26500
ІТ-спеціалістів у Львові у 2020
2,8
РОБОЧИХ МІСЦЬ СТВОРЮЄ ОДИН ІТ-СПЕЦІАЛІСТ
492
ІТ-компаній

 

IT Research

Масштабне дослідження ІТ-ринку Львова

ПРО ПРОЕКТ
ІТ Research – дослідницька мережа з унікальною методологією, завдяки якій у місті з 2015 року з ініціативи Львівського IT Кластеру проводиться масштабне дослідження ІТ-ринку Львова. Команда ІТ Кластеру готова йти вперед, розширювати географію дослідження та залучати ще більше українських хабів до проекту. Вперше, у 2021 році, Львівський ІТ Кластер об’єднався з Івано-Франківським ІТ Кластером з метою глибшого та ширшого дослідження ІТ-індустрії одразу у двох західноукраїнських містах. Реалізовує дослідження соціологічна агенція “Fama”.

Перше дослідження (2015 р.) мало на меті здійснити загальний огляд галузі та охарактеризувати ІТ-ринок Львова. Друге (2017 р.), третє (2018 р.) та четверте (2019 р.) дослідження, окрім огляду ринку, також акценту на вимірюванні економічного ефекту від діяльності ІТ-галузі у Львові. П’яте дослідження (2020 р.) містить в собі дані про вплив пандемії на діяльність та розвиток ІТ-індустрії у Львові. Шосте (2021 р.) проаналізує ефективність дистанційної роботи ІТ-спеціалістів, вплив карантину на умови праці, ставлення до вакцинації та шляхи припливу людського капіталу у місто.

МІСІЯ
IT Research має на меті відслідковувати динамічні зміни та розвиток ІТ-бізнесу у Львові, а також його вплив на місто, суміжні індустрії та загальний економічний ефект зокрема. Дані дослідження дають можливість орієнтуватися в ІТ-галузі та ІТ-ринку зацікавленим бізнесам, партнерам, потенційним інвесторам, ІТ-компаніям різного розміру, які зацікавлені в рості та розвитку у Львові.

Результати дослідження IT Research 5.0

П’ятий рік поспіль Львівський ІТ Кластер проводить незалежне аналітичне дослідження ІТ-галузі Львова, аби зібрати найактуальнішу інформацію про динаміку розвитку індустрії, її економічний ефект, а також портрет ІТ-фахівця у Львові. В IT Research 5.0 крім вищезазначених економічних показників проаналізовано також і вплив кризи, спричиненої пандемією COVID-19 на ІТ-сферу Львова. 

Кількість компаній та ІТ-спеціалістів Львова

Не зважаючи на пандемію, кількість компаній у Львові збільшилась на 17%. Станом на зараз, у Львові нараховується 492 ІТ-компанії, тоді як у 2019 таких було 461. Незважаючи на несприятливу ситуацію у зв’язку з коронакризою, кількість спеціалістів, які працюють у сфері ІТ також продовжує рости  – 26-26.5 тис порівняно з 24-25 тис. в минулому році.
efektukr

Режим роботи ІТ-компаній в умовах локдауну

Серед опитаних компаній, абсолютно усі переходили на дистанційний режим роботи у І півріччі 2020 року, з них 22% – частково та 78% – повністю. При чому, 78% компаній станом на листопад 2020 року, частково повернули працівників в офіси, в середньому, третина працівників цих компаній працює повністю або частково з офісів.

dohidukr

Портрет ІТ-спеціаліста

Середній вік розробників у Львові у 2020 році становить 29 років, тоді як у минулому році показник був меншим – 28 років. За рівнем кваліфікації розподіл такий: частка Junior спеціалістів – 24%, Middle – 38% та Senior – 38%. Більшість ІТ-спеціалістів – чоловіки (68%), тоді як частка жінок у сфері ІТ у 2020 році становила 32%. 57% опитаних займалися благодійністю у 2020 році.
portretukr

Головні економічні показники

Загальний економічний ефект від діяльності ІТ-сфери у Львові у 2019 році  становив $1,295 млрд (для порівняння у 2018 році – $1,051 млрд), з яких прямий економічний ефект – $788 млн, непрямий (вплив ІТ на суміжні галузі економіки) – $507 млн.

efekt

Проект IT Research 5.0 є динамічним дослідженням ІТ-ринку Львова. Зараз на сайті ви бачите бета-версію дослідження, яка може бути дещо покращена та оновлена. Якщо ви маєте пропозиції чи доповнення уже зараз без зволікань звертайтесь до менеджера проекту.

