знайдете таку інформацію:

 • Структура ІТ-ринку Львова
 • Характеристика ІТ-ринку Львова
 • Людський капітал: наявний та потенційний
 • Соціальний портрет ІТ-спеціаліста у Львові
 • Оцінка львівської ІТ-індустрії: можливі загрози, фактори впливу, можливості
 • City in brief: розуміння контексту

IT Research надасть вам вичерпну аналітичну інформацію про об’єм ІТ-ринку Львова, його потенціал, фактори впливу та географію.

N.B. Проект IT Research є динамічним дослідженням ІТ-ринку Львова. Дані дослідження постійно доповнюються та оновлюються. Остання версія дослідження завжди розміщена на сайті Lviv IT Cluster. Попередньо завантажені версії можуть містити неповну або неактуальну інформацію.

ЗАВАНТАЖИТИ ЗВІТ МОЖНА ТУТ!

Завантажити

 

Орися Хім'як
Координатор проекту

«Маєш запитання чи пропозиції або хочеш долучитися до проекту? Будь ласка, контактуй зі мною»

Часті запитання по проекту

 • Як Ви отримали дані?

  Методологія дослідження є комплексною, тому для ґрунтовного відображення наявного стану ринку ми застосували наступні методи збору інформації: експертні аналітичні інтерв’ю, face-to-face інтерв’ю із керівниками ІТ-компаній Львова, інтернет-опитування ІТ-спеціалістів за репрезентативною вибіркою, збір статистичної інформації завдяки спрямуванню відповідних запитів, web research для перевірки даних.

 • Чи можна довіряти результатам дослідження?

  Отримана нами інформація піддавалась перехресному аналізу випадків. Дизайн дослідження є результатом застосування наукових підходів, які вже багато років широко використовуються у маркетингових дослідженнях та довели свою ефективність. Вибірка для опитування ІТ-спеціалістів побудована, базуючись на даних ІТ-компаній про кількість та розподіл посад у кожній окремій компанії. Таким чином ми пропорційно охопили великі, середні та малі компанії, враховуючи їхню бізнес-модель.

 • Хто є замовником та виконавцем проекту?

  Lviv IT Research реалізований Львівським ІТ Кластером у партнерстві із соціологічною агенцією “Фама”. Кластер є власником результатів дослідження. Інформація, надана компаніями та ІТ-спеціалістами, є конфіденційною та подається лише в узагальненому вигляді суто з аналітичною метою.

 • Які джерела отримання інформації?

  Ми надіслали понад 56 запитів на публічну інформацію у спеціалізовані установи. Серед них навчальні заклади, департамент фінансової політики ЛМР, Головне управління статистики у Львівській області. Також інформацію надали понад 20 експертів.

Новини проекту

Інші новини