31000
ІТ-спеціалістів у Львові у 2021
2,8
РОБОЧИХ МІСЦЬ СТВОРЮЄ ОДИН ІТ-СПЕЦІАЛІСТ
511
ІТ-компаній

 

IT Research

Масштабне дослідження ІТ-ринку Львова та Івано-Франківська

ПРО ПРОЕКТ

ІТ Research – дослідницька мережа з унікальною методологією, завдяки якій з 2015 року з ініціативи Львівського IT Кластеру проводиться масштабне дослідження ІТ-ринку Львова. Команда ІТ Кластеру готова йти вперед, розширювати географію дослідження та залучати ще більше українських тех-хабів до проекту. В 2021 році до ІТ Research долучився Івано-Франківський ІТ Кластер з метою глибшого та ширшого дослідження ІТ-індустрії одразу у двох західноукраїнських містах. 

Перше дослідження (2015 р.) мало на меті здійснити загальний огляд галузі та охарактеризувати ІТ-ринок Львова. Друге (2017 р.), третє (2018 р.) та четверте (2019 р.) дослідження, окрім огляду ринку, також акцентують на вимірюванні економічного ефекту від діяльності ІТ-галузі у Львові. П’яте дослідження (2020 р.) містить в собі дані про вплив пандемії на діяльність та розвиток ІТ-індустрії у Львові. У 2021 році дослідження проводилося у співпраці з Івано-Франківським ІТ Кластером з метою більш масштабного вивчення ІТ-індустрії у двох містах – Львові та Івано-Франківську. Окрім аналізу економічного ефекту ІТ-індустрії, IT Research 6.0 вивчає людський капітал, вплив вищої освіти, вплив COVID-19 на ІТ-індустрію тощо.

МІСІЯ
IIT Research має на меті відслідковувати динамічні зміни та розвиток ІТ-бізнесу у Львові та Україні, а також його вплив на місто, суміжні індустрії та загальний економічний ефект зокрема. Дані дослідження дають можливість орієнтуватися в ІТ-галузі та ІТ-ринку зацікавленим бізнесам, партнерам, потенційним інвесторам, ІТ-компаніям різного розміру, які зацікавлені в рості та розвитку у Львові.

Результати дослідження IT Research 6.0

Шосте аналітичне дослідження ІТ-індустрії містить повну інформацію про структуру та розвиток ІТ-галузі у Львові та Івано-Франківську, дані щодо кількості ІТ-компаній та спеціалістів, детальний аналіз економічного ефекту від діяльності ІТ компаній. IT Research 6.0 прослідковує вплив COVID-19 на ІТ-індустрію, особливості роботи ІТ-фахівців в період пандемії, ставлення до вакцинації, описує структуру та шляхи притоку людського капіталу, аналізує освітню екосистему та ін.

it-research_2

Кількість компаній та ІТ-спеціалістів Львова

Незважаючи на пандемію, динаміка приросту кількості компаній у Львові становить 4%. Станом на зараз, у Львові нараховується 511 ІТ-компаній, тоді як у 2020 їх кількість налічувала 492. Незважаючи на несприятливу ситуацію у зв’язку з коронакризою, кількість спеціалістів, які працюють у сфері ІТ також продовжує рости – 30-31 тис. порівняно з  26-26.5 тис. в минулому році.

it-research_1200-630

СТАВЛЕННЯ ДО ВАКЦИНАЦІЇ

Більшість опитаних (76%) позитивно ставиться до вакцинації від COVID-19. 74% респондентів зазначили, що вже вакцинувалися, а 67% завершили цикл вакцинації. Третина вакцинованих (33%) отримали щонайменше одну дозу CoronaVac, кожен п’ятий отримав Pfizer (23%), AstraZeneca/Covishield (26%) або Moderna (19%). Більшість опитаних (84%) вказали, що компанія, в якій вони працюють сприяє вакцинації працівників.

Портрет ІТ-спеціаліста

Середній вік розробників у Львові у 2021 році становить 29±1 років, в минулому році показник був – 29 років. За рівнем кваліфікації розподіл такий: частка Junior спеціалістів – 23%, Middle – 41% та Senior – 35%. Більшість ІТ-спеціалістів – чоловіки 62%, тоді як частка жінок у сфері ІТ зросла в порівнянні з минулими роками і становить 38%.

Головні економічні показники

Загальний економічний ефект від діяльності ІТ-сфери у Львові у 2020 році становив $1,412 млрд (для порівняння у 2019 році – $1,295 млрд), з яких прямий економічний ефект – $865 млн, непрямий (вплив ІТ на суміжні галузі економіки) – $557 млн.