Завантажити RESEARCH 5.0 

Хочете отримати розширене дослідження ?

Деталізована версія IT Research 5.0 доступна лише для учасників LVIV IT CLUSTER.

ПРИЄДНАТИСЬ

IT Research 2019

У 2019 році, ми дослідили динаміку росту ІТ-індустрії у Львові та економічно-фінансові показники, пов’язані з її діяльністю у місті. Динаміка росту протягом цього року виявилася колосальною, порівняно з усіма попередніми роками. Також ми відслідкували зміни у портреті ІТ-спеціаліста Львова та середньомісячному доході.

ЗАВАНТАЖИТИ ДОСЛІДЖЕННЯ 2019 року МОЖНА ТУТ!

ЗАВАНТАЖИТИ

IT Research 2018

У 2018 ми визначили економічний ефект від діяльності ІТ-індустрії у Львові, а також провели детальний аналіз ІТ-ринку та дослідили його вплив на інші бізнес-сфери міста – нерухомість, банківська та автомобільна сфера, страхування, медицина, освіта, розваги та інші.

ЗАВАНТАЖИТИ ДОСЛІДЖЕННЯ 2018 року МОЖНА ТУТ!

ЗАВАНТАЖИТИ

IT Research 2017

У 2017 ми проаналізували яким був економічний ефект ІТ-індустрії на інші сфери у Львові такі як: сфера нерухомості, банківська, страхування, автомобільна, horeca, медичина, освіта та інші. Дослідження надає вичерпну інформацію про те скільки робочих місць створює один ІТ-спеціаліст, яка динаміка ринку та яким є економічний ефект ІТ-галузі для Львова.

ЗАВАНТАЖИТИ ДОСЛІДЖЕННЯ 2017 року МОЖНА ТУТ!

ЗАВАНТАЖИТИ

IT Research  2016

У 2015 році опитавши понад 400 ІТ спеціалістів, ми зібрали вичерпні дані про ІТ-індустрію Львова. Зокрема інформацію про середньостатистичного ІТ-спеціаліста міста, його кваліфікацію та зарплату. Похибка дослідження становить менше 5%. Щоб ознайомитись з даними, переглянути інфографіки, просто завантажте звіт нижче.

ЗАВАНТАЖИТИ IT RESEARCH МОЖНА ТУТ!

ЗАВАНТАЖИТИ

Часті запитання по проекту

 • Як Ви отримали дані?

  Методологія дослідження є комплексною, тому для ґрунтовного відображення наявного стану ринку ми застосували наступні методи збору інформації: експертні аналітичні інтерв’ю, face-to-face інтерв’ю із керівниками ІТ-компаній Львова, інтернет-опитування ІТ-спеціалістів за репрезентативною вибіркою, збір статистичної інформації завдяки спрямуванню відповідних запитів, web research для перевірки даних.

 • Чи можна довіряти результатам дослідження?

  Отримана нами інформація піддавалась перехресному аналізу випадків. Дизайн дослідження є результатом застосування наукових підходів, які вже багато років широко використовуються у маркетингових дослідженнях та довели свою ефективність. Вибірка для опитування ІТ-спеціалістів побудована, базуючись на даних ІТ-компаній про кількість та розподіл посад у кожній окремій компанії. Таким чином ми пропорційно охопили великі, середні та малі компанії, враховуючи їхню бізнес-модель.

 • Хто є замовником та виконавцем проекту?

  Lviv IT Research реалізований Львівським ІТ Кластером у партнерстві із соціологічною агенцією “Фама”. Кластер є власником результатів дослідження. Інформація, надана компаніями та ІТ-спеціалістами, є конфіденційною та подається лише в узагальненому вигляді суто з аналітичною метою.

 • Які джерела отримання інформації?

  Ми надіслали понад 56 запитів на публічну інформацію у спеціалізовані установи. Серед них навчальні заклади, департамент фінансової політики ЛМР, Головне управління статистики у Львівській області. Також інформацію надали понад 20 експертів.

Новини проекту

Інші новини