$ 8,5 млрд
прогнозований ІТ-експорт у 2022
7000
ІТ-спеціалістів мобілізовано
228000
ІТ-спеціалістів в Україні на 2022

 

IT Research Resilience

Вплив війни на розвиток ІТ-індустрії України

ПРО ПРОЕКТ

ІТ Research – дослідницька мережа з унікальною методологією, завдяки якій з 2015 року з ініціативи Львівського IT Кластеру проводиться масштабне дослідження ІТ-ринку Львова. Команда ІТ Кластеру готова йти вперед, розширювати географію дослідження та залучати ще більше українських тех-хабів до проекту. В 2021 році до ІТ Research долучився Івано-Франківський ІТ Кластер з метою глибшого та ширшого дослідження ІТ-індустрії одразу у двох західноукраїнських містах.

IT Research Resilience – це дослідницький проєкт Львівського ІТ Кластера, який трансформувався із проєкту IT Research Ukraine, анонсованого на початку 2022 року. Через повномасштабний наступ росії, дослідження адаптували до нових реалій. Вперше у Львівському ІТ Кластері дослідили соціально-демографічний профіль та кількість IT-спеціалістів, релокацію працівників та офісів ІТ-компаній на території України, зміну структури компаній та міграційні настрої IT-працівників одразу семи областей заходу України. Крім того, проєкт містить дані про оцінку приросту локального споживання внаслідок релокацій у регіонах та прогноз розвитку ІТ-індустрії після перемоги України. Опитали понад 5000 респондентів у Львівській, Івано-Франківській, Рівненській, Тернопільській, Волинській, Чернівецькій та Закарпатській областях. Збір та аналіз даних в межах соціологічної частини проєкту IT Research Resilience забезпечила Дослідницька агенція Fama на замовлення Львівського ІТ Кластера.
Проєкт реалізовано за підтримки та партнерства Міністерства цифрової трансформації, Програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України“, яка підтримує малий і середній бізнес та стартапи, та Western NIS Enterprise Fund, який підтримує ініціативи з просування реформ в Україні та трансформаційні проєкти.

Мета
Мета IT Research Resilience комплексно дослідити зміни, які відбуваються в тех-індустрії західного регіону України після початку повномасштабного вторгнення росії, проаналізувати розвиток подій і трансформацію ІТ-сфери після перемоги України.

Результати дослідження IT Research  Resilience

Станом на кінець 2021 року в Україні налічувалось приблизно 285 000 людей, які працювали в ІТ. А головні тех-хаби розташовувалися в Києві, Львові, Харкові, Дніпрі та Одесі. Повномасштабна війна сколихнула тех-індустрію, як і будь-яку іншу сферу. За даними IT Research Resilience, станом на травень-червень за кордон виїхало від 50 000 до 57 000 ІТ-спеціалістів. А приблизно 7 000 ІТ-спеціалістів стали до лав ЗСУ чи ТрО. Тобто, сьогодні приблизна кількість ІТ-фахівців в Україні сягає 228 000 людей. У дослідженні також проаналізовані формати виплати компаніями компенсацій мобілізованим працівникам.

7_1224h528

Профіль ІТ-спеціаліста

За даними IT Research Resilience, медіана зарплати по Україні після 24 лютого становить $2360. Середній вік ІТ-спеціаліста 31 рік. 71% в індустрії припадає на чоловіків та 29% на жінок.

міграційні настрої

Згідно з дослідженням IT Research Resilience 57% опитаних хочуть жити в Україні. Більш рішуче щодо виїзду за кордон налаштовані досвідчені працівники, що мають пару або сім’ю. Найпоширенішими факторами, які провокують міграцію є втрата житла або роботи. Під час опитування, ми змоделювали три умовні сценарії розвитку подій в Україні та запропонували ІТ-спеціалістам уявити себе через рік у кожному з них. При реалізації позитивного сценарію, який передбачає євроінтеграцію та лібералізацію економіки, 78% опитаних залишаться в Україні, а 12% тобто орієнтовно 27 000 людей, намагатимуться виїхати за кордон.

Відновлення ділової активності

За даними IT Research Resilience, 85% опитаних компаній зазначили, що станом на травень їм вдалося повністю або майже повністю відновити ділову активність, яка була до 24 лютого. 63% компаній відзначили позитивний фінансовий результат, а 13% – збільшення доходу у діапазоні 25-50%.

23_1224h528-1


Проєкт IT Research Resilience досліджує соціально-демографічний профіль та кількість IT-спеціалістів, релокацію працівників та офісів ІТ-компаній на території України, зміну структури компаній та міграційні настрої IT-працівників всієї України, а також деталізовані профілі ІТ-ринку одразу семи областей заходу України.

