Якщо ти хочеш в майбутньому працювати у сфері кібербезпеки, насамперед потрібно звернути увагу на свої м’які навички, або ж як кажуть в професійному середовищі ‒ soft skills. Чи готовий ти займатися рутинною роботою, постійно щось досліджувати та вивчати нове? Чи маєш ти хист до розв’язування задач? Чи достатньо ти стресостійкий, щоб постійно мати справу з чимось невідомим раніше? Якщо на всі питання ти відповідаєш “так”, то цього вже достатньо, щоб почати розвиватися у сфері.
Для кіберспеціаліста недостатньо вивчити щось одне, щоб бути успішним фахівцем. Навчатися треба постійно. Особливо зараз, коли штучний інтелект та системи автоматизації розвиваються зі швидкістю світла. Починай вже зараз, ось кілька корисних ресурсів:
https://owasp.org ‒ це сайт організації OWASP, яка об’єднує інженерів з усього світу. На цьому ресурсі ти знайдеш багато документації з детальною інформацією про те, як протидіяти атакам, як виловлювати вразливості і багато іншого.
https://www.cisecurity.org/cis-benchmarks/ ‒ тут зібрані інструкції по захисту різноманітних систем, програм, хмар тощо. Для початку раджу знайти документ, який розповідає, як захистити свій домашній комп’ютер і спробувати це зробити. Це буде твій перший крок до практичних знань.
https://github.com/enaqx/awesome-pentest ‒ це підбірка цінних книг, порад, сертифікацій ‒ усього, що потрібно знати Security-фахівцю.