IT-Індустрія івано-франківська

За даними IT Research 6.0 в Івано-Франківську є 70 компаній, де працює 2,6 тисяч людей. З них 50% спеціалістів Івано-Франківська працюють у компаніях, які мають офіс у Львові. Медіана по зарплатні в Івано-Франківську становить $1339. Велику частку на ринку займають молоді спеціалісти, які працюють близько року (28%). Чверть опитаних – це фахівці, які у сфері ІТ від одного до трьох років. І ще чверть – працюють від трьох до шести років. IT Research також детально дослідив соціально-демографічні показники працівників індустрії.

it-research_7

Проект IT Research 6.0 є динамічним дослідженням ІТ-ринку Львова та Івано-Франківська. Зараз на сайті ви бачите бета-версію дослідження, яка може бути дещо покращена та оновлена. Якщо ви маєте пропозиції чи доповнення уже зараз без зволікань звертайтесь до менеджера проекту.

Завантажити RESEARCH 6.0 

Хочете отримати розширене дослідження ?

Деталізована версія IT Research 6.0 доступна лише для учасників LVIV IT CLUSTER.

ПРИЄДНАТИСЬ

IT Research 2020

У 2020 році, ми зібрали найактуальнішу інформацію про динаміку розвитку індустрії, її економічний ефект, а також портрет ІТ-фахівця у Львові. В IT Research 5.0 крім економічних показників проаналізовано також і вплив кризи, спричиненої пандемією COVID-19 на ІТ-сферу Львова.

ЗАВАНТАЖИТИ ДОСЛІДЖЕННЯ 2020 року МОЖНА ТУТ!

ЗАВАНТАЖИТИ

IT Research 2019

У 2019 році, ми дослідили динаміку росту ІТ-індустрії у Львові та економічно-фінансові показники, пов’язані з її діяльністю у місті. Динаміка росту протягом цього року виявилася колосальною, порівняно з усіма попередніми роками. Також ми відслідкували зміни у портреті ІТ-спеціаліста Львова та середньомісячному доході.

ЗАВАНТАЖИТИ ДОСЛІДЖЕННЯ 2019 року МОЖНА ТУТ!

ЗАВАНТАЖИТИ

IT Research 2018

У 2018 ми визначили економічний ефект від діяльності ІТ-індустрії у Львові, а також провели детальний аналіз ІТ-ринку та дослідили його вплив на інші бізнес-сфери міста – нерухомість, банківська та автомобільна сфера, страхування, медицина, освіта, розваги та інші.

ЗАВАНТАЖИТИ ДОСЛІДЖЕННЯ 2018 року МОЖНА ТУТ!

ЗАВАНТАЖИТИ

IT Research 2017

У 2017 ми проаналізували яким був економічний ефект ІТ-індустрії на інші сфери у Львові такі як: сфера нерухомості, банківська, страхування, автомобільна, horeca, медичина, освіта та інші. Дослідження надає вичерпну інформацію про те скільки робочих місць створює один ІТ-спеціаліст, яка динаміка ринку та яким є економічний ефект ІТ-галузі для Львова.

ЗАВАНТАЖИТИ ДОСЛІДЖЕННЯ 2017 року МОЖНА ТУТ!

ЗАВАНТАЖИТИ

IT Research  2016

У 2015 році опитавши понад 400 ІТ спеціалістів, ми зібрали вичерпні дані про ІТ-індустрію Львова. Зокрема інформацію про середньостатистичного ІТ-спеціаліста міста, його кваліфікацію та зарплату. Похибка дослідження становить менше 5%. Щоб ознайомитись з даними, переглянути інфографіки, просто завантажте звіт нижче.

ЗАВАНТАЖИТИ IT RESEARCH МОЖНА ТУТ!

ЗАВАНТАЖИТИ

Часті запитання по проекту

 • Як Ви отримали дані?

  Методологія дослідження є комплексною, тому для ґрунтовного відображення наявного стану ринку ми застосували наступні методи збору інформації: експертні аналітичні інтерв’ю, face-to-face інтерв’ю із керівниками ІТ-компаній Львова, інтернет-опитування ІТ-спеціалістів за репрезентативною вибіркою, збір статистичної інформації завдяки спрямуванню відповідних запитів, web research для перевірки даних.

 • Чи можна довіряти результатам дослідження?

  Отримана нами інформація піддавалась перехресному аналізу випадків. Дизайн дослідження є результатом застосування наукових підходів, які вже багато років широко використовуються у маркетингових дослідженнях та довели свою ефективність. Вибірка для опитування ІТ-спеціалістів побудована, базуючись на даних ІТ-компаній про кількість та розподіл посад у кожній окремій компанії. Таким чином ми пропорційно охопили великі, середні та малі компанії, враховуючи їхню бізнес-модель.

 • Хто є замовником та виконавцем проекту?

  Lviv IT Research реалізований Львівським ІТ Кластером у партнерстві із соціологічною агенцією “Фама”. Кластер є власником результатів дослідження. Інформація, надана компаніями та ІТ-спеціалістами, є конфіденційною та подається лише в узагальненому вигляді суто з аналітичною метою.

 • Які джерела отримання інформації?

  Ми надіслали понад 56 запитів на публічну інформацію у спеціалізовані установи. Серед них навчальні заклади, департамент фінансової політики ЛМР, Головне управління статистики у Львівській області. Також інформацію надали понад 20 експертів.

Новини проекту

Інші новини