IT Research Resilience – єдине комлексне детальне дослідження тех-індустоії України під час війни, що має на меті не лише зафіксувати поточний стан, а й змоделювати майбутні сценарії.

Завантажити IT Research Resilience

Хочете отримати розширене дослідження ?

Деталізована версія IT Research Resilience доступна лише для учасників LVIV IT CLUSTER

ПРИЄДНАТИСЬ

IT Research 2021

У 2021 році, IT Research 6.0 проаналізував структуру та розвиток ІТ-галузі у Львові та Івано-Франківську, дані щодо кількості ІТ-компаній та спеціалістів, економічний ефект від діяльності ІТ компаній. Дослідження також прослідковує вплив COVID-19 на ІТ-індустрію, особливості роботи ІТ-фахівців в період пандемії, ставлення до вакцинації, описує структуру та шляхи притоку людського капіталу, аналізує освітню екосистему та ін.

ЗАВАНТАЖИТИ ДОСЛІДЖЕННЯ 2021 року МОЖНА ТУТ!

ЗАВАНТАЖИТИ

IT Research 2020

У 2020 році, ми зібрали найактуальнішу інформацію про динаміку розвитку індустрії, її економічний ефект, а також портрет ІТ-фахівця у Львові. В IT Research 5.0 крім економічних показників проаналізовано також і вплив кризи, спричиненої пандемією COVID-19 на ІТ-сферу Львова.

ЗАВАНТАЖИТИ ДОСЛІДЖЕННЯ 2020 року МОЖНА ТУТ!

ЗАВАНТАЖИТИ

IT Research 2019

У 2019 році, ми дослідили динаміку росту ІТ-індустрії у Львові та економічно-фінансові показники, пов’язані з її діяльністю у місті. Динаміка росту протягом цього року виявилася колосальною, порівняно з усіма попередніми роками. Також ми відслідкували зміни у портреті ІТ-спеціаліста Львова та середньомісячному доході.

ЗАВАНТАЖИТИ ДОСЛІДЖЕННЯ 2019 року МОЖНА ТУТ!

ЗАВАНТАЖИТИ

IT Research 2018

У 2018 ми визначили економічний ефект від діяльності ІТ-індустрії у Львові, а також провели детальний аналіз ІТ-ринку та дослідили його вплив на інші бізнес-сфери міста – нерухомість, банківська та автомобільна сфера, страхування, медицина, освіта, розваги та інші.

ЗАВАНТАЖИТИ ДОСЛІДЖЕННЯ 2018 року МОЖНА ТУТ!

ЗАВАНТАЖИТИ

IT Research 2017

У 2017 ми проаналізували яким був економічний ефект ІТ-індустрії на інші сфери у Львові такі як: сфера нерухомості, банківська, страхування, автомобільна, horeca, медичина, освіта та інші. Дослідження надає вичерпну інформацію про те скільки робочих місць створює один ІТ-спеціаліст, яка динаміка ринку та яким є економічний ефект ІТ-галузі для Львова.

ЗАВАНТАЖИТИ ДОСЛІДЖЕННЯ 2017 року МОЖНА ТУТ!

ЗАВАНТАЖИТИ

IT Research  2016

У 2015 році опитавши понад 400 ІТ спеціалістів, ми зібрали вичерпні дані про ІТ-індустрію Львова. Зокрема інформацію про середньостатистичного ІТ-спеціаліста міста, його кваліфікацію та зарплату. Похибка дослідження становить менше 5%. Щоб ознайомитись з даними, переглянути інфографіки, просто завантажте звіт нижче.

ЗАВАНТАЖИТИ IT RESEARCH МОЖНА ТУТ!

ЗАВАНТАЖИТИ

Часті запитання по проекту

  • Враховуючи масові переміщення IT-спільноти та загалом динамічність ситуації в країні під час війни, основа вибірки IT Research Resilience формувалась з врахуванням попередньої оцінки основних напрямків внутрішніх переміщень.В результаті оцінки було виявлено, що топ-регіонами переміщень є Львівська, Івано-Франківська, Тернопільська, Закарпатська, Чернівецька, Рівненська та Волинська області.

    Відповідно, проведення дослідження із спеціалізованою модульною вибіркою в цих областях забезпечило покриття основного масиву представників IT-спільноти, яка перебувала на території України в період дослідження.

  • Хто є замовником та виконавцем проекту?

    Lviv IT Research реалізований Львівським ІТ Кластером у партнерстві із соціологічною агенцією “Фама”. Кластер є власником результатів дослідження. Інформація, надана компаніями та ІТ-спеціалістами, є конфіденційною та подається лише в узагальненому вигляді суто з аналітичною метою.

Новини проекту

Інші новини